A Ferencváros elbukott a sokkal lelkesebb Honvéd ellen

2016.02.27. 17:50
Hóóó, mekkora gólt rúgtam – olvashatjuk le Baráth Botond arcáról (Fotó: Veres Viktor)
Nagy meglepetésre 2–1-re kikapott az éllovas Ferencváros a Budapest Honvéd otthonában a labdarúgó NB I 22. fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ
Bp. Honvéd–Ferencváros 2–1 (Baráth 41., Vasziljevics 56., ill. Lamah 88.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Egyáltalán nem látszott meg a két csapat pontszámai és költségvetése között tátongó szakadéknyi árok a soros Honvéd–Ferencváros bajnoki első félidejében, mert a kispestiek lelkes, önfeláldozó futballjukkal elszívták a levegőt a zöld-fehér támadók elől (Böde Dániel ismét csak a kispadon kezdett), az éllovas legjobbja pedig Dibusz Dénes kapus volt.

Négy helyzetig is eljutott a Honvéd, de Souleymane Youla és Eppel Márton is rosszul célzott, Nagy Gergőnél pedig nem az irányzékkal, hanem a sebességgel volt baj, mert lövését elérte még a jobb alsó előtt Dibusz.

A 41. percben aztán az igen agilisan futballozó Baráth Botond lövéséből egyik összetevő sem hiányzott, és a védő az idény egyik legszebb gólját ragasztotta a jobb felsőbe a 16-os elől. 1–0!

Thomas Doll a szünetben Busai Attilát és Stanislav Sestákot is az öltözőben marasztalta, Nagy Dominik és természetesen Böde Dániel váltotta őket.

Mindez nem zavarta meg a kispestieket, akiknél a cseresorból előlépő játékosok, a veterán légiósok és a saját nevelésű fiatalok ezúttal tökéletesen kiegészítették egymást: a harmadik számú kapus, Horváth András mentett egy szabadrúgást, Nagy Gergő kiugratta Dusan Vasziljevicset, aki okosan átemelte a kifutó Dibuszt, és máris 2–0-ra vezetett a Honvéd!

Doll igyekezett menteni a menthetőt, beküldte a gól előtt nagyot hibázó védő, Michal Nalepa helyére Radó Andrást, Marco Rossi pedig két fiatalnak adott játéklehetőséget, a Baráthot váltó saját nevelésű román Dan-Marius Constantinescu most debütált az élvonalban, Jelena Richárdnak pedig ez volt második NB I-es mérkőzése.

Gera Zoltán eljutott egy kapufáig, majd a hajrában Roland Lamah fejes góllal szépített (2–1), de még hátra volt egy Hidi Patrik-léc és egy Emir Dilaver-piros is.

„A Honvéd a túlélésre játszott, nálunk gyakorlatilag mindenki csődöt mondott a mai mérkőzésen. Nem okoz örömet azt látni, amit néhány játékos produkál a pályán, több erőt kéne beletenni a játékba” – értékelt röviden Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője.

„A mérkőzés előtt annyit mondtam, hogy ha taktikailag és egy kis szerencsével fel tudjuk építeni a játékot, akkor van esélyünk megnyerni a mérkőzést. Taktikailag tökéletes játékot játszottunk néhány hibával, olykor túlságosan hátul védekeztünk, de úgy érzem, megérdemeltük a győzelmet”– mondta Marco Rossi, a Honvéd vezetőedzője az M4 Sportnak.

1. Ferencvárosi TC 22 18 1 3 45–10 +35 55
2. Újpest FC 22 9 9 4 30–21 +9 36
3. DVSC-Teva 22 9 8 5 35–23 +12 35
4. Szombathelyi Haladás 22 9 8 5 20–21 –1 35
5. Videoton FC 22 11 1 10 24–21 +3 34
6. Paksi FC 21 9 6 6 27–21 +6 33
7. MTK Budapest 21 8 7 6 25–21 +4 31
8. Budapest Honvéd 22 7 6 9 27–28 –1 27