Honvéd-helyzetek után budafoki gól

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2024.03.31. 15:50
A fehér mezes kispestiek nem tudtak ellépni a kiesőzóna közeléből (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a Budafok második félidei jobb játékával megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Honvéd ellen. A lefújást követően a vendégszurkolóknál elszakadt a cérna, a biztonságiaknak kellett megakadályozni, hogy a kerítésen keresztül átjussanak a hazai szektorba.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ
BUDAFOKI MTE–BUDAPEST HONVÉD 1–0 (0–0)
Budapest, Promontor u., 1200 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Belicza Bence, Csatári Tibor)
BMTE: Gundel-Takács – Fekete M. (Szerető, a szünetben), Lorentz, Kalmár O., Horváth O. – Oláh B. (Horgosi, 89.), Csonka A. – Merényi (Pintér Á., 67.), Soltész I., Kovács D. – Zsóri (Vasvári, 58.). Vezetőedző: Dajka László
HONVÉD: Dúzs – Kovács N., Pekár I., Szabó A., Benczenleitner – Keresztes N. (Bobál G., 73.), Nyitrai (Bocskay, 81.), Lőrinczy – Kundrák (Benkő, 73.), Holman, Krajcsovics. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Vasvári (74.)
Dajka László: Az első perctől azt éreztük, hogy egy feljövőben lévő Honvédot fogadunk, amely játssza a focit. Ettől elszállt az önbizalmunk az első félidőben. A szünetben sikerült felrázni a társaságot, jól sikerültek a váltásaink is, s bár a kispestieknek több helyzete volt, mi nyertük meg a találkozót.
Csertői Aurél: – Nehéz egy ilyen meccset értékelni. Az utolsó öt meccsen nem volt ennyi helyzetünk, mint most, de mind elhibáztuk, míg a hazaiak első kaput eltaláló lövése gólt ért. A jó játékunk ezúttal sajnos nem párosult eredményességgel.

A csak több győzelmének köszönhetően bentmaradó helyen tanyázó Budafok azt a Honvédot fogadta húsvétvasárnap, amely az utolsó két fordulóban végre úgy szerepelt, ahogy azt szurkolói elvárták: nyert a feljutásra pályázó ETO otthonában, majd egy félidő alatt kiütötte a Soroksárt.

A Honvéd érzékeny veszteséget könyvelhetett el a bajnoki szünetben, az U21-es válogatottban megsérült házi gólkirálya, Kerezsi Zalán.

Levegőben nagyot harcoltak a csapatok (Fotó: Dömötör Csaba)

Az első negyedóra egyértelműen a Honvédé volt, de előbb Lőrinczy Attila esett el gyanús körülmények között a tizenhatoson belül, majd Benczenleitner Barna közeli lövését védte bravúrral Gundel-Takács Bence. Húsz perc elteltével kiegyenlített lett a játék, a kispestiek már csak szabadrúgásokból veszélyeztettek, a hazaiak pedig még abból sem…

A piros-fekete Budafok rendkívül fontos győzelmet aratott hazai pályán (Fotó: Dömötör Csaba)

A szünet után már kiegyenlítettebb lett a játék, de továbbra is a kispestiek előtt adódott több lehetőség. Ennek ellenére gólt a Budafok szerzett Vasvári Zoltán révén, s a szívét kitéve a pályára, otthon tartotta a nagyon fontos három pontot. 1–0

A fehérben játszó Honvéd nem kápráztatta el a szurkolóit (Fotó: Dömötör Csaba)