Dárdaiék nem bírtak a Puskás Akadémiával

2022.10.02. 18:30
Gól nélküli első félidő után a folytatásban szerzett előnyt a Puskás Akadémia a Mol Fehérvár ellen az NB I 9. fordulójában, de nem késett sokat a válasz, s döntetlennel zárult a Fejér megyei derbi.
Döntetlennel ért véget a Fejér megyei derbi (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Döntetlennel ért véget a Fejér megyei derbi (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Mol Fehérvár FC 1–1 (0–0)
Felcsút,Pancho Aréna,1680néző.Vezette:Bognár
Gólszerző:Zahedi (57.), ill. Kodro (78.)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Noha a két csapat NB I-es örökmérlege székesfehérvári fölényt mutat (a Mol Fehérvár 22 mérkőzésből tízet nyert meg, a Puskás Akadémia pedig ötöt), a közelmúlt egyértelműen a felcsútiak sikerét vetítette előre.

Bár a Hornyák Zsolt által irányított együttes a bajnoki rajton vereséget szenvedett a Ferencváros vendégeként (a 94. percben kapott találattal), azóta hétmeccses veretlenségi sorozatot épített, benne három győzelemmel és négy döntetlennel. Megyei riválisa, a Mol Fehérvár ugyanakkor már négyszer is pont nélkül maradt az idényben, és ami szembetűnő, kivétel nélkül idegenben. Fiola Attiláék Pakson (0–2) a Ferencvárosnál (0–4), Kisvárdán (1–3) és Debrecenben (0–1) is vereséget szenvedtek, ami egy nem titkoltan a dobogóért küzdő csapattól elfogadhatatlan teljesítmény.

A két csapat legutóbbi öt egymás elleni bajnokijából a Mol Fehérvár egyet sem tudott megnyerni, három döntetlen mellett két találkozót elvesztett, ezért egy esetleges siker a Pancho Arénában nagy fegyvertény lett volna. A felcsúti szurkolók örömmel vették tudomásul, hogy a tizenegyszeres válogatott Nagy Zsolt felépült a térdsérüléséből és az idényben először bekerült a Puskás Akadémia bajnoki keretébe, ugyanakkor kíváncsiak voltak, hogy a szeptemberben igazolt angol védő, Brandon Ormonde-Ottewill miként mutatkozik be a csapatban.

Meglepetéssel a másik oldalon Michael Boris is szolgált: a válogatott Loic Nego csak a kispadon kapott helyet, ugyanakkor kezdett Bese Barnabás, aki a nyáron előbb távozott a fehérvári klubtól, majd visszatért, és első meccsét játszotta az idényben.

Három perce tartott az összecsapás, amikor Alexandru Baluta szabadrúgása után Batik Bence a lécre emelte a labdát, majd Patrizio Stronati közelről a kapuba bombázott, és bár a hazaiak már örültek és felálltak középkezdéshez, a VAR hosszas vizsgálódás után les miatt érvénytelenítette a találatot. Csaknem negyedórája tartott a mérkőzés, amikor az Ormonde-Ottewill beadása utána a rövid sarok felé mozgó Kiss Tamás a jobb oldali kapufára perdítette a labdát – egyértelműen a hazai csapat futballjában volt több fantázia.

Sajnos a folytatásra esett az iram, a Mol Fehérvár képtelen volt bármi veszélyt jelenteni Tóth Balázs kapujára, és bizony azt kell mondanunk, teljesítményét látva érthetővé vált, a csapat miért vesztette el mind a négy idegenbeli bajnokiját ebben az idényben.

Michael Boris még az első játékrész vége előtt cserélni kényszerült, miután Mohamed Mezgrani lekönyökölte Hangya Szilvesztert. A fehérváriak védőjének kiesett az egyik foga, és bizony a szünetben azt keresték a játéktéren…

A második félidő, csakúgy, mint az első, hazai helyzettel indult, Brandon Ormonde-Ottewill sokadik jó beadása után Kiss Tamás fejelhetett nagy helyzetben, de a labdával a jobb kapufát találta el. Aztán az 57. perc meghozta a megérdemelt hazai vezetést, Kiss Tamás robogott el a jobb szélen, beadása után Sahab Zahedi nem hibázta el a ziccert. Egy gólt a semmiből is lehet találni, ugyanakkor az addig látottak alapján nehéz volt elképzelni, hogy a Mol Fehérvár képes lehet egyenlíteni. A játékrész közepén Loic Nego, Budu Zivzivadze és Funsho Bambgboye is pályára lépett, ám pozitív hatást ez sem hozott. A 78. percben aztán mégis jött a vendéggól: Dárdai Pál szöglete után Kenan Kodro érkezett, s eltüntette csapata hátrányát.

A Puskás Akadémia mindent megtett a győztes gól eléréséért, ám a hazai labdarúgóknak ekkor már semmi sem sikerült, így hiába játszottak jobban riválisuknál, a megyei rangadón meg kellett elégedniük az egy ponttal. Bármennyire hihetetlen, a Mol Fehérvár ötödik idegenbeli fellépésén először tudott pontot szerezni, és bár Felcsúton jó eredménynek számít az iksz, azért a vendégek futballja a meccs nagy részében hagyott kívánnivalót maga után.

12. Mezőkövesd 9 1 2 6 10–19 –9 5

A 4. fordulóból elhalasztott Fehérvár–Újpest FC mérkőzést október 10-én (19 óra) rendezik. A 2. fordulóból elhalasztott ZTE–FTC és a 4. fordulóból elhalasztott Paks–FTC találkozó időpontja még nem ismert.