Ligakupa: az MTK nem bírt a Kisvárdával, Hali-siker Ajkán

2013.10.08. 16:59
A Kisvárda gól nélküli döntetlent játszott az MTK otthonában a labdarúgó Ligakupa A-csoportjának 3. fordulójában. A G-csoportban megszerezte első győzelmét a Haladás, amely 2–1-re nyert Ajkán.

A-CSOPORT
MTK–KISVÁRDA

A Kisvárda a hozzá hasonlóan NB II-es Vasastól kikapott a Ligkupában, ám a Diósgyőr után a másik élvonalbeli csoportellenfelétől is pontot rabolt. Az MTK-t irányító Garami József hat játékosára sérülés vagy betegség miatt nem számíthatott, másik hat futballistája pedig a korosztályos válogatottakban érdekelt. A máskor kevesebb lehetőséget kapó MTK-játékosok nem tudtak élni a lehetőséggel, a kisvárdaiak elvittek egy pontot a Hidegkuti-stadionból.A-CSOPORT

G-CSOPORT
AJKA–HALADÁS

A két nyeretlen csapat összecsapásán a fölényben játszó Haladás az első félóra végén szerzett először vezetést, amikor Andorka Péter ugyan kihagyta a Predrag Bosnjak által kiharcolt tizenegyest, de a kipattanóból már nem hibázott.
A szombathelyiek a második félidő elején emberhátrányba kerültek Mursits Roland piros lapja miatt, de sokáig így is tartották sovány előnyüket. A 79. percben az Ajka Lattenstein Norbert találatával egyenlíteni tudott, de öt perc múlva érkezett Gyurján Bence, aki megszerezte a Haladás győztes gólját.

LIGAKUPA
3. FORDULÓ
A-CSOPORT
MTK–KISVÁRDA 0–0
Hidegkuti-stadion, 100
néző. V: Nagy R. (Horváth Z., Szeles)
MTK: Abu – Nagy T., Kálnoki Kis, Baki, Fejes A. (Hangya, 59.) – Hajdú Á., Sipos B., Ayub – Pintér A. (Gera D., a szünetben), Eppel (Tóth F., 73.), Horváth P. Szakmai igazgató: Garami József
KISVÁRDA: Petranics – Farkas M., Hegedüs T., Oláh D., Molnár R. – Horváth L. (Miskolczi, 66.), Nagy B. – Bouard, Üveges, Lakatos L. (Kapacina, 75.) – Pavlov (Soós, 59.). Szakmai igazgató: Révész Attila

FC AJKA–HALADÁS 1–2 (0–1)

Ajka, 150 néző. V: Kovács J. Z. (Erős G., Szalai D.)
AJKA: Tulipán – Domján, Köles, Pákai (Fodor, a szünetben), Péter P. – Hanzl, Veisz (Lattenstein, 64.), Kanta Sz., Meiczinger (Vass R., 75.) – Dancsecs, Varga T. Vezetőedző: Ifj. Mihalecz István
HALADÁS: Mursits – Schimmer, Fehér Z., Tóth P., Bosnjak (Zsirai, 62.) – Nagy G. (Halmai, 76.), Rajos, Simon Á. (Gyurján M., 54.) – Gyurján B., Andorka, Iszlai. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Andorka (0–1) a 30., Lattenstein (1–1) a 79., Gyurján B. (1–2) a 85. percben
Kiállítva: Mursits (a 16-oson belül Meiczinger lábát gólhelyzetben elhúzta) az 52. percben