Felkészülés: kétgólos hátrányból ikszelt a Vidi Pozsonyban

B. L.B. L.
2020.07.28. 19:28
A fehérváriak kétgólos hátrányból ikszeltek a Slovannal (Fotó: molfehervarfc.hu)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Mol Fehérvár FC nemzetközi felkészülési mérkőzésen Pozsonyban 2–2-es döntetlent játszott a szlovák bajnok Slovan Bratislavával.

A fehérvári klubhonlap beszámolója szerint rekkenő hőségben, 33-34 fokban kezdték a pozsonyi mérkőzést, amelyen kissé be is aludtak a nyáron szerződtetett Budu Zivzivadzét a kezdőbe nevező fehérváriak, a 26. percre már kétgólos hátrányba kerültek.

Az első félidő ivószünete előtt a 16-os jobb oldala mellől kaptak a hazaiak szabadrúgást, és Strelec tekerésébe De Marco fejjel még épp bele tudott érni a kapu torkában (1–0). A kis játékmegállítás után hamarosan újabb gól esett egy újabb szabadrúgásból, Zan Medved 26 méterről a bal alsóba tekert (2–0).

Félórányi játék után egy kisebb tömegjelenet és fehérvári szépítés következett, „természetesen” egy szabadrúgást követően: Houri tekerése után Stopira fejelt a kapuba (2–1).

A második félidőben az egyenlítés is összejött, Petrjak játszott egy erőszakos labdaszerzés után Funsho Bamgboyéhoz, aki tolt kettőt a labdán, majd a kapu jobb oldalába lőtt (2–2).

Újabb gólt már nem, de néhány kakaskodást még láthattak a nézők, így a feszült végjátékú találkozón ikszeltek a felek.

FELKÉSZÜLÉS
SLOVAN BRATISLAVA (szlovák)–MOL FEHÉRVÁR FC 2–2
(2–1)
Pozsony.
FEHÉRVÁR: Kovácsik – Bolla (Fiola, a szünetben), Muszliu (Vágó, a szünetben), Stopira (Rus, a szünetben), Hangya (Géresi, 73.) – Nikolov (Nyári P., 73.), Pátkai (Bamgboye, a szünetben) – Nego (Hodzic, a szünetben), Houri, Petrjak (Zeke, 73.) – Zivzivadze (Nikolics, a szünetben)
Gólszerző: De Marco (22.), Medved (26.)., ill. Stopira (31.), Bamgboye (63.)

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A MOL FEHÉRVÁR FC-NÉL
Érkezők: Evandro da Silva(brazil, CSZKA Szófia – Bulgária), Emil Rockov (szerb, FK Vojvodina – Szerbia), Budu Zivzivadze (grúz, Mezőkövesd)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők: Bolla Bendegúz (ZTE FC)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:
Távozók: Berecz Zsombor (Mezőkövesd, kölcsön után végleg), Anel Hadzic (bosnyák-osztrák, szabadon igazolható), Huszti Szabolcs (visszavonult), Juhász Roland (visszavonult), Georgi Milanov (bolgár, szabadon igazolható), Mocsi Attila (Haladás), Tamás Krisztián (zalaegerszegi kölcsön után Bp. Honvéd), Vinícius (brazil-magyar, szabadon igazolható)
Kölcsönbe távozók: Gundel-Takács Bence (ETO FC Győr), Zsóri Dániel (Budafoki MTE)