Sorozatban kilencedszer győzte le a Lokit a Videoton

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2017.11.18. 19:21
A Debrecen a szünetig tartotta a lépést, a fordulás után hengerelt a Videoton (Fotó: Szabó Miklós)
Kiegyenlített, hajtós első félidőt követően felülkerekedett ellenfelén, és 5–2-re legyőzte a hazai pályán játszó Debrecent a Videoton a labdarúgó NB I tizenhatodik fordulójának záró mérkőzésén. A hajdúságiak Vidi elleni vereségszériája már 2015 óta tart, szombat este zsinórban kilencedszer kaptak ki a fehérváriaktól. Hasonló sorozatra még nem volt példa a párharc történetében – ellenkező előjellel sem.

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ
DVSC–Videoton 2–5 (Könyves 26., Takács T. 92., ill. Scsepovics 11., 58., 66. – utóbbi 11-esből, Nego 22., Géresi 82.)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, 3169 néző. Vezette: Farkas Ádám

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Három perce tartott a mérkőzés, amikor a Happy birthday című sláger még mindig szólt a hangszórókból. Pedig születésnapja egyik labdarúgónak sem volt, az más kérdés, hogy nem sokkal később Marko Scsepovics máris ünnepelhetett – gyertyafújás és ajándékok helyett a góljáért csapattársakat kapott a nyakába..

Alig indult el a találkozó, máris három óriási ziccer adódott a két gárda előtt, és a vendég fehérváriak kettőből egyet ki is használtak...

Azt sejthettük, hogy egyik csapat sem a védekezésre fekteti a fő hangsúlyt, ezt igazolva lendületesen, bátran kezdett mindkettő. Magyar szinten jóval átlag feletti összecsapás bontakozott ki a Nagyerdei Stadionban, a Videoton okosan járatta a labdát, majd gyors ütemváltással máris a debreceni védősor mögött volt, de a Loki sem adta fel, Könyves Norbert vezérletével rohamozta a fehérvári kaput.

A látogatók üres kapuig kijátszott akciót követően megszerezték a második góljukat, majd a hazai együttes következett. S nem csak a tizenhatosokon belül zajlottak az események, a félidő hajrájában tömegjelenet alakult ki a gyepen, Tőzsér Dániel és Danko Lazovics került összetűzésbe, majd Marko Scsepovics vetődött a földre fájdalmas arccal – Farkas Ádám játékvezetőnek két percébe tellett, mire rendet tett a gyepen.

A Videotont képtelenség volt ezen az estén megállítani.

Noha a hazai szépítő gólt követően úgy tűnt, Herczeg András együttese lendületet vesz, a második félidőben egyértelműen jobb volt a Vidi: Marko Scsepovics előbb ismét közelről, majd büntetőből lőtt a kapuba – a szerb csatár három gólja közül egyik sem volt bombatalálat, egyik sem ollózó vagy akrobatikus mozdulat után esett, ám a játékos pontosan azt csinálta, amit várnak tőle, azaz rendre jókor volt jó helyen.

A listavezető megérdemelten nyert, de az is ritka, amikor egy nagy pofonba beleszaladó csapatot is meg lehet dicsérni. A DVSC megtehette volna, hogy beássa magát a kapuja elé és bunkerfocival kényszeríti szoros csatára a fehérváriakat, ám Herczeg András bátor taktikát eszelt ki, csakhogy a védők gyenge teljesítménye miatt ennek ezúttal háromgólos vereség lett a vége...

1. Videoton FC 16 10 5 1 38–18 +20 35
2. Ferencvárosi TC 16 10 5 1 32–14 +18 35
3. Debreceni VSC 16 7 4 5 26–19 +7 25
4. Budapest Honvéd 16 7 4 5 29–27 +2 25
5. Újpest FC 16 5 7 4 21–20 +1 22
6. Diósgyőri VTK 16 6 3 7 28–26 +2 21
7. Vasas FC 16 6 3 7 22–27 –5 21
8. Paksi FC 16 5 6 5 24–26 –2 21