Mezőkövesd: egygólos győzelem Felcsúton az MK-negyeddöntőben

2020.03.03. 18:40
A helyzeteit sorra elpocsékoló Puskás Akadémia 1–0-ra kikapott Felcsúton a Mezőkövesdtől a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásán.
Sok helyzet kimaradt az első félidőben (Fotó: Török Attila)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK
Sok helyzet kimaradt az első félidőben (Fotó: Török Attila) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ
ELSŐ MÉRKŐZÉS
Puskás Akadémia FC–Mezőkövesd Zsóry FC 0–1
(0–0)
Felcsút,
Pancho Aréna, 742 néző. Vezette: Bognár T.
Puskás Akadémia: Hegedüs – Radics, Meissner, Hadzsiev, Nagy Zs. – Favorov (Mebrahtu, 55.), Van Nieff (Plsek, 75.) – Slagveer, Knezevic, Gyurcsó (Sós B., 64.) – Vanecek. Vezetőedző: Hornyák Zsolt
Mezőkövesd: Szappanos – Eperjesi, Neszterov (Farkas D., 44.), Karnyicki, Vadnai – Pekár, Berecz, Meszhi (Besirovic, 72.), Vajda – Jurina, Zivzivadze (Takács T., 76.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző:
Zivzivadze (47.)

Az első ígéretes helyzet a felcsútiak, a második, a harmadik és a negyedik a mezőkövesdiek előtt adódott. Ebből is látszott, a hazai együttes jobban kezdte a mérkőzést, a vendégek azonban szép fokozatosan feljavultak, s Hegedüs Lajos kapusnak kellett néhány bravúrt bemutatnia. Noha az első félidőben nem született gól, mégsem írhatjuk, hogy unalomba fulladt volna a találkozó.

Sőt a szünet előtti percek meglehetősen parázs hangulatban teltek: a vendégeknél Andrij Neszterov sérülés miatt bicegett le a pályáról, majd a Puskás Akadémia játékosai reklamáltak tizenegyest, David Vanecek lövésébe ugyanis Mihajlo Meszhi kézzel vetődött bele, így járt volna a büntető. Amolyan záró akkordként Thomas Meissner könyökölt becsületeset Marin Jurina arcába, Kuttor Attilát majd' szétvetette az ideg. Pedig a találkozó nem volt durva, a pályán addig mind a két együttes csupán kettőt-kettőt (!) szabálytalankodott.

Nem tudni, hogy a vendégek öltözőjében mi hangzott el a szünetben, mindenesetre alig kezdődött el a második félidő, a Mezőkövesd máris megszerezte a vezetést. Budu Zivzivadze villant egyet, a tizenhatoson belül a rárontó Meissnert – ahogy mondani szokták – pimaszul elküldte gyufáért, majd Hegedüs Lajos lábai között a kapuba lőtte a labdát. A vendégek kispadjánál mindenki ölelkezett, egymás nyakába ugrált, Kuttor Attila vezetőedző azonban rezzenéstelen arccal vette tudomásul a vezetést, megvakarta a fejbúbját, és visszaállt jól kitaposott helyére az oldalvonal mellett.

A kétmérkőzéses párharcban az idegenbeli gól sokat érhet, a vendégeknek onnantól végképp nem kellett kapkodniuk, és ha hozzájuk került a labda, okosan próbálták járatni. Zivzivadze gólja egyébként nem akármilyen sorozatot tört meg: a felcsútiak a mostani Magyar Kupa-kiírásban még egyetlen gólt sem kaptak (miközben 34-et szereztek). Ezt a mostanit alighanem elcserélték volna a megyei első osztályban szereplő Maglód ellenire, már csak azért is, mert a maglódiakat a második körben tizenöttel tömték ki.

A Puskás Akadémia az utolsó húsz percben igyekezett nyomást gyakorolni a Mezőkövesdre, ám az igazi rohamok elmaradtak. A végső döfést a csereként beálló Takács Tamás vihette volna be, csakhogy a csatár megijedt a ziccerben, és passzolni próbált. Mind a két kispadnál forrtak az indulatok (Kuttor Attila és Tóth Mihály másodedző is sárga lapot kapott), érződött, hogy a Magyar Kupa mindkét klubnál fontos, és szeretnének ott lenni a május 20-i fináléban. Ehhez most egy lépéssel a kövesdiek kerültek közelebb. Úgy győzték le idegenben a bajnoki rivális Puskás Akadémiát, hogy a vendégek szakmai stábja pihentette a legjobb formában lévő futballistáját, Cseri Tamást. A Mezőkövesd idegenben szerzett góllal nagy lépést tett az elődöntőbe jutásért – a párharc visszavágóját jövő szerdán játsszák.

„Inkább akarat kérdése” – mezőkövesdi sprint Felcsúton a 95. percben

95. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

94. perc
Plsek ívelését nem tudja levenni Slagveer, kirúgás.

90. perc
Hazai tikitaka.

Öt perc a ráadás!

88. perc
Helyzet a szöglet után, Szappanos rosszul jön ki, de belelövi a ziccerét ballal Vanecek 15-ről, középről, majd kicsit közelebbről Plsek és Meissner is egy védőbe lő.

87. perc
Golgol jobb oldali beadását Sós az ötös jobb sarka elől a bal kapusarok mellé vágja, beleért még a visszafutó Pekár is. Közben kap egy sárga lapot a vendégkispadról Tóth László sportigazgató.

85. perc TAKÁCS…
Kapura vezeti a Berecztől kapott labdát, jobbal nem lő kapura, pedig ott tátongott a rövid sarok, középre gurít, egyenesen a visszafutó Golgolnak. Akinek jár a dicséret.

82. perc VANECEK…
Az ötös bal sarkán egyszerűen nem találja el Knezevic remek jobb oldali beadását…

Nem lap? Ezt kérdezte a mester. De, az lett. Ráadásul nincs több cseréje, Farkas orra meg vérzik erősen.

80. perc Kuttor Attila

Luxus: Cseri, Silye, Guzmics, Pillár és Nagy D. nélkül megverni a Puskást Felcsúton?

76. perc
Zivzivadze lesérült, Takács Tamás váltja. Ékcsere a vendégeknél.

75. perc
Van Nieff le, Plsek be a hazaiaknál. Motorcsere.

75. perc
Eperjesi mellett eltűnik Sós, a labda nagyon messze volt… Tovább! Hornyáknak nem tetszik. Joggal.

74. perc
Van Nieff 23-ról a léc fölé mér egy szabadrúgást, Vajda jobbról 23-ról felad egy másikat a kapusnak.

72. perc Dino Besirovic
be, Meszhi le a vendégeknél, szűrőcsere. Hadzsiev és Zivzivadze összerúg, ápolás.

69. perc
Pekár beadása nagyon rossz.

Sós karrierje legtöbb meccsét a Kövesdben játszotta, 41-et. 4 gól, 4 gólpassz.

68. perc Golgol Mebrahtu
lerántja Bereczet, sárga lap ez is.

66. perc
Knezevic passzát Golgol jobbal 22-ről a léc fölé vágja.

64. perc
Gyurcsónak nagyon nem ment ma, labdába is alig ért, ziccerét a kapusba pocsékolta: Sós Bence váltja.

64. perc Vadnai Dániel
kap sárga lapot Slagveer ellökéséért.

63. perc
Meddő hazai mezőfölény. Vaneceket kiszorítja az ötös bal sarkáról Vadnai, Knezevic jobb oldali beadása meg a kapusé.

Megkapta első gólját e sorozatban a PAFC, meglesz az idei első vereség is?

Góllal kezdte a második félidőt a fehér mezes Kövesd (Fotó: Török Attila)

58. perc Knezevic keresztpassza Vanecek fejéről Szappanoshoz pattan.

55. perc A télen 470 ezer euróért vett Favorovnak nagyon nem ment ma, Golgol Mebrahtu váltja. Középpályás helyett ék.

55. perc Knezevic egyre jobb, ballal 22-ről másfél méterrel lő a léc fölé csak.

54. perc Slagveer jobb oldali, lapos beadása jó, Szappanos kivetődése Vanecek elé még jobb.

53. perc Georgi Hadzsiev
kap sárga lapot, mert nagyon közel elfutott Meszhi mellett…

Zivzivadze: 26 meccs az idényben, 9 gól, 6 gólpassz.

Ezért jöttem! – kiabálta a gól után a lent idézett kövesdi szurkoló.

47. PERC GÓLLAL! BUDU ZIVZIVADZE kap a balon egy jó passzt a felező környékéről, Vajdától, kicselez két védőt, Meissnert is, majd az ötös bal sarkáról jobbal a kapu közepébe lő, Hegedüs lába között. MESTERMUNKA: 0–1!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Nagyon érdekes volt a két jelenlegi magyar élcsapat, a Puskás Akadémia és a Mezőkövesd összecsapásának első félideje, mert ugyan küzdelmes, izzadtságszagú mezőnyjáték uralta az első játékrészt, csak éppen közben a hazaiak négy ziccert is kihagytak, a vendégek pedig ezt három góllal torolhatták volna meg, de ők is rosszul céloztak. Gyurcsó Ádám és Marin Jurina két-két lépésről lőtt a kapusba, a máskor oly' labdabiztos Josip Knezevic az ötös elől előbb kirúgta a labdát a stadionból, de szó szerint, aztán a következő helyzeténél a stadion tartóoszlopait találta el a labdával.

E párharc legjobb góllövői
Lencse László 4
Josip Knezevic 3
Pillár Róbert 2
Cseri Tamás 2
Petneházi Márk 1

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Thomas Meissner
kap sárga lapot, ellökte Jurinát. Könyökkel.

Kettő perc a ráadás.

44. perc
Gyurcsó beadását Meissner hat méterről jobbal a kapus elé tolja.

44. perc Farkas Dániel
a pályán.

43. BÜNTETŐ!
Járt volna, Meszhi vetődve jobb kézzel hárítja Vanecek közeli lövését… Szöglet!

Nemcsak a vendég szektorban ülnek kövesdiek, a sajtóterasz előtt is néhány. Az egyik éppen hazatelefonált: "Néha bekiabálok, hogy Hajrá, Kövesd. Hallatszik a közvetítésben?”. Jelentik a helyszínről.

41. perc
Neszterov megsérült, nem folytatja, már a pályán vetkőzik.

38. perc
Radics és Slagveer hoz össze egy helyzetet Favorovnak, aki jobbal 12-ről, kissé jobbról nagyon elvéti a bal felsőt. Gyurcsó bal oldali beadását Knezevic ballal 13-ról majdnem kilövi a stadionból! ZICCEREK!

35. perc
Berecz beadását Vajda jobbal 22-ről kapura vágja, blokkol Meissner. A beadást nagyon a léc fölé fejeli nyolcról Zivzivadze.

34. perc EZ IGEN!
Knezevic 22-ről jobbal kirúgja a labdát a stadionból, de szó szerint. Ilyen nincs a Camp Nouban.

33. perc
Slagveer sokadik beadása is rossz, Meszhi a saját térfeléről is hazaadja.

31. perc
Knezevic beadása Szappanosé.

29. perc
Jurina meghúzza a bal szélt, visszafut vele és szereli szépen bedobásra Slagveer.

Bosszankodik a kisbusznyi vendégtábor.

25. perc
Favorov ráesik Karnyicki lábára, véletlenül, ápolás.

23. perc
Vadnai beadásai a védőkéi, Vajdáé meg a kapusé.

21. perc
Vajda szép jobb oldali beadása megdadog középen Zivzivadze lábán, de így jó Pekárnak, aki jobbal 18-ról hat méterrel lő a bal alsó mellé.

19. perc Jurina!
Lő jobbal 16 méterről a remekül kilépő Hegedüsbe, majd a légiós utánamegy a lecsorgónak, jobbal az őt indító Zivzivadze elé löbböl, aki az ötösről a jobb sarok mellé fejel, méterekkel.

Hét légiós a hazai kezdőben, 2 a kispadon, 5 légiós a vendégkezdőben, 2 a kispadon.

16. perc
Meszhi szépen szereli Vaneceket, Berecz bedob egy finom cselt Slagveerrel szemben.

15. perc
Leült kissé a meccs, rákezdtek a szurkolók.

Gyurcsó 25 meccsen 25 kanadai pontot szerzett az idényben. Horvátországban légiósként 2 meccsen 1-et.

11. perc
Nagy balról ballal remekül ad be, majdnem a túlsó felsőbe hullik a labda, de ment Szappanos a bevetődő Vanecek elől (is).

9. perc ZICCER!
Neszterov nem figyel, kapura tör Gyurcsó a balon, majd ballal az ötös bal sarkáról a kapusba pazarolja a ziccerét!

Mezőnyjáték, sok szabálytalansággal.

6. perc
Gyurcsó-korner balról, jobbal, kifejeli Karnyicki. Nagy beadása aztán magas Vaneceknek.

3. perc Knezevic megindul, Vajda felborítja. A karmesternek nagyon fáj. Elrontják, kontra, Vajda passza után Zivzivadze a tizenhatos elől a kapus kezébe lő.

2. perc Eperjesi beadása Hegedüsé.

A hivatalos nézőszám: 742.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-sárga mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

„Jó formában és jó hangulatban várjuk a mérkőzést, bízom benne, hogy olyan eredményt tudunk elérni idegenben, amellyel jó esélyünk lehet majd a továbbjutás kiharcolására
– így a vendégek vezetőedzője, Kuttor Attila a mezokovesdzsory.huoldalon. – Igazi ki-ki mérkőzés, illetve mérkőzések várnak ránk, hiszen NB I-es párharc elé nézünk. Nagyon nehéz találkozóra számítok, mivel ellenfelünk is jó formában van. Kétszer már találkoztunk ebben az idényben keddi ellenfelünkkel és mindkét alkalommal kiegyenlített mérkőzést játszottunk, most is erre számítok. Ezúttal is a saját erényeinket igyekszünk megmutatni a pályán, ez reményeim szerint jó eredménnyel fog párosulni. Szeretnénk a Magyar Kupában is jól szerepelni, ezért kedden is a győzelem megszerzésének reményében lépünk pályára.”

Egy kis örökmérleg: 10 bajnoki meccs, 4-4 sikerrel, 9 kövesdi és 11 felcsúti góllal.

Mitől megy ennyire a szekér?
„Nagyon jó játékosok alkotják a csapatot, nincsen olyan poszt, amelyért ne lenne konkurenciaharc
– jegyezte meg Sós Bence. – A kezdőcsapatban senkinek sincs bérelt helye, a mester folyamatosan rotálja a csapatot, ha valaki nem megfelelően teljesít. Edzéseken és mérkőzéseken is száz százalékon pörgünk, ennek látható az eredménye. Szeretnénk minél tovább nyújtani a veretlenségi sorozatunkat, még ha nem is lesz könnyű. A válogatott mérkőzés miatt beiktatott szünetig a Mezőkövesd mellett a Ferencvárossal, valamint a Mol Fehérvárral is összecsapunk. Egyik sem ígérkezik könnyű feladatnak, de nem féltem a csapatot. Jó erőben érezzük magunkat, és már megmutattuk, hogy bárki ellen van esélyünk.”

Ami azt illeti, a Puskás Akadémia az egyetlen élvonalbeli együttes, amely a 2020-as naptári évben még nem szenvedett tétmérkőzésen vereséget. Hornyák Zsolt együttese ebben az idényben hazai pályán legyőzte a Ferencvárost (4–1), idegenben a Mol Fehérvárt (3–1), tehát a nagyobb csapatok ellen is rendszeresen jó teljesítményt nyújt.

„Szép másfél évet töltöttem Mezőkövesden, sokat köszönhetek a klubnak. Különlegesek lesznek nekem ezek a mérkőzések, de aki ismer, az tudja, a nosztalgia egyáltalán nem befolyásolja a teljesítményem. Ha lehetőséget kapok, mindent megteszek, hogy sikerrel vegyük az akadályt. Nagyon nehéz párharcra számítok, a Mezőkövesd nem véletlenül áll a bajnoki tabella harmadik helyén, és győzte le már a Ferencvárost is. Nehéz megmondani, hogy jobb-e hazai pályán kezdeni a kupapárharcban. A kétmeccses rendszerben az első mérkőzés általában tapogatózás, a másodikon bontakoznak ki jobban a csapatok, de ha sikerülne előnyt szereznünk, az jelentősen növelné a továbbjutási esélyeinket.”

A 25 éves futballista pályafutása során másfél évet töltött a mezőkövesdieknél, a másodosztályból feljutásban és az ezt követő élvonalbeli idényében segítette a csapatot, mielőtt a Debrecenen és Fehérváron keresztül a Puskás Akadémiához került.

„Nagyon csalódott lennék, ha nem jutnánk be a Magyar Kupa döntőjébe, de akkor is, ha a bajnoki bronzéremről maradnánk le – válaszolta Sós Bence, a Puskás Akadémia támadója. – A bajnokságban csak három pont a lemaradásunk a Mezőkövesd mögött, a kupában pedig ugyanolyan eséllyel indulunk neki a párharcnak, mint Kuttor Attila csapata. Csak rajtunk múlik, mit érünk el.”

Tizenegy napon belül háromszor csap össze a Puskás Akadémia a Mezőkövesddel, kis túlzással a két csapat teljes idényének megítélése ezeknek a találkozóknak az eredményétől függ. A bajnokságban három pont a különbség a felek között, a mezőkövesdiek ennyivel előzik meg a harmadik helyre még nagy eséllyel pályázó Puskást, a kupában pedig az elődöntőbe jutásért csapnak össze. Sokat lehet nyerni, sokat lehet veszteni az elkövetkező napokban, de vajon melyik színtér a fontosabb a játékosoknak?

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A PAFC-MEZŐKÖVESD MK-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!