Az élen telel majd az öt gólig meg sem álló Videoton

2014.11.29. 15:59
Nikolics tovább menetel a gólkirályi cím felé: ezúttal duplázott (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I tizenhatodik fordulójában a listavezető Videoton habkönnyedén győzött a Lombard Pápa otthonában 5–0-ra.

NB I
16. FORDULÓ

Lombard Pápa–Videoton 0–5 (Nikolics 9., 14., Gyurcsó 44., Stopira 59., Feczesin 69.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Jó negyedóra alatt lerendezte pápai bajnokiját a listavezető Videoton, hiszen Nikolics Nemanja két szép akció csúcspontjaként előbb a bal felső (0–1), majd a jobb alsó sarkot is kilőtte (0–2). A gyorsan jött kétgólos hátrány, valamint az a tény, hogy a mérkőzés elején sípcsonttörést szenvedett a Juhász Rolanddal ütköző Andrei Coroian, teljesen megfogta a Lombardot, és csak Nikolics, valamint Arturo Álvarez pontatlanságán múlott, hogy nem került máris padlóra. A szünet előtt Gyurcsó Ádám bombagólja (0–3) tulajdonképpen eldöntötte a mérkőzés érdemi részét, és ugyan a második félidő elején akadt két helyzetük is a hazaiaknak, amikor Stopira harmatos lövését Szűcs Lajos csúnyán bevédte, tulajdonképpen el is hangzott a hármas sípszó (0–4).

Megviselte hibája a több bravúrt is bemutató Szűcsöt, mert nem sokkal később a csereként beálló Feczesin Róbert elé ejtette Álvarez szabadrúgását (0–5) – a támadó hamarosan duplázhatott volna, de hat méterről telibe trafálta a balra mozduló kapust.

Némi meglepetésre az utolsó 20 percben többször már nem kapitulált a pápai védelem – hat forduló óta nyeretlen immáron a Lombard, tovább robog a bajnoki arany felé a Videoton.

Szögezzük le a végén azért, hogy ez a mérkőzés egyáltalán nem szolgálta a Vidi felkészülését a nemzetközi küzdelmekre, hiszen a hazaiak finoman szólva is NB II-es teljesítménnyel rukkoltak ki...

1. Videoton FC 16 13 2 1 36–5 +31 41
2. MTK Budapest 16 12 4 24–15 +9 36
3. Diósgyőri VTK 16 8 5 3 25–18 +7 29
4. Ferencvárosi TC 16 8 4 4 24–15 +9 28
5. Újpest FC 16 7 7 2 15–10 +5 28
6. MVM Paks 15 7 5 3 23–11 +12 26
7. DVSC-Teva 15 7 4 4 19–11 +8 25
8. Kecskeméti TE 16 6 4 6 17–18 –1 22