Veretlen maradt a Szeged, továbbra is nyeretlen a Gyirmót

VAJGELY PÁLVAJGELY PÁL
2023.08.16. 18:50
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a veretlen Szeged a még nyeretlen Gyirmótot fogadta. A találkozó a félidei vendégvezetés után 1–1-es döntetlennel zárult.

A sárga mezes gyirmótiak négy forduló után sem nyertek még ebben a bajnokságban (Archív fotó)

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–GYIRMÓT FC GYŐR 1–1 (0–1)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 1231néző. Vezette:Farkas Tibor (Szalai Dániel, Sinkovicz Dániel)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Gera – Nyári, Bíró B. (Daru, 90+1.) – Prosser, Gajdos (Óvári, 62.), Magyar Zs. (Radics, 76.) – Borvető (Palincsár, 62.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
GYIRMÓT: Hársfalvi – Polgár K., Hudák D., Csörgő, Jova – Kovács M., Szőke G. – Soltész D., Madarász M. (Kovács D., 57.), Takács R. (Medgyes, 57.) – Adamcsek (Pető, 66.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző:
Bíró B. (72.), ill. Hudák D. (4.)
Alekszandar Sztevanovics:
– Egyértelműen a három pont megszerzése volt ma a célunk, de ez a korai góllal nagyon nehézzé vált. Nagyon nehéz egy ilyen csapat ellen játszani, mint a Gyirmót, mert nagyon veszélyesen kontrázik. A második félidőben irányítottuk a mérkőzést, nagyszerűen védett az ellenfél kapusa, azt gondolom, az ő teljesítménye miatt nem sikerült megszereznünk a három pontot. A futball ilyen, egyszer ad, máskor elvesz, de bízom benne, hogy ha folytatjuk a megkezdett munkát, akkor az eredménnyel is párosul, és megszerezzük az első vagy a második helyet a tabellán. Szeretjük az ilyen kihívásokat, amikor háromnaponta kell meccseket játszani.
Csizmadia Csaba: – Ez az első mérkőzés az idényben, amelyen nem birtokoltuk többet a labdát. Álomszerűen indult a meccs, majd a szünet után nagyon ránk jött a Szeged. Tudtuk, hogy olyan erős ellenfélhez érkeztünk, amelynek komoly céljai vannak. Bíztam benne, hogy ki tudjuk húzni egy nullával, és meg tudjuk nyerni a mérkőzést. Ha nem lettek volna az előző két meccsen elhullajtott pontok, azt mondanám, elégedett vagyok az eredménnyel, így viszont nem. Igazságos a döntetlen, viszont sajnos a cseréink ma nem tudtak hozzátenni a mérkőzéshez.

A szakadó esőben kezdődő találkozón korán előnybe került a Gyirmót: a negyedik percben jobb oldali szöglet után Hudák Dávid érkezett, és a szegedi kapuba fejelt, 0–1. A folytatásban Magyar lövését tolta ki Hársfalvi, majd főképp mezőnyjáték zajlott a pályán.

A térfélcserét követően aktívabb és veszélyesebb volt a Szeged, Borvető nem sokkal maradt le Nyári beadásáról, majd Prosser finom mozdulatánál sem járt messze a góltól. A cseréket követően „megérett" a Szeged egyenlítése. Óvári megnyert párharca után Prosser ballal tekerte középre, a csatárposztra feltolt Bíró pedig érkezett, és az üres kapuba passzolt. 1–1

Később egy szöglet után Nyári nagy erejű lövésénél kellett védenie a vendégek kapusának, majd ismét Hudák fejelt mellé, keretbe foglalva a meccset. Maradt a döntetlen, ezzel a Gyirmót továbbra is nyeretlen, a Szeged pedig továbbra is veretlen.

18. Mosonmagyaróvár 4 4 1–11 –10 0

Itt a vége: a korai vendég vezetést követően a Szeged a második félidőben egyenlíteni tudott, döntetlen lett a találkozó. Köszönjük a figyelmet!

90+3.perc: Csörgő állítja meg a felezőnél Prossert, ezért kap sárgát.

90+1.perc: Szegedi csere: a gólszerző Bíró helyett Daru érkezik.

90.perc: Négy perc a ráadás.

86.perc: Hudák is fejelhet a túloldalon egy sarokrúgás után, de nem találja el a kaput.

85.perc: Hársfalvi bravúrja! A nyolcadik szegedi szöglet után csorog le a labda, majd Nyári mintegy hét méterről, ballal, nagy erővel lő, de a léc fölé tolja a labdát a vendégek kapusa.

82.perc: Egy jobb oldali szöglet száll át a hosszúra, ahol Tóth Bence érkezik, de már nehéz szögből nem tudja kapura fejelni.

80.perc: Tóth Bence kap sárgát a Petővel megvívott párharca után.

78.perc: Az igen élénk Prosser egy kötényt oszt ki, majd balról húz középre, lapos lövésén rajta van Hársfalvi.

76.perc: Szegedi csere, Magyar helyett Radics jön.

72.perc: GÓL! Egyenlít a Szeged! Óvári nyer egy párharcot jobb oldalon, majd Prosser elé kerül a labda, aki ballal az ötösre tudja kanyarítani, az érkező Bíró pedig közelről az üres kapuba lő,1–1!

70.perc: A korábbi szegedi, Kovács Milán kapott sárgát, aki a meginduló Gerát állította meg.

66.perc: Gyirmóti csere: Adamcsek helyét Pető veszi át.

65.perc: Ebben több volt, Gera bal oldali beadását Bíró fejelte gyengén kapura.

62.perc: Kettős szegedi csere: Gajdos helyett Óvári, Borvető helyett pedig Palincsár érkezik a pályára.

57.perc: Kettőt cserélnek a vendégek:Madarász Márk–Kovács D., Takács R.Medgyes a két változtatás.

56.perc: A meccs első sárgája Adamcsek Mátéé.

53.perc: Ez pedig már ziccer! Tóth Bence remek labdaszerzése után Magyar a jobb oldalon meginduló Prossert játssza meg, aki átfűzi magát a védőjén, majd megpróbálja finom mozdulattal átemelni Hársfalvit, de nem talált kaput.

52.perc: Ez már veszélyesebb volt, Nyári beadásáról Borvető az ötösön éppen csak lemaradt.

51.perc: Mezőnyjátékkal telnek a második félidő első percei, kezdeményezőbb a Szeged, de egyelőre nem hozott helyzetet a szünet utáni játék.

46.perc: Folytatódik a meccs, egyik oldalon sem volt csere a szünetben.

Véget ér az első félidő: egy korai találattal vezet a Gyirmót a szünetben.

45.perc: Egy perc a ráadás az első félidő végén.

42. perc: Takács R. vezeti a labdát keresztbe a tizenhatos előtt, majd lő, de kísérlete elzúg a keresztléc fölött. A túloldalon egy kettő az egy elleni szituációt nem tud pontosan lejátszani a Szeged, miközben továbbra is ömlik az eső a Tisza-parti városban.

40.perc: Közeledik az első félidő vége, egyelőre őrzi korán megszerzett előnyét a Gyirmót, a vendégeket maroknyi szurkoló is elkísérte Szegedre a hétköznap esti időpont ellenére.

17. perc: Magyar Zs. bal lábas lövése után a jobb felső sarokból tolta ki a labdát Hársfalvi.

4. perc: GÓÓÓL! Vezet a Gyirmót!Takács R. jobb oldali szögletére Hudák Dávid remek ütemben érkezett és 8 méterről a kapu közepébe fejelt. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A szegediek fekete-kékben, a gyirmótiak tiszta sárga szerelésben játszanak.

A két csapat legutóbbi két mérkőzését a Szeged nyerte: előbb Gyirmóton 1–0-ra, míg a Szent Gellért Fórumban három pontrúgás után (Géresi Krisztián kétszer 11-esből, illetve Bíró Bence szabadrúgásból) 3–0-ra.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a még veretlen Szeged a nyeretlen Gyirmót ellen.