Petrjak mesterhármast lőtt, a Fehérvár kiütötte a ZTE-t

SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)
2020.02.22. 16:50
A labdarúgó NB I 22. fordulójában a Mol Fehérvár FC hazai pályán 4–1-re legyőzte a kiesés elől menekülő, szinte a teljes második félidőt emberhátrányban töltő Zalaegerszeget.
Ivan Petrjak három gólt vágott a Zalaegerszegnek (Fotó: Meder István) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

Mol Fehérvár FC–ZTE FC 4–1 (Stopira 5., Petrjak 49., 57., 61., ill. Radó 85. – 11-esből)
Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 2395 néző. Vezette: Pillók
Kiállítva:
Szépe (48., ZTE)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Korai gól a legjobb gyógyszer!

Erre áhítoztak Fehérváron – persze, beszélni könnyű róla... A Mol Fehérvár FC ugyanis nem volt meggyőző a 2020-ban rendezett meccseken, igaz, az Újpest ellen valahogy továbbjutott a Magyar Kupában, de öt bajnokin hét pontot veszített. Ez önmagában nem jó hír, ami még inkább lehangoló, az a Vidi játéka volt időnként – így hát a kiesés elkerüléséért küzdő Zalaegerszeg fellépése előtt a piros-kékek arról beszéltek: a korai gól lenne a legjobb gyógyszer.

Hiányzókban nem volt hiány. Néhány sorral a sajtóterasz alatt Elek Ákos a mérkőzés napján 30. születésnapját ünneplő Futács Márkóval nézte a meccset, néhány méterrel arrébb Juhász Roland, Huszti Szabolcs, Vinícius és a hosszú ideje sérült Géresi Krisztián foglalt helyet – persze a fehérvári keret elég erős ahhoz, hogy még így is a játékot uralni tudó kezdő fusson ki a gyepre.

A Magyar Kupa-akadályt – ha nem is könnyen – a ZTE is vette, a harmadosztályú Lipót SE ellen ment tovább azután, hogy Dobos Barna helyét Márton Gábor foglalta el a kispadon, és a kék-fehérek immár az új szakvezetővel le is győzték az Újpestet (2–1). A zalaiak arról beszéltek, minden meccsnek úgy vágnak neki, hogy három pontra van szükségük a kiesés elkerülése végett. De azért az újoncnak a bajnokesélyes otthonában sokszor a döntetlen is kimondottan jó eredménynek számít.

Főleg azután, hogy jött az a bizonyos korai gól: Stopira szerezte meg a vezetést a piros-kékeknek. Sok volt még hátra, így természetesnek tűnt, hogy a ZTE nem adja föl a küzdelmet. Radó András volt az előretolt ék, mögötte három középpályásnak kellett szerveznie a játékot. Persze ez csak a taktikai táblán felrajzolt terv lehet akkor, ha az egerszegiek már a saját térfelükön elveszítik a labdát – másképpen fogalmazva, az agresszív fehérváriak nem hagyták kibontakozni az ellenfelet. Egy ilyen labdaszerzést követően Pátkai Máté lőtt szépen a bal felső sarok felé, ám az utánpótlás-válogatott kapusa, Demjén Patrik látványos védéssel mentett – néhány perc elteltével máris két góllal vezethetett volna a házigazda.

Az első félidő végén Radó nagy helyzetben a kapufát találta el – és a kihagyott helyzet, mint ebben a bajnokságban oly sokszor, nagyon sokba került a Zalaegerszegnek. Alig kezdődött el a második félidő, tizenegyeshez jutott a Vidi, és megfogyatkozott a ZTE. „Niko!” – skandálta a közönség, azt követelve, hogy az Egyesült Államokból hazatérő kedvenc, Nikolics Nemanja végezze el a büntetőt, de hiába volt a kívánságműsor, a támadó lövését Demjén hárította.

Ám tíz másodpercig sem örülhettek ennek a vendégek, Nikolics gólpasszal tette jóvá néhány másodperccel korábban elkövetett hibáját, egyszersmind elkezdődött az Ivan Petrjak-show. A légiós tizenhárom percen belül három gólt szerzett, vagyis a Mol Fehérvár FC szinte azonnal kihasználta a létszámfölényt, és padlóra küldte ellenfelét (4–0).

Úgy tűnt, teljesen összeomlott az egerszegi együttes, a vendégek rengeteg labdát veszítettek el már a saját térfelükön, a piros-kékek egyik akciót vezették a másik után, a jelentős előny birtokában már tudták élvezni a játékot.

És ekkor már senki sem emlékezett Radó András kapufájára...

Joan Carrillo nyugodtan fiatalíthatott csapatán, pályára küldte Nyári Patrikot, majd az olasz Genoából hazatérő Szabó Leventét is. A mérkőzés utolsó szakaszában a Fehérvár gólt akart rúgatni Nikoliccsal – nem sikerült. Szabó Levente viszont nem a híres csapattársát igyekezett helyzetbe hozni: kihasználta a lehetőséget, hogy első NB I-es mérkőzésén labdához jutott, és azonnal kapura tüzelt. Radó András értékesített büntetője a mérkőzést érdemben már nem befolyásolta. A Zalaegerszeg tovább küzdhet a kiesés ellen, a Mol Fehérvár FC az idén először végre úgy futballozott a meccs bizonyos szakaszaiban, ahogyan azt a szurkolói elvárják tőle. 4–1