Rudolf két gólpasszal bosszantotta a Debrecent

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
2018.02.24. 16:55
Heves küzdelem folyt olykor a pályán a hajdúsági derbin (Fotó: Meder István)
A Debrecen nagy meglepetésre 2–0-ra kikapott hazai pályán a kiesés ellen küzdő Balmazújvárostól az NB I 20., első tavaszi fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

DVSC–BALMAZÚJVÁROS 0–2 (Arabuli 86., Rácz F. 94.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 1824 néző. V: Erdős

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Alaposan meglepte a kiesés ellen küzdő Balmazújváros a bajnoki dobogóra pályázó Debreceni VSC-t. Ha a vendégek kihasználják helyzeteiket, akkor már az első félidőben eldönthették volna a három pont sorsát.

No, de ami nem sikerült az elsőben, sikerült a másodikban.

A Balmazújváros azt játszotta, amit szeret: szervezett védekezésből indított ellenakciókat úgy, hogy a megszerzett labdát a lehető legpontosabban s a lehető leggyorsabban a DVSC kapuja elé juttatta.

Lett is ebből kalamajka a hazai kapu előtt.

Herczeg András vezetőedző gyorsan rájött, hogy baj lehet, és átszervezéssel próbálta megtörni az ellenfél lendületét, a 4–1–4–1-es hadrendről átállt a Loki a 4–1–3–2-esre, így aztán az előretolt Könyves Norbert mellé Nagy Kevin került fel a középpályáról, ám bebizonyosodott, a hiba nem a rendszerben, hanem a játékosok felfogásában keresendő. A DVSC ugyanis képtelen volt ráerőltetni akaratát ellenfélre, s ezen a szünetben végrehajtott csere sem sokat segített. Segített viszont a bal oldali kapufa, az 56. percben ugyanis Bacsana Arabuli lövése után a labda kifelé pattant, pedig már mindenki gólt kiáltott. Még a kapu mögötti hazai tábor tagjai is, akik aztán pár perccel később a csereként pályára lépő Rudolf Gergelyt szapulták, elfeledve, hogy nem is olyan régen éppen a debrecenieknek szerzett örömet, hiszen az ő gólja is kellett ahhoz, hogy 2009-ben a Loki a Bajnokok Ligájának csoportkörébe jusson. A 36-szoros válogatott támadó pedig bizonyította, nem felejtett el futballozni, s bár ősszel keveset játszott, sérült is volt, s csak a 62. percben állt be, mégis döntő érdemeket szerzett egykori csapata fölülmúlásában.

Persze nemcsak a harminckét éves labdarúgó tett ki magáért, hanem az egész csapat is, a Balmazújváros ugyanis szervezetten, türelmesen futballozva állította megoldhatatlan feladat elé a debrecenieket. Rácz Ferenc ragyogó emelése a 94. percben (0–2) aztán megmutatta, hogy a vendégek mentálisan is erősebbek. A DVSC mentségére szólhat, hogy a sérülések miatt nem a legerősebb összeállításban játszott, de mindenképpen fura volt látni, hogy a dobogós és a kiesés elől menekülő klub küzdelmében akaratban, fegyelmezettségben mennyivel erősebb a tabella alapján gyengébbnek mondott gárda.

Meg azt is lehet látni, hogy miért jár jó úton a Horváth Ferenc edzette újonc Balmazújváros. Az őszi meccseket is ideszámítva a szombati volt a hatodik olyan bajnoki, amelyen nem kapott ki. A Debrecen felkészülése vagy a formaidőzítés nem sikerült túl fényesen, és ezt már előrevetítette a Dorog elleni Magyar Kupa-vereség. Herczeg András jól mondta, itt nem lehet hátradőlni, azonban az edző eddigi munkásságát ismerve a most megrogyasztott DVSC talpra állhat. Persze, a következő bajnoki sem lesz sokkal könnyebb a mostaninál: egy hét múlva a Puskás Akadémia lesz az ellenfél.

A Balmazújváros öröme a forduló meglepetése után Debrecenben (Fotó: Meder István)