Felkészülés: török klubbal ikszelt a Haladás Bécsben

2016.08.02. 20:54
Felkészülési mérkőzésen a Haladás labdarúgócsapata Bécsben gól nélküli döntetlent játszott a török Kasimpasával.

A szombathelyi klubhonlap beszámolója szerint a találkozón azok a Haladás-játékosok kaptak leginkább lehetőséget, akik az idény eddigi bajnokijain keveset, vagy egyáltalán nem játszottak. Utóbbiak közé tartozott Szasa Popin, aki minden bizonnyal az NB II-es Sopron kölcsönjátékosa lesz.

A mérkőzésen döntően a mezőnyben folyt a játék, az első félidő közepén Hegedűs János a lécre fejelte Tóth Martin, szabadrúgásból kapu elé ívelt beadását. A Haladás bátrabb támadójátékot produkált ellenfelénél, de komoly helyzeteket nem tudott kialakítani.

A Haladás három fordulót követően még nyeretlen az NB I-ben. Kezdésként a címvédő FTC vendégeként szenvedett 3–1-es vereséget, majd az újonc Mezőkövesd-Zsóryval, illetve a Bp. Honvéddal játszott 1–1-es döntetlen pályaválasztóként Sopronban. A Kasimpasa a legutóbbi török élvonalbeli bajnokságban a hetedik helyen végzett, egy ponttal elmaradva a hatodikként záró Galatasaraytól.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
HALADÁS–KASIMPASA (török) 0–0
Bécs, 100
néző. V: Cadikovsky (osztrák)
HALADÁS: Rózsa (Gyurján M., a szünetben) – Schimmer, Fehér (Molnár T., 59.), Hegedűs, Katona (Szellák, a szünetben) – Kovács L. (Tiba, 70.), Jancsó, Tóth Máté, Szőke Dániel – Tóth Martin – Popin (Varga K., 75.). Vezetőedző: Mészöly Géza
Mészöly Géza:
– Örülök, hogy az eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosok az első perctől kezdve motiváltan futballozta, sokat kommunikáltak a pályán és ugyan a hajrára kicsit elfáradtak, a meccs remekül szolgálta a felkészülést. Labdarúgóim bizonyították, hogy lehet rájuk számítani. Nagyon jó erőpróba volt a mérkőzés.
Forrás:
haladas.hu

A HALADÁS NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
június 13.
Edzőtábor: Ausztria (Hinterstoder), június 20–26.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 22., Bad Wimsbach-Neydharting: Haladás–Dinamo Moszkva (orosz) 0–1
Június 26., Grieskirchen: Rapid Wien (osztrák)–Haladás 1–0
Június 29., Alsólövő (Unterschützen): Haladás–Sztal Dniprodzerzsinszk (ukrán) 1–1 (Williams)
Július 2., Király-kupa (2x30 p meccs): Haladás–Sopron 0–1
Július 2., Király-kupa (2x30 p meccs): Haladás–SV Drassburg (Darufalva; osztrák IV.) 6–1 (Williams 4, Iszlai, Calvente)
Július 9.,Tarcsafürdő (Bad Tatzmannsdorf): Haladás–Tyerek Groznij (orosz) 0–2
Augusztus 2., Bécs: Haladás–Kasimpasa (török) 0–0