Paksi siker a Mezőkövesd ellen, Hahn és Molnár is hatodik gólját lőtte

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2018.10.27. 16:44
Dombó Dávid csak a gólvonalon túlról tudta visszahúzni a labdát Hahn János lövése után (Fotó: Mártonfai Dénes)
A labdarúgó NB I 12. fordulójában a Paks hazai pályán 2–1-re megverte a Mezőkövesdet.  Hahn János juttatta előnyhöz a tolnaiakat az első félidő végéhez közeledve, majd a második játékrészben Gévay Zsolt fejjel talált be. Molnár Gábor hosszabbításban elért gólja már csak a szépítésre volt elegendő.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ
PAKS–MEZŐKÖVESD 2–1 (Hahn 42., Gévay 70., ill. Molnár G. 91.)
Paks, Paksi FC Stadion, 800 néző. Vezette: Erdős

Nem akármilyen potya gól volt... A paksi Hahn János lövése Dombó Dávid kezébe érkezett, ám a labda a kapus lába között utat talált a kapuba. Kuttor Attila, a mezőkövesdiek vezetőedzője a fejét fogta, a 25 esztendős játékos szégyenében a föld alá süllyedt volna, társai lehajtott fejjel ballagtak a középkezdéshez.

Dombó Dávidnak nincsen szerencséje. Amellett, hogy hétről hétre jó teljesítményt nyújt a mezőkövesdi kapuban, nem ez az első potya gólja – augusztusban az Újpest ellen kapott gólt szinte lehetetlen szögből (1–1).

Két csaknem azonos képességű együttes csapott össze, még Marco Rossi szövetségi kapitány is a paksi létesítményt választotta szombat délutáni. Az olasz szakvezető feleségével ült fel a lelátóra, és figyelte, ahogy a mezőkövesdiek a fordulás után a kapujukhoz szögezték a hazaiakat az egyenlítésért – ám gólt ismét a paksiak szereztek.

A középhátvéd létére az idényben már háromgólos Gévay Zsolt eldöntötte a három pont sorsát, a hajrában a legnagyobb izgalmakat az jelentette, amikor negyedórával a mérkőzés vége előtt kialudt a kandelábereken lévő világítótestek fele.

A szurkolók hirtelen nem tudták, hogy így, félhomályban folytatódhat-e az összecsapás, mire Erdős József játékvezető a kispadhoz kocogott, és nemes egyszerűséggel megkérdezte a két vezetőedzőt, befejezhetik-e a mérkőzést. Miután Csertői Aurél és Kuttor Attila is nagyot bólintott, mindenféle villanyszerelői közbeavatkozás nélkül lejátszották a találkozót.

A vendégek Molnár Gábor révén a lefújás előtti pillanatokban szépítettek (2–1), és igencsak sajnálhatják a mérkőzést, hiszen kicsit nagyobb szerencsével másként is alakulhatott volna, ám szombaton Pakson ez senkit sem érdekelt – a hazaiak fontos győzelmet arattak a Mezőkövesd ellen, így továbbra is tapadnak az élmezőnyre.