Felkészülés: El-csoportkörös csapatot győzött le az Újpest

2019.01.16. 17:03
Az Újpest FC labdarúgócsapata Novothny Soma góljával 1–0-ra legyőzte az azeri Qarabagot az első téli felkészülési mérkőzésén. A Kisvárda könnyed, ötgólos sikert aratott az egyiptomi Razgari ellen. A Haladás gól nélküli döntetlent játszott a szlo9vén NK Maribor otthonában. A Mezőkövesd Belekben 1–0-ra kikapott a dán Vejlétől.

Az Újpest az ősszel az Európa-liga csoportkörében szereplő Qarabag ellen játszotta le az első téli felkészülési mérkőzését. A Belekben megrendezett találkozón Novothny Soma gólja döntött: a lilák csatára Zsótér Donát beadása után talált az azeriek kapujába.Újpest az ősszel az Európa-liga csoportkörében szereplő Qarabag ellen játszotta le az első téli felkészülési mérkőzését. A Belekben megrendezett találkozón Novothny Soma gólja döntött: a lilák csatára Zsótér Donát beadása után talált az azeriek kapujába.

„Az első találkozónk volt, aki a keretben volt, mindenki kapott legalább 45 percet a pályán. Nyertünk, ami jó hír, ugyanakkor a felkészülés jelenlegi szakaszában nem kérhetsz vagy várhatsz különleges játékot. Ahogy mondtam az imént, örülök, hogy győztünk ma, de rengeteg munka áll még előttünk” – értékelte a látottakat Nebojsa Vignjevics az ujpestfc.hu-nak.

Novothny Soma gólja

Az egyiptomi élvonalbeli el-Guna elleni vereség után a Kisvárda megnyerte a második felkészülési meccsét: Dajka László csapata öt gólt vágott (hármat akcióból, kettőt tizenegyesből) az alacsonyabb osztályban szereplő Razgarinak.

A Haladás hivatalos honlapján olvasható tudósítás szerint a Mariborban megrendezett mérkőzés első félidejében Gaál Bálint és Priskin Tamás is vezetést szerezhetett volna a szombathelyi csapatnak, míg a hazaiak legnagyobb helyzeténél a kapufa mentett. A fordulás után visszaesett az iram, kevesebb lehetőség alakult ki a kapuk előtt, így maradt a 0–0.

A magyar klub honlapjának beszámolója szerint a rendkívül erős szélben megrendezett, Vejle elleni találkozón a Mezőkövesd tagjai közül Vajda Sándor járt a legközelebb a gólszerzéshez, ám a szabadrúgása után a labda a kapufán csattant. Ezt követően a dánok egy kontratámadás végén gólt szereztek, így a Vejle 1–0-ra megnyerte az összecsapást.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
ÚJPEST FC–QARABAG (azeri) 1–0 (1–0)

Belek, Gloria Sports Arena.
ÚJPEST: Banai – Balázs B., Litauszki, Horj, Pauljevics – A. Diallo, Onovo – Nwobodo, Zsótér, Beridze – Novothny. A szünetben pályára lépett: Gundel-Takács, Risztevszki, Dakovic (próbajátékos), Szankovics, Nagy D., Simon K., Lubaki, Lukács D.. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerző: Novothny (18.)
Forrás: ujpestfc.hu

KISVÁRDA–RAZGARI (egyiptomi) 5–0 (3–0)
Egyiptom,
el-Guna.
KISVÁRDA: Minca (Cserepko, a 65. percben) – Melnik (Lukjancsuk, az 55. percben), Beriosz (Izing, az 55. percben), Ene (Anderson Pico, a szünetben), Vári B. (Elek Á., a 65. percben) – Cukalasz (Protics, az 55. percben), Karaszjuk (Szőr, a 65. percben) – Gosztonyi (Gyüre, a 65. percben), Negrut (Délczeg, a szünetben), Kovácsréti (Ilics, a szünetben) – Horváth Z.(Hej, az 55. percben). Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Vári (10. – 11-esből), Cukalasz (21.), Horváth Z. (25.), Ilics (77. – 11-esből), Hej (88.)
Forrás: kisvardafc.hu

NK MARIBOR (szlovén)–HALADÁS 0–0
Maribor.
HALADÁS: Király G. – Habovda, Saláta, Kolcák, Németh Milán – Rácz, Dausvili, Holdampf, Gaál – Bamgboye, Priskin. 2. félidő: Király G. – Schimmer, Grumics, Kovács L., Tamás L. – K. Mészáros, Jagodics, Németh Márió, Halmosi – Ofosu, Rabusic. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Forrás: haladas.hu

MEZŐKÖVESD–VEJLE BK (dán) 0–1
Belek.
MEZŐKÖVESD: Szappanos – Farkas D., Pillár, Vajda S., Molnár G. (Dragóner), Szeles T., Meszhi (Katanec), Cseri (Pekár), Szalai A. (Hudák D.), Drazsics, Bertus (Silye). Vezetőedző: Kuttor Attila
Forrás: mezokovesdzsory.hu