Másodosztályú svájci siker az Újpest, kiütéses azeri a DVTK ellen

2016.01.20. 16:08
Az Újpest vereséggel kezdte meg a törökországi edzőtáborát (Fotó: ujpestfc.hu)
A labdarúgó NB I 2. helyén álló Újpest nemzetközi felkészülési mérkőzésen 2–1-re kikapott a svájci másodosztályú Wiltől Törökországban. A Békéscsaba ellenben győzelemmel zárta a napot, a román másodosztályú Soimii Pancotát múlva felül.

ÚJPEST–WIL (svájci II.)

A bajnokság második helyén telelő Újpest a svájci másodosztályban szereplő Wil ellen játszotta le első beleki edzőmeccsét. A lila-fehérek hivatalos honlapján található tudósítás szerint a találkozó első félidejében egyenlő erők feszültek egymásnak a pályán, ennek ellenére Bojan Szankovics labdavesztését követően a félidő utolsó percében megszerezte a vezetést a svájci együttes.

A 60. percben Kabát Péter buktatása után az Újpest tizenegyest kapott, amelyet Nemanja Andrics magabiztosan értékesített. Húsz perccel az egyenlítő találat után újra megszerezte a vezetést a Wil, Kovács Zoltán egy bravúrt követően már nem tudta hárítani Sövlemezgiller második lövését (1–2).

Az utolsó tíz percben már nem alakult ki több lehetőség, így az Újpest vereséggel kezdte a törökországi edzőtáborát.

FC WIL (svájci, II.)–ÚJPEST FC 2–1 (1–0)
Antalya
ÚJPEST:
Balajcza – Bonney, Litauszki, Kecskés Á., Mohl – Szankovics, Bardhi – Hazard, Balázs B., Andrics – PerovicsPályára lépett még:Filkor, Gere, Kabát, Kálnoki Kis, Kovács Z., Mihály, Windecker
G:Koller, Sövlemezgiller, ill. Andrics (11-esből)

AZ ÚJPEST TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Külföldi edzőtábor: Törökország (Antalya), január 18–30.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 16., Dunakeszi: Újpest–Monor 5–1 (Perovics, Balogh B., Bardhi, Kabát, Gere)
Január 20., Törökország: Wil (svájci II.)–Újpest 2–1 (Andrics 11-esből)
Január 23., 14.00, Törökország: Nürnberg (német II.)–Újpest
Január 26., Törökország: Steaua Bucuresti (román)–Újpest
Január 29., Törökország: Carl Zeiss Jena (német IV.)–Újpest
Február 3.: Újpest–Szigetszentmiklós (a helyszín és a kezdési időpont még nem ismert)

BÉKÉSCSABA–SOIMII PANCOTA (román II.)

Az előzetes tervek szerint az Araddal játszott volna felkészülési mérkőzést a Békéscsaba, végül azonban a szintén a román másodosztályban szereplő Soimii Pancota ellen lépett pályára a viharsarki csapat. A békéscsabaiak tudósítása szerint az első félidőben nagy fölényben játszott a hazai csapat, a vendégek sokszor a saját térfelükről sem tudtak kihozni a labdát.

Ennek ellenére Mursits Roland hibája után a vendégek szerezték meg a vezetést a második félidőben (0–1).

A csabaiak azonban nem estek össze: előbb Oláh László közeli fejesével egyenlítettek, majd Bratiszlav Punosevac szabadrúgásából csavart a hálóba, megfordítva ezzel a találkozó állását. A találkozó a 88. percben dőlt el végleg, miután Punosevac kapufája után Szalai Dániel közelről a hálóba kotorta a labdát (3–1).

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SOIMII PINCOTA (román) 3–1 (0–0)
Békéscsaba, 50
néző.V:Csonka
BÉKÉSCSABA:Polekszics – Vadász, Vaskó, Piermayr, Fabio – Takács P., Konyecsni, Birtalan B., Laczkó Zs. – Calvente, Paukner.A 60. perctől:Polekszics – Svedjuk, Fehér Zs., Damjanovics, Juhász Gy. – Spitzmüller, Korudzsiev, Oláh L., Hudák M. (Pilán) – Punosevac, Szalai D.
G:Oláh L., Punosevac, Szalai D., ill. Pascariu

A BÉKÉSCSABA TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Külföldi edzőtábor: Törökország (Belek), január 26. – február 5.
Január 16.: Dabas–Békéscsaba 1–0
Január 20., Békéscsaba–Soimii Pancota (román II.) 3–1 (Oláh L., Punosevac, Szalai D.)
Január 23., 13.00: Békéscsaba–Szpartak Szubotica (Szabadka; szerb I.)

VASAS–VÁC

GÖRÖG ÉS NÉMET CSATÁR ÉRKEZHET
További hírek a Vasas igazolásairól itt!

A Felcsútról érkező Kocsis Gergő személyében egy próbajátékossal felálló Vasas már a 7. percben hátrányba került a Vác ellen. A korábban a Vasasban is játszó Majoros Árpád Nagy keze között a kapuba lőtt (0–1).

A Vasas a gól után többet támadott, több helyzete is volt, de egy kontra végén a Vác növelni tudta az előnyét, Majoros jobb oldali beadásából a hosszún érkező Csirszki Martin kapásból vágta a labdát a kapuba (0–2).

Az első félidő lefújása előtt egy megpattanó lövésből Remili Mohamed szépített (1–2), és a meccsre kilátogató mintegy 100 szurkoló már hiába várta az újabb gólokat a második félidőben...

VASAS–VÁC 1–2 (1–2)
Angyalföld.
VASAS:
Nagy – Preklet, Romics, Kocsis Gergő, Hangya – Vida, Czvitkovics, Pavlov – Ádám, Novák, Remili. Csereként pályára lépett: Hermány, Debreceni, Pajovics, Grúz, Szivacski, Lázok, Adamovic, Ubiparip, Könyves.
G: Remili, ill. Majoros, Csirszki

A VASAS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Külföldi edzőtábor:

Január 16.: Vasas–Vasas II 2–5 (Pavlov 2, ill. Novák 2, Ádám M., Ignatidisz, Szivacski)
Január 20., Vasas–Vác 1–2 (Remili)
Január 23., 15.00, Lipót: Vasas–Szolnok
Január 26., 14.30, Lipót: Vasas–Spartak Myjava (Miava; szlovák)
Január 30., 11.00: Vasas–Siófok
Január 30., 13.00: Vasas–Balassagyarmat
Február 6., 11.00: Vasas–Dorog

BUDAPEST HONVÉD–BUDAPEST HONVÉD-MFA

Az első osztályban szereplő Budapest Honvéd a Dabas elleni felkészülési mérkőzés helyett, a klub
saját tartalék csapata, a szintén az NB III Középcsoportjában szereplő Budapest Honvéd-MFA ellen lépett pályára. A kispestiek hivatalos honlapjának beszámolója szerint Souleymane Youla két és a télen szerződtetett Eppel Márton egy góljával Marco Rossi csapata 3–0-ra nyerte meg a találkozót.

BUDAPEST HONVÉD–BUDAPEST HONVÉD-MFA 3–0
G:
Youla (2), Eppel

A BUDAPEST HONVÉD TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

Január 13.: Bp. Honvéd–Tatabánya 5–2 (Baráth, Youla, Kovács D., Eppel, Vernes)
Január 16.: Paksi FC–Bp. Honvéd 1–3 (Kamber, Vernes – 11-esből, Constantinescu)
Január 20., Bp. Honvéd–Bp. Honvéd-MFA 3–0 (Youla 2, Eppel)
Január 23., 12.00: Bp. Honvéd–Siófok
Január 30., 13.00.: Bp. Honvéd–Szigetszentmiklós
Február 6., 13.00: Bp. Honvéd–Sopron

SOROKSÁR–PAKS

A Paks felkészülési mérkőzésen 2–0-ra legyőzte a másodosztályú Soroksárt. A paksiak góljait a második félidőben Nagy Richárd és Bagó Patrik szerezte, próbajátékos nem volt a tolnaiaknál. A Soroksárnál Bajzát Péter nem volt ott a mérkőzésen, mert a múlt héten beteg volt.

SOROKSÁR SC–PAKSI FC 0–2
(0–0)
Haraszti út, 100 néző. V: Jakab
SOROKSÁR, 1. félidő: Holczer – Csilus Á., Gyepes, Valencsik, Gohér – Papp M., Peszmeg – Kákonyi, Zsivoczky N., Pál A. – Szilágyi P. 2. félidő: Kunsági – Csilus Á., Pandur, Valencsik, Fejes J. – Kákonyi (Márki), Sándor I., Papp M. – Gárdos, Zsivóczky-Pandel, Korozmán
PAKS, 1. félidő: Székely – Kulcsár D., Asztalos, Gévay, Báló – Nagy R., Papp K., Bertus – Koltai, Hahn, Bartha. 2. félidő: Székely – Bagó, Rodenbücher, Szabó J., Báló – Kecskés T., Kesztyűs, Nagy R. – Kővári, Balázs Zs., Vlasics
G: Nagy R., Bagó

A PAKSI FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 6.
Külföldi edzőtábor:Törökország (Belek), január 27. – február 7.
Január 16.: Paksi FC–Bp. Honvéd 1–3 (Hahn)
Január 20., Soroksár–Paksi FC 0–2 (Nagy R., Bagó)

EGERVÁRI: KIJÖTT A TUDÁSBELI KÜLÖNBSÉG
„Az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, volt két időszak, az első és az utolsó negyedóra, amikor nemhogy pariban voltunk, hanem mi kezdeményeztünk. Szögletből kaptunk egy nagyon szerencsétlen gólt, de az első félidőben elégedettek lehetünk a hozzáállással, fegyelmezettséggel és a ritmusváltásokkal. A második játékrészben a sokat cserélő, és kiváló játékosokat a pályára küldő ellenfél tudásbeli különbsége kijött, és teljesen megérdemelten nyerték meg több góllal a mai mérkőzést” – idézi Egervári Sándor szavait a dvtk.eu.

QARABAG–DVTK

Pedig nem kezdett rosszul a diósgyőri csapat, a klub beszámolója szerint a mérkőzés elején Bognár révén kétszer is veszélyeztetett, sőt Bacsa kanalazása után a kapufán csattant a labda.

Az Európa-liga csoportkörében az Anderlechtet legyőző, a Monacóval ikszelő csapat aztán az első fél óra végén megszerezte a vezetést, egy sarokrúgást követő fejesnél Rados csak ütni tudta a labdát, a hosszún érkező Medvedev pedig közelről nem rontott (1–0).

Rögvest ezt követően a magyar csapat kapusának kellett résen lennie, de a szünetig már nem változott az állás.

Nem úgy a második játékrész elején, amikor előbb el-Dzsadejaui előkészítése után Muarem lőtt 18 méterről a kapuba, majd Amirguliyev fejelte át Radost (3–0).

A 71. percben Griffiths révén másodszor is kapufáig jutott a DVTK, az újabb gólt azonban megint az azeriek szerezték meg, Hüseynov vihette egyedül Radosra a labdát, és nem is rontotta el a ziccert (4–0).

DVTK–FK Qarabag (azeri) 0–4 (0–1)

Belek, 100néző
DVTK:Rados – Okuka (Eperjes), Lipták, Kovács G. (Kitl), Nemes (Németh M.) – Egerszegi – Bacsa, Koman (Takács T.), Bognár I. (Nikházi), Barczi – Novothny (Griffiths)
G:Medvedev, Muarem, Amirguliyev, Hüseynov

A DVTK TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 5.
Külföldi edzőtábor: Törökország (Belek), január 18–28.
Január 13.: DVTK–Lokomotiva Kosice (Kassa; szlovák II.) 2–0 (Barczi, Takács T.)
Január 16.: Budaörs–DVTK 0–2 (Bacsa, Koman)
Január 20., Belek: FK Qarabag (azeri)–DVTK 4–0
Január 23., 9.30, Belek: Admira Wacker (osztrák)–DVTK
Január 26., 14.30, Antalya: Rabotnicski Szkopje (macedón)–DVTK
Január 30., 11.00: DVTK–Mezőkövesd-Zsóry
Február 6., 14.00, Abaújszántó: DVTK–Olimpia Satu Mare (Szatmárnémeti; román II.)

HALADÁS–AJKA

A Haladás a másodosztályú Ajkával csapott össze, és a klub honlapjának beszámolója szerint nagy lendülettel kezdve már az első negyedóra végén előnyhöz jutott, egy kezezést követően Iszlai a bal sarokba helyezte a büntetőt (1–0).

Az első félóra végén Németh egy kipattanó után megduplázta a Haladás előnyét, majd a fordulást követően Kaufmann is eredményes volt (3–0).

Egyórányi játékhoz érve felpörögtek az események, előbb Ugrai fejelt a bal sarokba, majd Olasz szépített (4–1), majd Ugrai újabb találata után Petró állította be a 6–1-es végeredményt.

HALADÁS–FC AJKA 6–1 (2–0)
Szombathely, Illés Akadémia, műfüves pálya, 100
néző.V:Juhász B.
HALADÁS:Gyurján M. (Rózsa) – Angyal, S. Wils (Jánvári), Jagodics M., Bosnjak – Th. Wils (Nagy P.), Iszlai (Petró) – Gyürki (Kaufmann), Németh M. (Batarelo), Halmosi (Ugrai) – Gaál B. (Popin)
AJKA:Gőcze (Jánosa) – Pál D., Dobsa, Jagodics B., Zámbó (Zsirai) – Szilvási, Gunther – Kollega (Bene), Stieber A., Major (Bölcsföldi) – Olasz (Sowunmi)
G:Ugrai (2), Iszlai (11-esből), Németh M., Kaufmann, Petró, ill. Olasz

A HALADÁS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Külföldi edzőtábor: Horvátország (Pula), január 11–16.; Törökország (Side), január 22–31.
Január 16., Ankaran: Ankaran Hrvatini (szlovén II.)–Haladás 0–2 (Popin 2)
Január 20., Haladás–Ajka 6–1 (Ugrai 2, Iszlai 11-esből, Németh M., Kaufmann, Petró)
Január 29., 15.00, Törökország: LASK Linz (osztrák II.)–Haladás