Gyirmóton győzött a harciasabban játszó Ajka

2022.11.06. 12:50
Háromszor is gólnak örülhettek az ajkaiak Gyirmóton (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a játéknap előtt harmadik helyen álló Gyirmót a 14. Ajkát látta vendégül. Meglepetésre az élesebben és harciasabban játszó vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–FC AJKA 1–3 (1–2)
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. 853néző. Vezette: Katona Balázs (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
GYIRMÓT FC GYŐR: Hársfalvi–Szegi, Csörgő, Hajdú, Nahirnij – Vass Á. (Kovács D., 77.) – Kovács M., Berki (Pethő B., 56.), Nagy P., Medgyes Z. (Soltész D., 77.) – Simon A. (Erdei, 85.)Vezetőedző: Csertői Aurél
FC AJKA: Horváth D. –Kovács N., Jagodics B.,Kenderes, Csemer (Présinger, 65.) – Tajthy T. (Vogyicska, 65.) – Doncsecz (Berzsenyi, 74.), Gaál B. (Dragóner F., 65), Sejben, Csizmadia Z. – Zsolnai (Molnár M., 81.) Megbízott vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző
: Nagy P. (35. –11-esből), ill. Doncsecz (20.), Zsolnai (40.), Berzsenyi (78.)
MESTERMÉRLEG:
Csertői Aurél:– Erőlködtünk, a felíveléseink és a pontrúgásaink sem voltak hatékonyak. Védekezésben is alulmúlta önmagát a csapat, hiába voltunk meg létszámban, óriási egyéni hibákból kaptuk a gólokat.
Jeney Gyula:– Éreztem, hogy ha át tudom adni a játékosoknak mindazt, amiben hiszek, nem lehet más az eredmény, mint győzelem.

A Jeney Gyula által irányított ajkai együttes kezdte aktívabban a mérkőzést. Az aktivitással néha túlzott keménység is társult, amit már az 5. percben sárga lappal igyekezett megfékezni a játékvezető. A 20. percben Doncsecz Levente kapufás góljával a vendégek jutottak vezetéshez. A gól után a hazaiak vették kézbe az irányítást, és sorra dolgozták ki a helyzeteket. A 35. percben Kovács Milánt rúgta fel a tizenhatoson belül Csemer, a jogosan megítélt büntetőt Nagy Patrik értékesítette. Az egyenlítésnek azonban nem sokáig örülhettek a hazai szurkolók, ugyanis a 40. percben egy ártalmatlannak tűnő helyről elvégzett szabadrúgás után ismét a bakonyi csapat került előnybe, Zsolnai közelről pofozta a labdát Hársfalvi kapujába.

A második félidőben már nem sikerült az egyenlítés a hazaiaknak. Pedig a 61. percben Szegi fejesénél sokan már gólt kiáltottak, ám végül az ajkaiaknak sikerült a gólvonal elől tisztázniuk. A 78. percben aztán a négy perccel korábban beállt Berzsenyi eldöntötte a meccset. A hosszabbítás perceiben Soltész szabadrúgása a kapufán csattant, de újabb gól már nem esett. Az ajkaiak ma többet tettek a győzelemért, és megérdemelten szerezték meg az első idegenbeli győzelmüket a bajnokságban.

20. Dorogi FC1524914–28–1410

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Soltész találja el egy jobb oldali szabadrúgással a kapufát.

90+3. perc: Présinger kap sárga lapot.

90+1. perc: Négy perc a meccs végén a hosszabbítás.

Zsolnai Richárdék (jobbra, zöldben) harciassága ma győzelemre vezetett Gyirmóton (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

90. perc: Vogyicska kap sárga lapot.

87. perc: Nahirnij lövését védi könnyedén Horváth D.

85. perc: Simon A. helyére Erdei Milán áll be.

81. perc: Simon A. kap sárga lapot.

81. perc: Ajkai csere: Zsolnait Molnár Márkó váltja.

Hársfalvi András (balra) kapuját a 78. percben is bevették a vendégek (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

78. perc: GÓÓÓL! Kovács N. jobb oldalról ível középre, a túloldalról Zsolnai fejeli vissza a labdát Berzsenyi elé, aki három méterről a kapu közepébe lövi a labdát. 13

77. perc: Kettős csere a gyirmótiaknál: Vass Ádám helyére Kovács Dominik, Medgyes Z. helyére pedig Soltész Dominik áll be.

74. perc: Berzsenyi Kevin váltja Doncseczt.

73. perc: Simon A. fejeli a kapu fölé a labdát egy megcsúsztatott bedobás után. Nem sokkal később Horváth Dánielnek már dolga is akad: Medgyes bal oldali beadását húzza le a levegőből.

65. perc: Hármas csere a vendégeknél: Gaál helyére Dragóner F., Tajthy helyére Vogyicska Bálint, Csemer helyére pedig Présinger Ádám áll be.

61. perc: Jobb oldali gyirmóti szöglet után Szegi pattintott fejesét Doncsecz ollózza ki a gólvonal elől. Pár másodperc múlva ismét Szegi fejelhet, az újabb próbálkozását Horváth D. védi.

Berki István (jobbra, sárgában) (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

56. perc: Berki helyére Pethő Bence áll be a hazai csapatba.

52. perc: Kovács M. fejesét védi Horváth D.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Csere nem volt a szünetben egyik oldalon sem.

Doncsecz Levente (zöld mezben) szerezte az ajkaiak első gólját (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

45+2. perc: Szegi jobbról, éles szögből Horváth Dánielbe lövi a labdát. Ezzel ér véget az első félidő.

45. perc: Két perc a ráadás a félidő végén.

40. perc: GÓÓÓL! Egy félpályáról felívelt ajkai szabadrúgás után Zsolnai mellel készíti le a labdát Csizmadiának, az ő lövését még védi Hársfalvi, az ismétlésnél azonban Zsolnai négy méterről a hálóba lő. 12

37. perc: Zsolnai rúgja hasba Hajdút a félpályánál: az ajkai játékos kapja a mérkőzés második sárga lapját.

Kovács Milánék (sárgában) hazai pályán augusztus 21-e óta nyeretlenek (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

35. perc: GÓÓÓL! A tizenegyest Nagy Patrik a jobb alsóba lövi. 11

34. perc: Kovács Milánt Csemer rúgja fel az ötös előterében, büntetőt ítél a játékvezető.

Kovács Milán harcolta ki a hazaiak egyenlítő góljához vezető büntetőt (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

30. perc: Kenderes bólintja a saját kapuja fölé a labdát.

24. perc: A bal oldali szöglet után óriási kavarodás után sikerül tisztáznia a vendég védőknek, előbb Hajdú Á., majd Kovács M. kétszer is kapura lőtte a labdát, de annak hol egy védő, hol Horváth Dániel állta útját.

23. perc: Szegi fejese után mentenek szögletre a védők.

20. perc:GÓÓÓL!Bal oldali ajkai akció végén Gaál B. sarkazza a labdát Doncsecz Levente elé, aki 13 méterről kapásból lő, a labda a jobb kapufáról a gólvonal mögé pattan. 01

17. perc: Zsolnai lövése Szegiről pattan vissza.

14. perc: Kovács M. indítása okoz némi zavart az ajkai védelem körében, a Simon A. elől menteni igyekvő Kenderes ugyanis Jagodicsot találja el, akiről kapu mellé pattan a labda.

Már a kezdéstől harciasan játszik az Ajka (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

9. perc: Medgyes lövését blokkolják az ajkai védők.

5. perc: Csemer kap sárga lapot, miután rácsúszott Szegi bokájára a gyirmóti tizenhatosnál.

1. perc: A zöldben játszó vendégek kezdik a meccset, sárgában a hazai együttes.

Kézfogás a kezdőrúgás előtt. Sárga mezben Nagy Patrik, zöldben Csizmadia Zoltán (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három fordulóban hét pontot gyűjtő és már dobogós Gyirmót FC Győr a legutóbbi kilenc bajnokijából mindössze egyet megnyerő a hét elején edzőt váltó FC Ajka ellen. A vendégektől Kis Károly vezetőedző közös megegyezéssel távozott, ezen a találkozón átmenetileg Jeney Gyula irányítja a bakonyi csapatot.