Felkészülés: a 4. ligás német klub is legyőzte az Újpestet

2016.01.29. 16:06
Nem zárta fényesen törökországi edzőtáborozását a labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest, a lila-fehérek a német negyedosztályú Carl Zeiss Jenától is kikaptak, 3–0-ra.

Az antalyai felkészülés nem sok sikerélményt tartogatott, a „lilák” kikaptak a svájci másodosztályú Wiltől, a német másodosztályú Nürnbergtől és a román Steaua Bucuresti-től is.

A javítás a Regionalliga Északkeleti-csoportjában 3. helyen álló Carl Zeiss Jena ellen sem sikerült: már a 4. percben megszerezték a németek a vezetést Buval találatával, majd a szünet előtt Starke növelte az előnyt. A végeredményt Wolfram állította be a 86. percben – derült ki a klub beszámolójából.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
CARL ZEISS JENA (német, IV.)–ÚJPEST 3–0
(2–0)
Belek
ÚJPEST:
Kovács Z. (Banai) – Heris (Nagy T.), Windecker (Bogdán), Perovics (Kálnoki Kis), Mohl (Pávkovics) – Kecskés Á. (Angelov), Csima (Balázs B.), Andrics (Kabát), Gere (Hazard), Bonney (Litauszki), Filkor (Bardhi)
G: Buval, Starke, Wolfram

AZ ÚJPEST TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Külföldi edzőtábor: Törökország (Antalya), január 18–30.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 16., Dunakeszi: Újpest–Monor 5–1 (Perovics, Balogh B., Bardhi, Kabát, Gere)
Január 20., Törökország: Wil (svájci II.)–Újpest 2–1 (Andrics – 11-esből)
Január 23., Törökország: Nürnberg (német II.)–Újpest 2–1 (K. Hazard)
Január 26., Törökország: Steaua Bucuresti (román)–Újpest 2–0
Január 29., Törökország: Carl Zeiss Jena (német IV.)–Újpest 3–0
Február 3.: Újpest–Szigetszentmiklós (a helyszín még nem ismert)

LASK LINZ–HALADÁS

Pazarul kezdett a Haladás, hiszen a 3. percben Halmosi passza után Németh Márió, a nyolcadikban Bosnjak centerezése után Gaál talált a kapuba, így 2–0-ra vezettek a szombathelyiek.

Még a szünet előtt egyenlített az osztrák együttes, előbb szabadrúgásból, majd egy konkra végén szereztek gólt, sőt, rögvest a második félidő elején fordított is (3–2).

Az 56. percben Ugrai egyenlített, de a Linznek volt még egy válasza, így végül 4–3-ra nyert – derül ki a szombathelyiek összefoglalójából.

LASK Linz (osztrák, II.)–SZOMBATHELYI HALADÁS 4–3 (2–2)
Belek
HALADÁS:
Gyurján – Angyal (Schimmer), Jagodics M., S. Wils, Bosnjak (Jánvári) – T. Wils (Medgyes), Iszlai (Nagy P.), Németh M. (Szőke) – Gaál B. (Garda), Williams (Popin), Halmosi (Ugrai)
G: Williams (3.), Gaál B. (8.), Ugrai (50.)

A HALADÁS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Külföldi edzőtábor: Horvátország (Pula), január 11–16.; Törökország (Side), január 22–31.
Január 16., Ankaran: Ankaran Hrvatini (szlovén II.)–Haladás 0–2 (Popin 2)
Január 20.:Haladás–Ajka 6–1 (Ugrai 2, Iszlai – 11-esből, Németh M., Kaufmann, Petró)
Január 24., Side: Zaglebie Lubin (lengyel)–Haladás 2–0
Január 27., Belek: Voluntari (román)–Haladás 0–1 (Gaál)
Január 29., Belek: LASK Linz (osztrák II.)–Haladás 4–3 (Williams, Gaál, Ugrai)

A Paks az ötszörös kazah bajnok, legutóbb bronzérmes Aktobe ellen lépett pályára, és nyert 1–0-ra. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott a magyar csapat beszámolója szerint, nagy helyzeteket azonban nem.

A fordulást követően fölénybe került az NB I 4. helyén álló gárda, és negyedórával a vége előtt be is talált: Koltai harcolt ki büntetőt, Bertus pedig nem hibázott.

PAKSI FCFC AKTOBE (kazah) 1–0 (0–0)
Belek
PAKS: Székely – Bagó, Rodenbücher, Asztalos, Báló – Nagy R., Kesztyűs – Kővári, Szakály D., Balázs Zs. – Bajner. 63. perctől: Székely – Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Kecskés T., Szekszárdi – Koltai T., Bertus, Bartha – Hahn J.