Egy gól itt, egy gól ott, egy pont itt, egy pont ott

2016.09.21. 18:50
Mindkét csapat a győzelem megszerzéséért küzdött (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 10. fordulójában az Újpest 1–1-es döntetlent játszott a Haladás ellen. Küzdelmes, jó iramú találkozó volt, igazságos eredmény született.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ
Újpest–Haladás 1–1
(Hegedűs J. 18. – öngól, ill. S. Wils 60.)

Erősen kezdtek a csapatok, az első 15 percben nagy iramban futballozott mindkét együttes. Már a találkozó első perceiben érzékelhető volt, hogy az Újpest és a Haladás is a győzelemért lépett pályára.

Mezőnyfölényt egyik gárda sem tudott kialakítani, a mérkőzés egy-egy periódusában hol az Újpest, hol a Haladás futballozott jobban. Nem kellett sokat várni az első gólra, a 18. percben az egyébként is remekül játszó Nagy Tibor futott el a jobb oldalon, középre adott, ahol nem az érkező Viktor Angelovról, hanem a vendégek védőjéről, Hegedűs Jánosról pattant a labda a hálóba. Öngól: 1–0!

Magyar viszonylatban nagyon jó első félidőt produkáltak a csapatok, küzdelmes, jó iramú első 45 perc volt.

A második játékrészben egy sokadik Németh-szabadrúgás jól tekeredett középre, az érkező Stef Wils pedig a kapuba bólintott a 60. percben, 1–1. Begyakorolt figura volt, többször is próbálkoztak vele a Haladás játékosai a mérkőzésen.

A vendéggárda egyenlítő gólja után kellett egy kis idő, mire az Újpest ismét magára talált. A 70. percben a nem sokkal azelőtt becserélt Lázok János a kapuba is fejelt, de leshelyzet miatt érvénytelen volt a találat. A találkozó hátralevő részében mindkét félnek voltak lehetőségei, de egyikük sem tudott élni vele.