Dzsudzsák 11-est hibázott, gól nélküli döntetlennel távozott a ZTE Debrecenből

TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2022.04.02. 14:32
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a Debreceni VSC gól nélküli döntetlenre végzett a vendég Zalaegerszeggel. Dzsudzsák Balázs tizenegyesét kivédte Demjén Patrik, aki már a negyedik büntetőt hárította ebben a bajnokságban.
Sorozatban harmadszor játszott gól nélküli döntetlent a ZTE
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)
Sorozatban harmadszor játszott gól nélküli döntetlent a ZTE A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

Debreceni VSC–Zalaegerszegi TE 0–0
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, 2830 néző. Vezette: Vad II

PERCRE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Leginkább termeszvárhoz hasonlítható, ami a ZTE FC-nél történt az elmúlt két hétben, mert a külső szemlélő viszonylagos nyugalmat feltételez, elvégre a kék-fehérek Waltner Róbert irányításával 25 fordulót követően a 4. helyen álltak a tabellán. Valójában a klubon belül a mozgolódás, a hatalmi átrendeződés, a változás volt a jellemző, s nem csupán erre az időszakra, hanem a tavaszi szezonra. Kezdődött Babati Benjamin távozásával, pedig a támadó 16 éven keresztül a kék-fehéreknél futballozott, majd folytatódott Zimonyi Dávid és Koszta Márk elengedésével. Csak mellékesen, e két támadó összesen tizennégyszer volt eredményes az idényben, vagyis a ZTE góljainak negyvenkét százalékát ők szerezték. Ilyen előzmények után Waltner Róbert vezetőedző távozott, a klub akadémiájának igazgatója, Molnár Balázs pedig az idény végéig átvállalta a szakmai munka irányítását.

Elsőként Zsóri Dánielt a kezdőcsapatba állította, márpedig a 21 esztendős csatár ebben az idényben mindössze kétszer kapott lehetőséget – összesen tizenöt percre. Egyébiránt a 2019-ben a FIFA Puskás Ferenc-díját elnyerő támadó a Debreceni Labdarúgó Akadémián nevelkedett, s az említett év februárja, a Ferencváros ellen szerzett gólja (2–1) óta először lépett pályára Debrecenben ellenfélként. Bár egy évvel később a Mol Fehérvár labdarúgójaként visszatért, de csak a kispadon ült, mert a fehérváriak akkori, a Loki jelenlegi edzője, Joan Carrillo nem küldte pályára.

A szombat délutáni bajnokin tehát a kezdőcsapatban kapott helyett, de sokszor nem került helyzetbe, pedig gyakran visszalépett a debreceni védelem elé, s próbálta lendületből lefutni Sylvain Deslandes-ot vagy Pávkovics Bencét. Valójában nem kapott pontos indításokat, ezért nem lehetett eldönteni, a támadó milyen formában van. A Loki sem brillírozott, de Bódi Ádám, Poór Patrik, illetve a második félidő elején Dorian Babunszki legalább próbálkozott a gólszerzéssel.

Aztán a 62. percben végre történt is valami a pályán, Dzsudzsák Balázs tizenegyesét Demjén Patrik hárította, s mivel maradt a gól nélküli döntetlen, a ZTE FC kapusa összességében – klubrekordot jelentő – 581 perce eredményesen őrzi kapuját a bajnokságban. Teljesítménye dicséretes ugyan, de nem árt megjegyezni, hogy a kék-fehérek sorozatban harmadik gól nélküli döntetlenjüket érték el, s már 277 perce nem szereztek gólt.

PERCRŐL PERCRE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!