A Mezőkövesd idegenben iskolázta le a Kaposvárt

VAJDA GYÖRGY (ÖSSZEFOGLALÓ), P. GYULA (PERCRŐL PERCRE)VAJDA GYÖRGY (ÖSSZEFOGLALÓ), P. GYULA (PERCRŐL PERCRE)
2020.03.07. 16:46
Kiütéses sikert aratott a Mezőkövesd (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)
A Mezőkövesd fölényes 4–0-s győzelmet aratott Kaposváron a labdarúgó NB I 24. fordulójában. A gólok sorát a télen igazolt bosnyák Besirovic nyitotta meg az első félidő derekán. A fordulást követően az ő beadásából a szintén a bajnoki szünetben érkezett Jurina fejesével növelte előnyét Kuttor Attila együttese. Ezt követően Cseri tizenegyesből talált be, majd a rendes játékidő végén a pár perce beállt Zivzivadze egy szép egyéni akcióból állította be a végeredményt.  A két Magyar Kupa-találkozót is beszámítva a borsodiak ebben az idényben már ötödször bizonyultak jobbnak az újonc somogyiaknál, akiknek egyre kevesebb az esélyük a bennmaradásra.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

Kaposvári Rákóczi–Mezőkövesd Zsóry FC 0–4 (Besirovic 31., Jurina 49., Cseri 61. – 11-esből, Zivzivadze 90.)
Kaposvár, Rákóczi Stadion, 1011 néző. Vezette: Csonka

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT.

A sors, no meg a lebonyolítási rendszer jóvoltából szombaton ötödik alkalommal találkozott a Kaposvári Rákóczi és a Mezőkövesd Zsóry. Elkeserítő az újonc mérlege, hiszen egyetlenegyszer sem győzött a Kuttor Attila vezette együttes ellen. A magyarázat egyszerű: a Mezőkövesd sokkal jobb csapat, mint a Rákóczi, hiszen technikailag képzettebb, jobb fizikai adottságokkal büszkélkedő labdarúgói vannak, ráadásul taktika terén is az egyik legjobb együttes a mezőnyben.

Szombaton (is) csupán az volt a kérdés mikor szerzi meg a vezetést a Mezőkövesd, pedig Budu Zivzivadze, a gárda házi gólfelelőse – hét gólnál tart az élvonalban – ezúttal nem kezdett. Játszott viszont két jól megtermett csatár, Takács Tamás és Marin Jurina, mögöttük Nagy Dániel irányított, a védelem előtt pedig Cseri Tamás és Berecz Zsombor szedte össze a labdát.

A vezető gólt mégsem a centerek szerezték, hanem a télen átigazolt, s egyre jobb formában futballozó Dino Besirovic, így már négy gólnál tart a bosnyák válogatott középpályás. A fegyelmezett, taktikus játéknak tudható be, hogy a hazai együttes csak szögletek és szabadrúgások révén került az ellenfél kapujának közelébe, és ha Pogacsics Krisztián nem véd bravúrosan, akár már az első félidőben eldőlhetett volna a három pont sorsa.

Bizony, Ádám Martinék képtelenek voltak kicselezni, lefutni, lefejelni a kövesdi középpályásokat és védőket, így aztán alig jelentettek veszélyt Szappanos Péter kapujára. Csupán a második félidő elején találták el a kaput, balszerencséjükre a labda a lécről vágódott a mezőnybe. A Mezőkövesd erőlködés nélkül, a játékot élvezve az ötödik meccsen is felülmúlta a Kaposvárt – a hajrában pályára lépő Budu Zivzivadze pedig a kegyelemdöfést is bevitte.

Jól mutatja a két csapat közti különbséget, hogy az öt mérkőzésen tizenhárom gólt szerzett a Mezőkövesd, és csupán hármat kapott. Az év leggyengébb játékát produkálta az újonc Kaposvár, és most már csak a matematika „mentheti meg” a kieséstől.