A Ferencváros nem tudta bedarálni a Paksot

2016.08.06. 17:55
Florian Trinksnek nem ment Pakson (Fotó: Földi D. Attila)
Nem született gól a Ferencváros paksi vendégjátékán a labdarúgó NB I negyedik fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ

Paks–Ferencváros 0–0

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Thomas Doll, a Diósgyőrt a múlt héten lemosó Ferencváros német mestere nem változtatott kezdőcsapatán, de az első félidőben nem igazolta döntése a régi edzői bölcsességet, miszerint győztes csapatot nem érdemes piszkálni.

Ellenben Csertői Aurél gyengébb formában lévő legénysége sokkal motiváltabban futballozott, és csak magát okolhatja, hogy három első félidei helyzetéből egyetlen gólt sem szerzett – miközben a Ferencváros a játékrész elején és a végén is ziccerig jutott, ám Marco Djuricin és Florian Trinks sem lőtt eléggé pontosan közelről.

A félidőben kisütött a nap, talán ez tett rosszat a mérkőzésnek, amelynek színvonala sokat esett a második játékrészre: a hazaiak főként a biztos védekezésre koncentráltak, a vendégek Böde Dániel, Djuricin csatárkettőse pedig alig kapott használható labdát.

Egy-egy lehetőség adódott azért a két csapat előtt, de sem Koltai Tamás, sem Gera Zoltán nem célzott precízen, Báló Tamás pedig nagyszerű becsúszással mentett az ötösön Böde elől.

A 67. percben fordulóponthoz érkezhetett volna a bajnoki, de az egykori ferencvárosi Haraszti Zsolt az ötös elől sem tudott túljárni Dibusz Dénes eszén. A hajrára elfáradtak a hazaiak, már csak a védekezéssel törődtek, Doll pedig Stanislav Sesták beküldésével frissítette volna csapata támadójátékát.

A hajrá kifejezetten unalmasra sikeredett, maradt a nulla nulla: nem érdemelt győzelmet az ellenfelét bedarálni akaró Ferencváros, nem érdemelt vereséget a több helyzetig jutó Paks. 0–0

„Ezzel a mérkőzéssel senki sem lehetett elégedett. Nem volt jó meccs, az akciók hektikusak voltak, nem tudtuk azt a jó teljesítményt nyújtani, amit az előző héten. Lehet, hogy ha Djuricin helyzete bemegy, akkor máshogy néz ki a találkozó. A Paks jól védekezett, mi pedig túl keveset mozogtunk a támadások során, nem voltunk elég gyorsak, így nem volt elég a szabad terület sem. Mindenért keményen kell megdolgozni, nem szabad hátradőlni senkinek sem. Gyakran előfordul, hogy egy csapat elveszít egy ilyen találkozót, most egy ponttal kell hazamennünk – mondta a találkozót követően Thomas Doll a fradi.hu-nak.

1. Ferencvárosi TC 4 3 1 10–3 +7 10
2. Vasas FC 4 3 1 6–3 +3 9
3. Budapest Honvéd 4 2 1 1 6–2 +4 7
4. DVSC-Teva 4 2 1 1 7–4 +3 7
5. Újpest FC 4 2 2 3–4 –1 6
6. Diósgyőri VTK 4 2 2 6–11 –5 6
7. Szombathelyi Haladás 4 1 2 1 5–5 0 5
8. Mezőkövesd Zsóry FC 4 1 2 1 4–4 0 5