FTC: egy balbekk jött, egy megy, egy bizonyítana, egyet kiszemeltek

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.06.12. 09:52
null
Hídvégi Sándor (zöld-fehérben) a konkurencia ellenére is megharcolna helyéért, Thomas Doll elégedett vele (Fotó: archív)
Az elmúlt években a szélső védők posztja számított a Ferencváros gyenge pontjának. A nyári átigazolási időszak során azonban jelentősen megerősödhet ezen a téren Thomas Doll csapata, főképp a bal szélen.

A Ferencváros labdarúgócsapata a múlt héten már bejelentette, hogy szerződtették a Haladás válogatott balbekkjét, Bosnjak Predragot, illetve szerződést hosszabbítottak az ugyancsak balhátvéd német Philipp Böniggel.

 

Rajtuk kívül elsősorban ezen a poszton vehető figyelembe a hosszú sérüléséből felépülő Hidvégi Sándor is, akinek a transfermarkt.de szerint még két évig él a szerződése a klubnál.

HUSIC AKKOR JÖHET, HA EGY LÉGIÓS TÁVOZIK?
„Az első szezonommal nagyon elégedett vagyok. Megharcoltam a helyemért a csapatban, döntőt játszottunk a Magyar Kupában, és bár az Újpesttől vereséget szenvedtünk, indulhatunk az Európa-ligában" – nyilatkozta a Kalesijske Novinenak Husic. A védő a vb-résztvevő, ferencvárosi Muhamed Besicről is szót ejtett, elsősorban sokoldalúságát emelte ki. A forrás Husiccsal kapcsolatban kiemelte, hogy több magyar élklub, köztük a Ferencváros is érdeklődik iránta, de a zöld-fehéreknél már így is sok a légiós, így akkor szerződtethetik a bosnyák játékost, ha közülük valaki távozik. husic legnagyob erényének egyébként a gyorsaságát tartják.

A Nemzeti Sport Online értesülései szerint Thomas Doll elégedett a tavaly nyáron az MTK-tól szerződtetett futballista edzésmunkájával, és mivel a játékos is jól érzi magát a klubnál, nem szeretne távozni. A növekvő konkurencia ellenére megharcol a helyéért, igyekszik bekerülni a csapatba – ezt kérdésünkre a játékost képviselő CMG menedzserirodánál is megerősítették.

A több pozícióban, köztük balhátvédként bevethető Laczkó Zsolttal kapcsolatban a Nemzeti Sport már korábban megírta, hogy nem számol vele a szakmai stáb, így a nyáron távozhat.

Mindeközben a kalesijske-novine.com bosnyák portál arról ír, hogy a Ferencváros érdeklődik a DVTK 24 éves bosnyák védője, Senad Husic iránt. Ki fogják találni – ő is balhátvéd!

Mivel a kínálat most már meglehetősen bőséges a Fradinál ezen a poszton, kérdéses, hogy mekkora a realitása ennek az üzletnek, főképp hogy Husicot a hírek szerint még kétéves megállapodás köti a DVTK-hoz. Ha viszont tényleg távozik, a Diósgyőrnek mindenképp szüksége lenne bal oldali védőre, Laczkó Zsolt például megoldást jelenthetne…

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők: Batik Bence (MTK – kölcsönből vissza?), Bosnjak Predrag (Haladás), Nagy Dániel (Osnabrück – Németország), Michal Nalepa (lengyel, Wisla Kraków – Lengyelország), Tomislav Havojic (horvát, NK Istra 1961 Pula – Horvátország), Orosz Márk (Lombard Pápa – kölcsönből vissza?)
Távozott/távozhat: Ulysse Diallo (mali, ?), Józsi György (?), Julian Jenner (holland, ?), Aleksandar Jovanovic (bosnyák, DVSC), Laczkó Zsolt (?), Mark Otten (holland, ?), Jack Tuijp (holland ?), Arsenio Valpoort (holland, ?)
Kiszemeltek: Futács Márkó (Leicester City – Anglia, legutóbb DVTK), Benjamin Lauth (német, 1860 München – Németország), Radó András (Haladás), Senad Husic (bosnyák, DVTK), Vadász Viktor (DVTK)

 

 

Legfrissebb hírek

A Celtic vinné a svédek egyik budapesti gólszerzőjét – hétfői transzferhíradó

Minden más foci
44 perce

Három ajánlat is érkezett a Puskás Akadémia U-válogatott játékosáért – NS-infó

Labdarúgó NB II
51 perce

36-szoros magyar válogatott játékost is igazol a Dorogi FC – NS-infó

Labdarúgó NB II
1 órája

Karába János hatalmas gólján az angolok is csak álmélkodtak

Népsport
2 órája

Újpest: a csatár a közösségi oldalán bejelentette a távozását

Labdarúgó NB I
2 órája

A Honvéd támadója az MTK-ban, az MTK-é a Honvédban folytatja – NS-infó

Labdarúgó NB II
12 órája

Újpest: a Dinamo Zagreb két játékosát is hírbe hozták a lila-fehérekkel

Labdarúgó NB I
16 órája

Bejelentette első nyári érkezőjét a Kazincbarcika

Labdarúgó NB I
2025.06.13. 22:21
Ezek is érdekelhetik