Hideg zuhany Kispesten: hátrányból felállva nyert a Kozármisleny

Patai GergelyPatai Gergely
2023.08.06. 17:20
A Honvéd-tábor látványosan köszöntötte, és a vereség ellenére megtapsolta a csapatot (Fotó: Nagy-Pál Tamás)
A labdarúgó NB II 2. fordulójában az előző idényben még élvonalbeli Honvéd Benczenleitner Barna pontos fejesével az első félidőben előnybe került a Kozármisleny ellen, de a vendégek a szünet után előbb Gajág Gergő révén egyenlítettek, majd Vajda Roland góljával 2–1-re megnyerték a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

BP. HONVÉD–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–2 (1–0)
Budapest,
Bozsik Aréna, 3709néző. Vezette:Antal Péter (Aradi József, Ország Péter)
HONVÉD: Dúzs – Kovács N. (Lovric, 85.), Szabó A., Kálnoki-Kis, Benczenleitner – Bocskay (Haragos, 75.), Adorján (Simon B., 85.) – Átrok (Eördögh, 58.), Holman, Keresztes (Krajcsovics, 75.) – Kerezsi. Vezetőedző: Pinezits Máté
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Gajág, Füredi, Turi – Bor (Rácz B., 58.), Kozics – Nagy E. (Hegedűs M., 58.), Schuszter (Sági, 67.), Barkóczi (Vajda R., 58.) – Kirchner (Nagy M. K., 80.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Benczenleitner (31.), ill. Gajág (53.), Vajda R. (71.)
Pinezits Máté:
– Nem játszottunk olyan bátran és bevállalósan, ahogy elterveztük, sajnálom, hogy nem tudtuk győzelemmel meghálálni a szurkolók támogatását. Fantasztikus hangulat volt a mérkőzésen, sokat jelentett, hogy a vereség ellenére megtapsolta a játékosokat a közönség. Jó képességű futballisták alkotják a csapatot, még több tartalommal kell megtöltenünk a játékunkat.
Aczél Zoltán: – Nagyon boldog vagyok, megérdemelt a győzelmünk, egyes periódusokban jól játszottunk. Az első félidőben jól zártuk le a területeket, pontrúgás után mégis hátrányba kerültünk, a szünet után viszont bátran, kreatívan játszottunk, egyenlítettünk, majd fordítottunk. Kettő egynél lezárhattuk volna a meccset, de a Honvédnak is voltak lehetőségei a pontszerzésre a hosszabbításban.

Nagyot küzdött a Misleny és győzelemmel távozott (Fotó: Budapest Honvéd FC/Balogh Dávid)

A vihar a Bozsik Arénát sem kímélte, a stadion főépületében és a lelátón is keletkeztek károk, ám vasárnap délelőttre biztossá vált, hogy a Kozármisleny elleni NB II-es bajnokit nézők előtt rendezheti meg az előző idényben még élvonalbeli Honvéd. Csaknem négyezren voltak a lelátón, a hazai szurkolók már a kezdés előtt ragyogó hangulatot teremtettek, de a kiegyenlített első negyedóra után a vendégek vették át a kezdeményezést, gyors támadásokkal a széleken többször is megbontották a védelmet. Mégis a Honvéd szerzett vezetést, a félidő derekán Holman Dávid szabadrúgását Benczenleitner Barna fejelte a kapuba (1–0).

Lendületesebben kezdte a második játékrészt a Honvéd, amely Keresztes Noel lövésénél közel járt ahhoz, hogy megduplázza az előnyét, Turi Tamás azonban nagyot mentett a gólvonalon. A kihagyott helyzetre góllal válaszolt a Kozármisleny, szöglet után Gajág Gergő érkezett jó ütemben, fejesét nem védhette Dúzs Gellért (1–1). A csereként beálló Vajda Roland előbb ziccert hibázott, majd öt percre rá tankönyvbe illően tekert a kapuba – fordított a Kozármisleny, vagyis már az egyenlítésért kellett támadnia a Honvédnak. A hosszabbításban több lehetőségük is volt a hazaiaknak a gólszerzésre, de nem tudtak betalálni, a Kozármisleny tehát elhozta mindhárom pontot a Honvéd otthonából. 1–2

Holman Dávid (20-as mezben) mindent megpróbált (Fotó: Budapest Honvéd FC/Balogh Dávid)

18. Mosonmagyaróvár220–4–40

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, a Kozármisleny hátrányból fordítva 2–1-re győzött a Honvéd otthonában, de a kispesti szurkolók is megtapsolták csapatukat. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Újabb Lékai-bravúrok, a mislenyi kapus előbb Dúzs, majd az újabb szöglet után Kálnoki-Kisfejesét védte.

90+3. perc: …és Holman majdnem betekerte! Jól kanyarodott a labda a bal felső irányába, Lékaibravúrral tolta ki a léc alól!

Holman szabadrúgása, jön előre Dúzs…

90+2. perc: Nagy helyzet volt!Nagyon közel volt az egyenlítéshez a Honvéd: Simon adott középre laposan jobbról, a hosszún Haragosérkezett, de négy méterről a léc fölé lőtt.

Zúg a „Mindent bele” a lelátón, támad a Honvéd az egyenlítésért. Öt perc a hosszabbítás.

87. perc: Holman kapott sárga lapot, amivel a hazai szurkolók finoman szólva sem értettek egyet.

85. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőségeit a Honvéd is, Adorján és Kovács Nikolasz jött le, Lovricés Simon Benedekbe. Szorít az idő, menniük kell előre a hazaiaknak, ha pontot akarnak szerezni.

80. perc: Újabb csere a vendégeknél, KirchnertNagy Mihály Krisztiánváltotta.

78. perc: Vajda indította Ráczot,aki átemelte Dúzst, de Szabó Alex tisztázott a kapu előterében.

75. perc:Kettős cserével próbált frissíteni Pinezits Máté, Keresztes és Bocskay helyére Krajcsovics és Haragos érkezett.

74. perc: Hegedűs is sárga lapot kapott.

„Mi vagyunk a Kozármisleny” – éneklik a vidám vendégszurkolók.

Utat talált a labda a kispesti kapuba  (Fotó: Budapest Honvéd FC/Balogh Dávid)

71. perc: GÓÓÓL, FORDÍT A MISLENY! Méghozzá tökéletes lövéssel: Vajda nagyon eltalálta, átvétel után 13 méterről a kapu jobb oldalába tekert. Ahogy tanítják, 1–2!

67. perc: Ismét cserélt Aczél Zoltán: Schuszter hagyta el a pályát, Sági váltotta.

66. perc: Nincs bent! Fordíthatott volna a Kozármisleny, Vajda került ziccerbe középen, de előbb Benczenleitner mentett hatalmasat, majd Kálnoki-Kisfejelte ki a labdát a gólvonalról.

63. perc: Schuszter kapott sárga lapos figyelmeztetést.

Kevés volt a kispestiek részéről a kreativitás (Fotó: Budapest Honvéd FC/Balogh Dávid)

61. perc: Kispesti bedobás után Adorjánelé került a labda, aki 17 méterről félmagasan lőtt, Lékai védett.

58. perc: Mindkét szakvezető cserélt, a Honvédban Eördögh váltotta Átrokot, a Kozármislenynél Bor, Nagy Erik és Barkóczi jött le, Rácz, Hegedűs és Vajda be.

53. perc: GÓÓÓL, EGYENLŐ! A kihagyott helyzetet góllal büntette a Kozármisleny: Kozics tekerte középre a szögletet jobbról, az érkező Gajág Gergő hét méterről a bal alsóba fejelt. 1–1!

50. perc: Mi maradt ki? Kerezsi készített le lövésre Keresztesnek,aki hat méterről a hosszú alsót vette célba, de a gólvonalon álló Turinagyot mentett.

48. perc: Nagy Eriklőtt volna 14 méterről a bal alsóba, Dúzs vetődve védett.

46. perc: Csere nincs, folytatjuk!

45+3. perc: Vége az első félidőnek, a Kozármisleny alakított ki több helyzetet, de Benczenleitner Barna pontos fejesével egygólos előnyben a Honvéd.

Két perc a hosszabbítás az első félidő végén.

44. perc: Kirchnerváltott ritmust a bal szélen, lapos lövését Szabó Alex blokkolta.

42. perc:Nagy kavarodás középen a vendégek szöglete után, végül Gajágfejelt, Dúzs védett.

39. perc: Szépen felépített mislenyi támadás végén Nagy Erik lőtt fölé középről.

34. perc:Újabb sárga lap, ezúttal Barkóczikapta a középpályán elkövetett szabálytalanságért.

Itt még örülhettek a hazaiak (Fotó: Budapest Honvéd FC/Balogh Dávid)

31. perc: GÓÓÓL, VEZET A HONVÉD! Holman tekerte középre a szabadrúgást, Benczenleitner Barna jó ütemben érkezett, és tíz méterről a jobb alsó sarokba fejelt. 1–0!

30. perc: Turirántotta le Kerezsit, sárga lap és szabadrúgás a Honvédnak.

28. perc: Barkóczi lopta a távolságot, majd 18 méterről lőtt, a labda nem sokkal kerülte el a bal felső sarkot.

24. perc: Kerezsihúzott meg egy cselt a jobb szélen, a hosszúba tekert volna, de lövésébe belelépett Turi.

Érkezik a biztatás a kozármislenyi drukkerektől – a klub szurkolói buszt is indított a mérkőzésre.

19. perc: Barkócziadott középre laposan, tisztáztak a védők. A vendégek birtokolják többet a labdát, főként a Honvéd térfelén zajlik a játék.

Csaknem négyezren a stadionban, jó a hangulat.„Örökre veled maradok”– olvasható a népes kispesti tábor molinóján.

14. perc: Kirchner tört be a tizenhatoson belülre, életerős lövése az oldalhálót súrolta.

12. perc: Lendületesen játszik a Kozármisleny: ezúttal Borívelt középre balról, Dúzsnak kellett kiöklöznie a labdát a mezőnybe.

9. perc: Füredi indította a jobb szélen Nagy Eriket,aki hosszan vette át a labdát, Dúzs jól jött ki a kapujából.

3. perc: Borpróbálkozott először, 18 méterről a keresztléc fölé tekert.

Piros-fekete csíkos szerelésben a hazaiak, világoskék mezben és fehér nadrágban a Kozármisleny.

1. perc: Útjára indult a labda a Bozsik Arénában!

A Honvéd győzelemmel, a Kozármisleny vereséggel kezdte az idényt (Fotó: Nagy-Pál Tamás)

Pályán a csapatok! Gyászszünet a kezdés előtt, Kristóf Lajos fotó- és szobrászművészre és Pesti Henriettára, a Honvéd szurkolójára emlékeztek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a másodosztályú szereplését 2–1-es csákvári győzelemmel kezdő Bp. Honvéd a nyitányon a Tiszakécskével szemben hazai pályán a hosszabbításban kapott góllal 2–1-re alulmaradó Kozármisleny ellen.