K. T. I. 2021.01.11 21:39 Frissítve: 2021.02.09 14:19

MK: az FTC a Fehérvárral meccselhet a negyeddöntőért

Kisorsolták a Mol Magyar Kupa nyolcaddöntőjének és negyeddöntőjének párosítását és ágait. Többek között kiderült, hogy a Mol Fehérvár és a Ferencváros közül legfeljebb az egyik klub juthat el a legjobb nyolc közé, továbbjutásuk esetén ugyanis a nyolcaddöntőben összecsapnak.

A Magyar Kupa serlege (Fotó: NS-archív)

 

A TERVEZETT MENETREND
Február 10.: 8. forduló (a legjobb 16 közé jutásért)
Február 24.: nyolcaddöntő
Március 10.: negyeddöntő
Április 14: elődöntő
Május 5., Puskás Aréna: döntő 

A Magyar Kupa összes fordulójában egy mérkőzésen dől el a továbbjutás, minden esetben az alacsonyabb osztályú klub a pályaválasztó (ha azonos osztályban szerepelnek, az játszik otthon, aki a korábbi fordulókban kevesebbszer tette ezt, ha itt is egyezés van, sorsolás dönt). Az NB I-es csapatok legkorábban a nyolcaddöntőben, azaz a február 24-ére tervezett körtől találkozhatnak egymással.

NYOLCADDÖNTŐ
1.: Csákvár (NB II)/Paksi FC–Dunavarsány (Pest I.)/Budafoki MTE
2.: Dorogi FC (NB II)/Ferencváros–Vasas FC (NB II)/Mol Fehérvár FC
3.: Pécsi MFC (NB II)/Szombathelyi Haladás (NB II)–Soroksár (NB II)/Kisvárda
4.: FC Ajka (NB II)/Mezőkövesd–Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)/Diósgyőri VTK
5.: Tiszafüred VSE (NB III)/Zalaegerszegi TE FC–III. Kerületi TVE (NB III)/Budapest Honvéd
6.: Tállya KSE (NB III)/Kaposvári Rákóczi FC (NB II)–Kazincbarcika (NB II)/MTK Budapest
7.: Hódmezővásárhelyi FC (NB III)/Puskás Akadémia FC–Szolnoki MÁV FC (NB II)/Újpest FC
8.: Debreceni EAC (NB II)/Debreceni VSC (NB II)–Taksony (NB III)/BFC Siófok (NB II)

NEGYEDDÖNTŐ (a nyolcaddöntők sorszáma)
2–1
4–7
3–5
6–8

Azaz az ágak így festenek…

Dorogi FC (NB II)/Ferencváros//Vasas FC (NB II)/Mol Fehérvár FC–Csákvár (NB II)/Paksi FC//Dunavarsány (Pest I.)/Budafoki MTE

FC Ajka (NB II)/Mezőkövesd//Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)/Diósgyőri VTK–Hódmezővásárhelyi FC (NB III)/Puskás Akadémia FC//Szolnoki MÁV FC (NB II)/Újpest FC

Pécsi MFC (NB II)/Szombathelyi Haladás (NB II)//Soroksár (NB II)/Kisvárda–Tiszafüred VSE (NB III)/Zalaegerszegi TE FC//III. Kerületi TVE (NB III)/Budapest Honvéd

Tállya KSE (NB III)/Kaposvári Rákóczi FC (NB II)//Kazincbarcika (NB II)/MTK Budapest–Debreceni EAC (NB II)/Debreceni VSC (NB II)//Taksony (NB III)/BFC Siófok (NB II)

2021.11.30 10:48:21

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

Markek Tamásé az idény talán legnagyobb védése • Fehérvári ász, kispesti kérdés.

2021.11.28 14:44:58

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

A felázott pálya sem állította meg a bajnokot, Supka Attila elszenvedte első vereségét új csapata élén.

2021.11.28 13:34:52

Labdarúgó NB I ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Bosszankodás mind a két oldalon, az utolsó hat percben két helyzete volt mind a két csapatnak.

2021.11.28 13:04:04

Labdarúgó NB I BERECZKY ATTILA (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)

A DVSC marad a kiesőzóna közelében, a tolnaiak pedig a középmezőnyben.

2021.11.27 23:17:39

Labdarúgó NB I MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Legalább a látszat kedvéért cselekednie kell az importnak.