A Ferencváros és az Újpest is kikapott német ellenfelétől

2016.01.23. 13:53
Varga Roland aktívan játszott, ez azonban kevés volt a Paderborn ellen (Fotó: <a href="http://www.fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A labdarúgó NB I első és második helyezettje, a Ferencváros és az Újpest is német másodosztályú ellenfél ellen lépett pályára törökországi edzőtáborában. A lilák hiába vezettek, a Nürnberg a frissen igazolt Stieber Zoltán góljával előbb egyenlített, majd a mérkőzés hajrájában megfordította az állást. Az FTC a Paderborn ellen szenvedte el első felkészülési vereségét.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FTC–PADERBORN (német)0–1 (0–1)
FTC:
Dibusz – Dilaver, Nalepa (Csukics, 67.), Pintér Á., Ramírez (Leandro, a szünetben) – Gera (Nagy D., a szünetben), Nagy Á. (Gyömbér, 71.) – Lamah (Radó, a szünetben), Hajnal (Trinks, a szünetben), Varga R. (Lakatos I., 71.) – Sesták (Busai, 67.)
PADERBORN:
Kruse – Heinloth, Ruck, Narey, Bertels – Schonlau, Kirch, Wydra – Bickel, Brasnic, Proschwitz
G:
Proschwitz (21.)

ÚJPEST–NÜRNBERG (német) 1–2 (1–1)
ÚJPEST:
Balajcza – Nagy T., Kálnoki Kis, Kecskés, Gere – Windecker, Balogh (Bonney, 30.) – K. Hazard, Andrics, Bardhi – Kabát
NÜRNBERG:
Schäfer – Brecko, Margreitter, Bulthuis, Sepsi – Stieber, Behrens, Erras, Leibold – Burgstaller, Füllkrug
G:
K. Hazard (11.), ill. Stieber (32.), Burgstellar (85.)

FTC–PADERBORN (német)

Thomas Doll szinte a legerősebb kezdőcsapatával állt fel a német másodosztály 16. helyén szerénykedő Paderborn ellen. Ez azonban nem látszódott meg a játék képén, a Fradi nem tudott fölényt kialakítani. Sőt, a 21. percben Nick Proschwitz a tizenhatos bal sarkáról remekül tekert a kapu bal felső sarkába, esélyt sem hagyva Dibusz Dénesnek a hárításra. 0–1

A folytatásban inkább csak szenvedett a Ferencváros, sokszor hiába volt meg a labdabirtoklási fölénye, az utolsó passzokba mindig hiba csúszott, így nem tudott igazi helyzeteket kialakítani. A Paderborn támadásaiban több veszély volt, Dibusznak többször is nagyot vetődve kellett védenie egy-egy távoli kísérletet, újabb gól azonban már nem esett, így a Ferencváros 1–0-ra kikapott, és ezzel először szenvedett vereséget a felkészülési időszakban.

A második félidőben bemutatkozott a Ferencvárosban Florian Trinks, aki jól szállt be a meccsbe, és sokszor próbálkozott, de lendíteni ő sem tudott az NB I listavezetőjének játékán.

A FERENCVÁROS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 6.
Külföldi edzőtábor: Törökország (Belek), január 20–30.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 13.: FTC–Bonyhád 17–0 (Varga R., Sesták 3-3, Busai, Lamah, Dragóner F. 2-2, Gera, Hajnal, Leandro, Csukics, öngól)
Január 16.: FTC–Zemplín Michalovce (Nagymihály; szlovák) 2–0 (Nagy D., Kárász)
Január 23., Belek: Paderborn (német II.)–FTC 1–0
Január 26., 14.00, Belek: Wisla Kraków (lengyel)–FTC
Január 29., 14.00, Belek: Hajduk Split (horvát)–FTC
Február 4., 14.00: FTC–DVSC

PERCRŐL PERCRE:

92. perc: Véget ért a mérkőzés, a Paderborn 1–0-ra legyőzte a Ferencvárost.
90. perc:
Nagy Dominik elől szedte fel a labdát Kruse, de két játékos rosszul találkozott egymással, így most mindketten ápolásra szorulnak.
88. perc:
Tizenhét méterről Radó kevéssel tekert a jobb felső sarok mellé egy szabadrúgást.

87. perc: Heinloth kapott sárga lapot, miután fellökte Radót.
86. perc: Trinks
jobb oldali lapos beadását könnyedén kivágták a németek.
84. perc: Bickel vett át mellel egy labdát a tizenhatoson belül, majd az égbe bombázott.
82. perc: Proschwitz
lépett ki a védők közül, de Dibusz remekül mozdult ki a kapujából és becsúszva mentett.
77. perc: Lakatos tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalról, majd Nagy Dominik elé került a labda, aki tizenhat méterről a bal oldali kapufa mellé lőtt.
73. perc: Bertels
is besárgult egy félpályánál elkövetett szabálytalanság után.
71. perc:
Újabb cserék: Varga Roland helyett Lakatos István lépett pályára, a hosszú sérüléséből visszatérő Gyömbér Gábor pedig Nagy Ádám helyére állt be.
67. perc:
Thomas Doll kettőt cserélt: Nalepa helyett Csukics folytatja, Stanislav Sestákot pedig Busai Attila váltotta.
65. perc: Bickel
a tizenhatos vonaláról lőtt a bal felső felé, de Dibusz nagyot mentve szögletre ütötte a labdát.
62. perc:
A mérkőzés eddigi egyetlen gólszerzője, Proschwitz kapott sárga lapot.
61. perc: Trinks lapos beadása után Varga közelről a kapus kezeibe lőtt.
59. perc: Ruck
fejelt fölé öt méterről egy balról érkező szögletet.
58. perc: Dibusz
egymás után kétszer is védett. Előbb Schonlau próbálkozását védte lábbal, majd Proschwitz lövését ütötte szögletre.
55. perc:
Trinks szöglete után Leandro nem tudta kapura fejelni a labdát.
53. perc: Trinks
próbálkozott 25 méterről egy szabadrúgással, a labda azonban elakadt a sorfalban.
50. perc: Narey tört be a tizenhatoson belülre, Leandro azonban könnyedén szerelte.
46. perc:
A második félidőre beállt a Fradiba Lenadro, Nagy Dominik, Radó András és Florian Trinks is, aki most mutatkozik be a zöld-fehéreknél. A pályát elhagyta Ramírez, Gera, Hajnal és Lamah.
46. perc:
Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő.
43. perc:
Többet birtokolja a labdát a Ferencváros, azonban nagyobb helyzeteket eddig nem alakított ki.
40. perc: Dilaver jobb oldali beadása volt nagyon pontatlan.
38. perc: Sesták
lába lövésre lendült a tizenhatos vonalán, ám egy védő az utolsó pillanatban becsúszva szerelt.
33. perc:
Brasnic tüzelt távolról, de Dibusz óriási vetődéssel ezúttal kitolta a bal felsőbe tartó labdát.
27. perc: Varga
kevergetett a a németek ötösén belül, ám lövését blokkolták a védők.
25. perc: Hajnal ívelt a tizenhatoson belülre egy szabadrúgást, a németek kapusa azonban magabiztosan lehúzta a labdát.
23. perc: Hajnal passzolt le egy szabadrúgást 28 méterről Gerának, aki bal lábbal lőtt, de Kruse leért a jobb alsóba tartó labdára.
21. perc:
Egy bal oldali bedobás után Proschwitz elé került a labda, aki remek mozdulattal a bal felső sarokba tekert a tizenhatos bal sarkáról. Dibusznak nem volt esélye a hárításra. 0–1
13. perc:
Lamah húzta meg a bal oldalon, majd kiugratta Vargát, akit azonban tisztán szereltek a tizenhatoson belül.
11. perc: Ígéretes helyről, a kapuval szemben kapott szabadrúgást a Fradi, de Varga a sorfalba lőtte a labdát.
8. perc: Varga ugratta ki remekül Lamah-t, ám az asszisztens lest jelzett.
5. perc:
Egyelőre egyik oldalon sem alakult ki helyzet, a középpályán gyűrik egymást a felek.
1. perc:
Elkezdődött a mérkőzés, a németek indították útjára a labdát.

A Paderborn a német másodosztály osztályozót jelentő, tizenhatodik helyén áll, tizenkilenc eddig lejátszott bajnokiján tíz vereség mellett négy győzelem és öt döntetlen a mérlege.

A Ferencváros első beleki találkozójára, összességében harmadik felkészülési mérkőzésére készül. A zöld-fehérek a Bonyhád kiütésével, valamint a Nagymihály 2–0-s legyőzésével hangoltak a törökországi edzőtáborukra, amely alatt a Wisla Krakówval és a Hajduk Splittel is összemérik erejüket.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Paderborn felkészülési mérkőzés élő, szöveges tudósításában! Hamarosan kezdődik a találkozó!

ÚJPEST–NÜRNBERG(német)

Az Újpest a második törökországi edzőmérkőzésén lépett pályára a német másodosztály harmadik helyét elfoglaló Nürnberg ellen. A németeknél kezdőként debütált – és játszott hatvan percet – a héten kölcsönbe érkező magyar válogatott középpályás, Stieber Zoltán.

A 11. percben Kylian Hazard fejesével megszerezte a vezetést az Újpest (1–0), azonban húsz perccel később az egykor a liláknál is megforduló Stieber Zoltán lőtt kapásból Balajcza Szabolcs kapujába. 1–1

A második félidő egyenlő felek küzdelmét hozta, mindkét oldalon alakultak ki helyzetek, azonban a 85. percben a Nürnberg talált be. Guido Burgstaller kapott remek labdát a tizenhatoson belül, majd kilenc méterről higgadtan a hálóba lőtt, megszerezve ezzel a győztes gólt. 1–2

Ezzel az Újpest a Wil elleni találkozó után a második törökországi edzőmeccsén is 2–1-es vereséget szenvedett.

ÚJPEST:
Balajcza – Nagy T., Kálnoki Kis, Kecskés, Gere – Windecker, Balogh B. (Bonney, 30.) – K. Hazard, Andrics, Bardhi – Kabát
NÜRNBERG:
G:
K. Hazard (11.), ill. Stieber (32.), Burgstaller (85.)

85. perc: Burgstaller kapott remek labdát, majd kilenc méterről, higgadtan a kapus lábai alatt hálóba lőtt. 1–2
32. perc:
Bal oldali beadás után Stieber Zoltán kapásból lőtt a hálóba. 1–1
11. perc:
Remek jobb oldali beadás találta meg a középen érkező Kylian Hazard-t, aki senkitől sem zavartatva a kapuba fejelt. 1–0

A Nürnberg a feljutásért vívandó osztályozót érő harmadik helyen áll a német másodosztályban. A magyar válogatott Stieber Zoltánt kölcsönvevő együttes kilenc győzelmet, hat döntetlent és négy vereséget jegyzett eddig.

Az NB I második helyén telelő Újpest harmadik felkészülési mérkőzésre készül. Korábban Dunakeszin 5–1-re legyőzte a Monort, valamint már a törökországi edzőtáborában 2–1-es vereséget szenvedett a svájci másodosztályú Wiltől.

AZ ÚJPEST TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Külföldi edzőtábor: Törökország (Antalya), január 18–30.
Január 16., Dunakeszi: Újpest–Monor 5–1 (Perovics, Balogh B., Bardhi, Kabát, Gere)
Január 20., Törökország: Wil (svájci II.)–Újpest 2–1 (Andrics – 11-esből)
Január 23., Törökország: Nürnberg (német II.)–Újpest 2–1 (K. Hazard)
Január 26., Törökország: Steaua Bucuresti (román)–Újpest
Január 29., Törökország: Carl Zeiss Jena (német IV.)–Újpest
Február 3.: Újpest–Szigetszentmiklós (a helyszín még nem ismert)