NB I: A klubok vezetői szabnak gátat a fiatalok beépítésének – Csányi Sándor

Vágólapra másolva!
2022.01.26. 13:58
null
Az MLSZ elnöke szerint a magyar klubok többségénél nem hosszú távú építkezés folyik (Fotó: Tumbász Hédi)
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elnöke, Csányi Sándor az M4 Sportnak adott interjújában – amelynek egyelőre csak az előzetese jelent meg – a magyar futball jelenlegi helyzetéről beszélt. Többek között kiemelte, hogy szerinte nem a 12 csapatos bajnokság, hanem az NB I-es klubok vezetőinek gondolkodása szab gátat a magyar fiatalok beépítésének.

 

„Szakemberek azt mutatták ki, hogy nem a tizenkét csapatos bajnokság a gátja a fiatalok beépítésének, hanem az edzők, a sportigazgatók, a tulajdonosok gondolkodása” – idézte Csányi Sándort az M4 Sport a hivatalos oldalán.

Az MLSZ elnöke úgy gondolja, rossz vezetési stratégiával dolgoznak a magyar klubok: nem hosszú távú építkezés folyik, hanem a túlélésre játszanak.

„Azt gondolom, nem igazán jó a klubok vezetési struktúrája jelenleg, mert van tulajdonos, van edző, néhány esetben van jobban, vagy kevésbé felkészült sportigazgató közöttük, de összességében az edzők az adott bajnokságot, az adott meccset akarják túlélni, nem a hosszú távú építkezést folytatni. A klubok többségénél, hozzá kell tenni. Mert van, akire ez nem igaz.”

A teljes interjút a 4. fordulóból elhalasztott, csütörtöki Puskás Akadémia–Ferencváros bajnoki előtt mutatja be az M4 Sport – 17.45 órai kezdéssel.

Legfrissebb hírek

Elmarasztalhatta Bogár Gergőt a játékvezetői bizottság

Labdarúgó NB I
14 órája

Az MLSZ megpályázza a Konferencialiga 2028-as és 2029-es döntőjét

Európa-konferencialiga
16 órája

Három év után áll újra kiesésre a Diósgyőrben vendégeskedő Újpest

Labdarúgó NB I
18 órája

Magyar Kupa: a címvédő a DVTK-val találkozik a nyolcaddöntőben, az FTC NB II-es csapatot kapott

Labdarúgó NB I
2025.10.30. 23:09

Az Újpest után a Fradi sem úszta meg a szektorbezárást

Labdarúgó NB I
2025.10.30. 19:54

Szektorbezárást kapott az Újpest a derbi után

Labdarúgó NB I
2025.10.30. 16:38

Egy bajnoki mérkőzésre tiltotta el Markgráf Ákost az MLSZ

Labdarúgó NB I
2025.10.29. 13:22

NS-infó: Bódog Tamás Nyíregyházán tárgyal

Labdarúgó NB I
2025.10.29. 13:15
Ezek is érdekelhetik