nemzetisport.hu 2016.01.23 13:53 Frissítve: 2016.01.23 22:48

A Ferencváros és az Újpest is kikapott német ellenfelétől

A labdarúgó NB I első és második helyezettje, a Ferencváros és az Újpest is német másodosztályú ellenfél ellen lépett pályára törökországi edzőtáborában. A lilák hiába vezettek, a Nürnberg a frissen igazolt Stieber Zoltán góljával előbb egyenlített, majd a mérkőzés hajrájában megfordította az állást. Az FTC a Paderborn ellen szenvedte el első felkészülési vereségét.

Varga Roland aktívan játszott, ez azonban kevés volt a Paderborn ellen (Fotó: fradi.hu)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FTC–PADERBORN (német)  0–1 (0–1)
FTC:
Dibusz – Dilaver, Nalepa (Csukics, 67.), Pintér Á., Ramírez (Leandro, a szünetben) – Gera (Nagy D., a szünetben), Nagy Á. (Gyömbér, 71.) – Lamah (Radó, a szünetben), Hajnal (Trinks, a szünetben), Varga R. (Lakatos I., 71.) – Sesták (Busai, 67.)
PADERBORN:
Kruse – Heinloth, Ruck, Narey, Bertels – Schonlau, Kirch, Wydra – Bickel, Brasnic, Proschwitz
G:
Proschwitz (21.)

ÚJPEST–NÜRNBERG (német) 1–2 (1–1)
ÚJPEST:
Balajcza – Nagy T., Kálnoki Kis, Kecskés, Gere – Windecker, Balogh (Bonney, 30.) – K. Hazard, Andrics, Bardhi – Kabát
NÜRNBERG:
Schäfer – Brecko, Margreitter, Bulthuis, Sepsi – Stieber, Behrens, Erras, Leibold – Burgstaller, Füllkrug
G:
K. Hazard (11.), ill. Stieber (32.), Burgstellar (85.)

FTC–PADERBORN (német)

Thomas Doll szinte a legerősebb kezdőcsapatával állt fel a német másodosztály 16. helyén szerénykedő Paderborn ellen. Ez azonban nem látszódott meg a játék képén, a Fradi nem tudott fölényt kialakítani. Sőt, a 21. percben Nick Proschwitz a tizenhatos bal sarkáról remekül tekert a kapu bal felső sarkába, esélyt sem hagyva Dibusz Dénesnek a hárításra. 0–1

A folytatásban inkább csak szenvedett a Ferencváros, sokszor hiába volt meg a labdabirtoklási fölénye, az utolsó passzokba mindig hiba csúszott, így nem tudott igazi helyzeteket kialakítani. A Paderborn támadásaiban több veszély volt, Dibusznak többször is nagyot vetődve kellett védenie egy-egy távoli kísérletet, újabb gól azonban már nem esett, így a Ferencváros 1–0-ra kikapott, és ezzel először szenvedett vereséget a felkészülési időszakban.

A második félidőben bemutatkozott a Ferencvárosban Florian Trinks, aki jól szállt be a meccsbe, és sokszor próbálkozott, de lendíteni ő sem tudott az NB I listavezetőjének játékán.

A FERENCVÁROS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 6.
Külföldi edzőtábor: Törökország (Belek), január 20–30.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 13.: FTC–Bonyhád 17–0 (Varga R., Sesták 3-3, Busai, Lamah, Dragóner F. 2-2, Gera, Hajnal, Leandro, Csukics, öngól)
Január 16.: FTC–Zemplín Michalovce (Nagymihály; szlovák) 2–0 (Nagy D., Kárász)
Január 23., Belek: Paderborn (német II.)–FTC 1–0
Január 26., 14.00, Belek: Wisla Kraków (lengyel)–FTC
Január 29., 14.00, Belek: Hajduk Split (horvát)–FTC
Február 4., 14.00: FTC–DVSC

PERCRŐL PERCRE:

92. perc: Véget ért a mérkőzés, a Paderborn 1–0-ra legyőzte a Ferencvárost.
90. perc:
Nagy Dominik elől szedte fel a labdát Kruse, de két játékos rosszul találkozott egymással, így most mindketten ápolásra szorulnak.
88. perc:
Tizenhét méterről Radó kevéssel tekert a jobb felső sarok mellé egy szabadrúgást.
87. perc: Heinloth
kapott sárga lapot, miután fellökte Radót.
86. perc: Trinks
jobb oldali lapos beadását könnyedén kivágták a németek.
84. perc: Bickel vett át mellel egy labdát a tizenhatoson belül, majd az égbe bombázott.
82. perc: Proschwitz
lépett ki a védők közül, de Dibusz remekül mozdult ki a kapujából és becsúszva mentett.
77. perc: Lakatos tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalról, majd Nagy Dominik elé került a labda, aki tizenhat méterről a bal oldali kapufa mellé lőtt.
73. perc: Bertels
is besárgult egy félpályánál elkövetett szabálytalanság után.
71. perc: Újabb cserék: Varga Roland helyett Lakatos István lépett pályára, a hosszú sérüléséből visszatérő Gyömbér Gábor pedig Nagy Ádám helyére állt be.
67. perc: Thomas Doll kettőt cserélt: Nalepa helyett Csukics folytatja, Stanislav Sestákot pedig Busai Attila váltotta.
65. perc: Bickel
a tizenhatos vonaláról lőtt a bal felső felé, de Dibusz nagyot mentve szögletre ütötte a labdát.
62. perc: A mérkőzés eddigi egyetlen gólszerzője, Proschwitz kapott sárga lapot.
61. perc: Trinks lapos beadása után Varga közelről a kapus kezeibe lőtt.
59. perc: Ruck
fejelt fölé öt méterről egy balról érkező szögletet.
58. perc: Dibusz
egymás után kétszer is védett. Előbb Schonlau próbálkozását védte lábbal, majd Proschwitz lövését ütötte szögletre.
55. perc:
Trinks szöglete után Leandro nem tudta kapura fejelni a labdát.
53. perc: Trinks
próbálkozott 25 méterről egy szabadrúgással, a labda azonban elakadt a sorfalban.
50. perc: Narey tört be a tizenhatoson belülre, Leandro azonban könnyedén szerelte.
46. perc:
A második félidőre beállt a Fradiba Lenadro, Nagy Dominik, Radó András és Florian Trinks is, aki most mutatkozik be a zöld-fehéreknél. A pályát elhagyta Ramírez, Gera, Hajnal és Lamah.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő.
43. perc:
Többet birtokolja a labdát a Ferencváros, azonban nagyobb helyzeteket eddig nem alakított ki.
40. perc: Dilaver jobb oldali beadása volt nagyon pontatlan.
38. perc: Sesták
lába lövésre lendült a tizenhatos vonalán, ám egy védő az utolsó pillanatban becsúszva szerelt.
33. perc:
Brasnic tüzelt távolról, de Dibusz óriási vetődéssel ezúttal kitolta a bal felsőbe tartó labdát.
27. perc: Varga
kevergetett a a németek ötösén belül, ám lövését blokkolták a védők.
25. perc: Hajnal ívelt a tizenhatoson belülre egy szabadrúgást, a németek kapusa azonban magabiztosan lehúzta a labdát.
23. perc: Hajnal passzolt le egy szabadrúgást 28 méterről Gerának, aki bal lábbal lőtt, de Kruse leért a jobb alsóba tartó labdára.
21. perc:
Egy bal oldali bedobás után Proschwitz elé került a labda, aki remek mozdulattal a bal felső sarokba tekert a tizenhatos bal sarkáról. Dibusznak nem volt esélye a hárításra. 0–1
13. perc:
Lamah húzta meg a bal oldalon, majd kiugratta Vargát, akit azonban tisztán szereltek a tizenhatoson belül.
11. perc: Ígéretes helyről, a kapuval szemben kapott szabadrúgást a Fradi, de Varga a sorfalba lőtte a labdát.
8. perc: Varga ugratta ki remekül Lamah-t, ám az asszisztens lest jelzett.
5. perc:
Egyelőre egyik oldalon sem alakult ki helyzet, a középpályán gyűrik egymást a felek.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a németek indították útjára a labdát.

A Paderborn a német másodosztály osztályozót jelentő, tizenhatodik helyén áll, tizenkilenc eddig lejátszott bajnokiján tíz vereség mellett négy győzelem és öt döntetlen a mérlege.

A Ferencváros első beleki találkozójára, összességében harmadik felkészülési mérkőzésére készül. A zöld-fehérek a Bonyhád kiütésével, valamint a Nagymihály 2–0-s legyőzésével hangoltak a törökországi edzőtáborukra, amely alatt a Wisla Krakówval és a Hajduk Splittel is összemérik erejüket.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Paderborn felkészülési mérkőzés élő, szöveges tudósításában! Hamarosan kezdődik a találkozó!

ÚJPEST–NÜRNBERG (német)

Az Újpest a második törökországi edzőmérkőzésén lépett pályára a német másodosztály harmadik helyét elfoglaló Nürnberg ellen. A németeknél kezdőként debütált – és játszott hatvan percet – a héten kölcsönbe érkező magyar válogatott középpályás, Stieber Zoltán.

A 11. percben Kylian Hazard fejesével megszerezte a vezetést az Újpest (1–0), azonban húsz perccel később az egykor a liláknál is megforduló Stieber Zoltán lőtt kapásból Balajcza Szabolcs kapujába. 1–1

A második félidő egyenlő felek küzdelmét hozta, mindkét oldalon alakultak ki helyzetek, azonban a 85. percben a Nürnberg talált be. Guido Burgstaller kapott remek labdát a tizenhatoson belül, majd kilenc méterről higgadtan a hálóba lőtt, megszerezve ezzel a győztes gólt. 1–2

Ezzel az Újpest a Wil elleni találkozó után a második törökországi edzőmeccsén is 2–1-es vereséget szenvedett.

ÚJPEST:
Balajcza – Nagy T., Kálnoki Kis, Kecskés, Gere – Windecker, Balogh B. (Bonney, 30.)  – K. Hazard, Andrics, Bardhi – Kabát
NÜRNBERG:
G:
K. Hazard (11.), ill. Stieber (32.), Burgstaller (85.)

85. perc: Burgstaller kapott remek labdát, majd kilenc méterről, higgadtan a kapus lábai alatt hálóba lőtt. 1–2
32. perc:
Bal oldali beadás után Stieber Zoltán kapásból lőtt a hálóba. 1–1
11. perc:
Remek jobb oldali beadás találta meg a középen érkező Kylian Hazard-t, aki senkitől sem zavartatva a kapuba fejelt. 1–0

A Nürnberg a feljutásért vívandó osztályozót érő harmadik helyen áll a német másodosztályban. A magyar válogatott Stieber Zoltánt kölcsönvevő együttes kilenc győzelmet, hat döntetlent és négy vereséget jegyzett eddig.

Az NB I második helyén telelő Újpest harmadik felkészülési mérkőzésre készül. Korábban Dunakeszin 5–1-re legyőzte a Monort, valamint már a törökországi edzőtáborában 2–1-es vereséget szenvedett a svájci másodosztályú Wiltől.

AZ ÚJPEST TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Külföldi edzőtábor: Törökország (Antalya), január 18–30.
Január 16., Dunakeszi: Újpest–Monor 5–1 (Perovics, Balogh B., Bardhi, Kabát, Gere)
Január 20., Törökország: Wil (svájci II.)–Újpest 2–1 (Andrics – 11-esből)
Január 23., Törökország: Nürnberg (német II.)–Újpest 2–1 (K. Hazard)
Január 26., Törökország: Steaua Bucuresti (román)–Újpest
Január 29., Törökország: Carl Zeiss Jena (német IV.)–Újpest
Február 3.: Újpest–Szigetszentmiklós (a helyszín még nem ismert)

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.02.18 23:16:53

Labdarúgó NB I DLUSZTUS IMRE

ALAPVONAL. A grund attól attól volt igazán hatékony, hogy az önfeledten, szeretetből játszó, így speciális játékintelligenciát és kiváló erőnlétet szerző gyerekek mellett, mögött állt egy mester, egy édesapa, aki tudott futballozni, netán maga is edző volt.

2018.02.17 12:51:38

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

A zöld-fehérek hazai pályán már három góllal vezettek a Domzale ellen, de a végén kétszer is betaláltak a szlovénok.

2018.02.17 00:18:27

Labdarúgó NB I BODNÁR ZALÁN

NS-VÉLEMÉNY. Ereje teljében lévő jó külföldi játékos nem szerződik hozzánk.

2018.02.15 08:37:15

Labdarúgó NB I BORSI GERGELY

„Mi is beszéltünk már róla, hogy jó úton járunk, s ha így folytatjuk, meglesz az eredménye.”