Döntetlennel ért véget a BVSC-Zugló barcikai vendégjátéka

F. E.F. E.
2023.09.24. 16:50
Bár a vendégek kétszer is vezettek a találkozón, a végén egy ponttal utazhatnak haza (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a fordulót megelőzően a 10. helyezett Kazincbarcika a 16. BVSC-Zugló együttesét látta vendégül. Hidi Patrik góljával a vendégek szereztek vezetést, melyre Pekár László büntetőből válaszolt. A második félidőben Mucsányi Márk találatát követően Pinte Patrik egyenlített, így döntetlennel ért véget a kék-sárgák csatája (2–2).

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA–BVSC-ZUGLÓ 2–2 (1–1)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 380 néző. Vezette: Horváth Tibor (ifj. Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován (Székely K., 88.), Szemere, Heil, Papp M., Kotula M. – Pekár (Ádám F., 58.), Kártik, Szabó B. (Csatári, a szünetben) – Kurdics (Pinte, 58.), Morínigo (Csilus Á., 80.). Vezetőedző: Csábi József
BVSC-ZUGLÓ: Csenterics – Tóth K., Hesz, Benkő-Bíró, Király Á. – Hidi P. – Mucsányi (Kelemen P., 68.), Mitrovics, Gergely P., Szilágyi M. (Nagy J., 84.) – Mészáros A. (Horváth R., 79.). Megbízott vezetőedző: Kincses Ádám
Gólszerzők: Pekár (32. – 11-esből), Pinte (77.), ill. Hidi P. (12.), Mucsányi (56.)
Csábi József
: – Elégedetlenek vagyok az eredménnyel, sőt, kudarcként élem meg. Javítani akartuk a hazai mérleget, sajnálom, hogy ez elmaradt.
Kincses Ádám
: – Győzni szerettünk volna, idegenben két gólt szereztünk, ezzel nyerni kell…

Nem bírt egymással a két kék-sárga együttes, döntetlen lett a vége (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

A mérkőzést megelőzően elkezdett szemerkélni az eső, így a felázott talajhoz kellett alkalmazkodniuk a csapatoknak. Az első percekben ismerkedtek egymással a csapatok, a kapuk nem forogtak veszélyben. A 12. percben egy szabadrúgást követően Hidi Patrik szépségdíjas találatával megszerezte a vezetést a BVSC-Zugló, 0–1.

A kapott gólt követően egyre inkább játékba lendült a Barcika, de a helyzetei kimaradtak. Egészen a 32. percig kellett várni az egyenlítésre a hazaiaknak, amikor is Papp Milán ellen követtek el a vendégek szabálytalanságot a tizenhatoson belül. A játékvezető rögtön a tizenegyespontra mutatott. A megítélt büntetőt Pekár László magabiztosan lőtte Csenterics kapujába, 1–1. Az első félidőben újabb gól már nem esett, ezzel az eredménnyel vonultak a szünetre a csapatok.

A második félidő elején ismét rákezdett az eső, amely végig kitartott, megnehezítve a játékosok dolgát. Sokszor csúszkáltak a pályán, lemaradva egy-egy labdáról.

A fővárosiak másodszor is megszerezték a vezetést: az 56. percben Mucsányi Márk gurított a hazaiak kapujába, 12. A folytatásban sokat állt a játék, elsősorban a cserék miatt. A 77. percben Ádám Ferenc szögletét követően Pinte Patrik csúsztatott a BVSC kapujába, 2–2. A hátralévő percekben bár a Barcikának még voltak ígéretes helyzetei, fordítaniuk nem sikerült, melynek következtében egy-egy ponttal gazdagodtak a csapatok.

18. Mosonmagyaróvár 8 3 5 7–19 –12 3
A 25-ös számú Király Ákos belépője kapta a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetését (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Ádám Ferenc lövését védi Csenterics, a kipattanóról Székely K. lemarad.

90+2. perc: Ádám F. adja középre a labdát, a középen érkező Csatári elől tisztázni tudnak a vendégek.

90. perc: A találkozó végén négy perc a hosszabbítás.

88. perc: Újabb csere, ezúttal a hazaiaknál: Ternován helyére érkezik Székely K.

87. perc: Ádám Ferenc egy cselt követően adja középre a labdát, a középen érkező Pinte és Csilus is lemarad róla.

84. perc: Ismét csere a vendégeknél. Szilágyi M. helyett érkezik Nagy J.

83. perc: Papp Milán középre adott labdája Ádám F. kicsit pontatlan, tisztáznak a vendég védők.

81. perc: Tóth Keve kap sárga lapos figyelmeztetést.

80. perc: Csábi József is változtat: Morínigo helyére érkezik Csilus Á.

79. perc: Ismét változtatnak a vendégek: Mészáros A.-t váltja Horváth R.

79. perc: Ismét hazai helyzet: Ádám F. passzát követően Kotula bombáz., Hesz ment nagyot. A szögletet követően a labda a kapu fölé száll.

77. perc: Ismét Ádám F. a főszereplő: szögletét követően Pinte ugrik a legmagasabbra és megelőzve védőjét a vendégek kapujába fejel. KOLORCITY KAZINCBARCIKA–BVSC-ZUGLÓ 2–2

76. perc: Ádám F. veszi észre, hogy a másik szélen Kotula üresen érkezik. A passz is pontos, Kotula befelé vezeti a labdát, de a lövést Csenterics hárítja.

72. perc: Kelemen P. indul meg szélen, majd vezeti középre a labdát. Körülbelül 18 méterről lő, jócskán a kapu fölé.

68. perc: Cserél a BVSC-Zugló csapata: a második vendég gól szerzőjét Mucsányit váltja Kelemen P.

60. perc: Hazai bedobást követően Morínigo csúsztat. de a vendég védők tisztázni tudnak. A szögletet követően Ádám F. távolról lő, melyet ismét szögletre tol Csenterics. Ebből a sarokrúgásból nem alakul ki veszélyes helyzet.

A kék mezes Kurdicsot ezúttal jól tudták hatástalanítani a vendég védők (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

58. perc: Kettős csere a Kazincbarcikánál: Kurdics és Pekár hagyják el a játékteret, helyükön Pinte és Ádám F. folytatják.

56. perc: Sarokrúgást követően a labda Tóth K. elé kerül, aki a szélen érkező Mucsányihoz passzol. A szélső magabiztosan gurít a barcikai kapuba. KOLORCITY KAZINCBARCIKA–BVSC-ZUGLÓ 1–2

55. perc: Egy hazai védelmi megingást kihasználva kerül helyzetbe a BVSC, de sikerül szögletre tolni a labdát Tóth B.-nek.

54. perc: Pekár adja középre a labdát, az érkező Kurdics feje felett épphogy átszáll, ahogy a vendég védők felett is.

46. perc: Kezdetét veszi a második félidő. A szünetben cserélt a Kazincbarcika: Csatári érkezett Szabó B. helyére.

45+1. perc: Véget ért az első félidő.

45+1. perc: Szemere nagy bedobását követően Szabó B. lő körülbelül 18 méterről, a labda a kapu fölé száll.

45. perc: Egy perc a ráadás az első játékrész végén.

39. perc: Szabadrúgáshoz jut a BVSC, körülbelül 28 méterre a hazai kaputól. A labda mögé Mitrovics áll, azonban a lövését Tóth B. hárítja.

34. perc: Kurdics kap pontos labdát, a lövésbe beleérnek a vendégek, így irányt változtat a labda és elmegy a kapu előtt.

Pekár László (szemben) büntetőből volt eredményes (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

32. perc: A megítélt büntetőt Pekár végzi el, magabiztosan lövi a kapu jobb alsó sarkába a labdát. KOLORCITY KAZINCBARCIKA–BVSC-Zugló 1–1

30. perc: A szabadrúgást Kurdics végzi el, a labda jól kanyarodik a tizenhatos felé. Papp Milán maga elé veszi a labdát, és szabálytalanul állítják meg a vendégek. A játékvezető a tizenegyes pontra mutat.

29. perc: Szilágyi M. vezeti hosszan a labdát a barcikai kapu felé, majd a szélen érkező Mészáros A.-nak passzol. A középre adott labdát kivágják a hazai védők. A szögletet követően megszerzi a labdát a Barcika. Király Á. megakadályozza a kibontakozó hazai kontrát, amiért sárga lapot mutat fel neki a játékvezető.

24. perc: Gergely P. vállalkozik távolról egy lövésre, ami azonban a hazai kapu fölé száll.

22. perc: Ismét Szabó B. kerülhetne helyzetbe, azonban szerelik a tizenhatos vonalában.

18. perc: Egy visszagurítást követően Szabó B. lő, de a vendég védők blokkolják. A sarokrúgást követően Heil ugrik, azonban Csenterics kiöklözi előle. Az újabb szögletet követően sikeresen szabadítanak fel a vendégek.

12. perc: Szabadrúgáshoz jut a fővárosi együttes, miután Mészáros A-val szemben szabálytalankodnak a hazaiak. A labda mögé Mitrovics áll, aki legurítja Hidi Patriknak. A játékos igazítás nélkül bombáz a bal felső sarokba. KOLORCITY KAZINCBARCIKA–BVSC-Zugló 0–1

9. perc: Ternován adja középre a labdát, ahol három hazai játékos is érkezik. Kurdics van legközelebb, azonban ő is lemarad a beadásról.

7. perc: Morínigo indítja Pekárt, azonban a játékvezető les miatt lefújja az akciót.

1. perc: A vendégek indítják útjára a labdát.

A Barcika tiszta kék. a vendégek sárga szerelésben lépnek pályára.

A mérkőzést megelőzően több órás esőzés volt Kazincbarcikán és a kezdésre újra megérkezett az eső, így felázott talaj fogadja a csapatokat.

A hazaiak vezetőedzője öt sárga lapja miatt nem számíthat Csilus Tamásra a középpályán, viszont sérülését követően visszatért Csatári Gergő, aki a mai mérkőzésen a kispadon foglal helyet.

A sárga mezes vendégek Urbán Flórián nélkül első találkozójukat játszották (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 10. helyezett Kazincbarcika a 16. BVSC ellen. a 10. helyezett Kazincbarcika a 16. BVSC ellen.