A szegedi Beronja Zoran duplázott, megint kikapott a Dorog

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2022.08.21. 18:50
Így örült a góljának Beronja, a szegediek nyáron érkezett szerb védője(Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 5. fordulójában a Szeged a Dorogot látta vendégül. A szerb hátvéd, Beronja első félidő végén és a második elején szerzett egy-egy találata a hazaiak javára döntötte el a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II

5. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–DOROGI FC 2–0 (1–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 1100 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Becséri Gergely, Ring Kevin)
SZEGED: Molnár F. – Könczey, Szilágyi Z., Tóth Bence, Beronja – Sipos Sz., Simon Á. (Vári, 91.) – Pintér Á. (Dobos Á., 69.), Szatmári L. (Farkas Á., 63.), Gajdos (Bitó, 91.) – Haruna (Bíró B., 63.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
DOROG: Borsos – Tóth Barnabás, Gyurácz, Keresztes, Lakatos Cs. (Vígh Á., 81.) – Lénárth T. – Lustyik (Albert Á., 68.), Szerencsi (Rácz F., 60., Sztojka (Berkó, 81.), Szedlár – Barna G. (Paudits, 60.).Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Beronja (42., 47.)

Alekszandar Sztevanovics:
– Kemény, hajtós mérkőzést játszottunk a jó erőkből álló Doroggal. Örülök, hogy négy idegenbeli meccsünk után győzelemmel mutatkoztunk be hazai pályán.
Fenyvesi László: – Jól játszottunk, és különösen kettő-nulla után több helyzetet dolgoztunk ki ellenfelünknél. Bosszús vagyok, mert legalább egy pontot megérdemeltünk volna.

Nem volt túl izgalmas a meccs első negyedórája. Az első veszélyes akciót a vendégek vezették, egy jobb oldali beadás után Sztojka Dominik fejelt mellé.

A 29. percben Könczey Márk jobb oldali félmagas beadására Gajdos Zsolt érkezett a hosszún, és az ötös sarkáról mellé lőtte a labdát. A 35. percben megint lehetőség adódott a dorogi kapu előtt. Gajdost buktatták 22 méterre a kaputól, a szabadrúgásból Simon Ádám a sorfal mellett Borsos Vilmos kezébe lőtte a labdát.

A 42. percben megérkezett a szegedi gól: Beronjabalról befelé cselezve két védő között elvitte a labdát, majd jobbal kilőtte a bal alsó sarkot, 1–0.

A szünet után gyorsan nőtt az előny, hiszen a 47. percben egy szegedi szöglet után Beronja robbant be a kapu elé, és hét méterről belsőzött a kapuba, 2–0.

Az 54. percben egy dorogi támadásnál Barna Gergő közeli lövése után Molnár-Farkas Tamás ért le a jobb alsó sarokhoz. A 77. percben a vendégek egy percen belül kétszer is tesztelték a szegediek kapusát, Molnár-Farkas Tamást. Aztán egy szegedi kontránál Dobos Áron jutott el lövésig, Borsos Vilmos előredőlve védett. Ezt követően ismét a dorogiak próbálkoztak, előbb Rácz Ferenc 18 méteres szabadrúgásból bombázott a sorfalba, majd Keresztes Krisztián labdáját blokkolta egy védő.

A Szeged egy megérdemelt győzelemmel mutatkozott be hazai pályán, a sikerben két góljával elévülhetetlen érdeme volt a nyáron igazolt szerb hátvédnek Beronjának, ugyanakkor a hazaiak kapusának, Molnár-Farkas Tamásnak a hatalmas védéseire is szükség volt ahhoz, hogy a Tisza-partiak megőrizzék kapujukat a góltól.

Augusztus 22.
17.45: Pécsi MFC–Diósgyőri VTK (Tv: M4 Sport)

20. Budafoki MTE5234–11 –7 2

90+3. perc: véget ért a mérkőzés, két góllal nyert a Szeged. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc:Bitó kapott sárga lapot.

90+1. perc: Simon Á. helyett Vári, Gajdos helyett Bitó érkezett.

90. perc: három perc a ráadás.

81. perc: Lakatos helyére Vígh Á., míg Sztojka helyett Berkó érkezett.

80. perc: 18 méteres szabadrúgásból Rácz F. bombázta a sorfalba a labdát.

79. perc: Dobos Á. lőtt, Borsos biztosan védett.

78. perc: Sztojka két lövését védte bravúrral Molnár F.

76. perc: Sztojka erőtlen lövését védte biztosan Molnár F.

69. perc: Pintér helyére Dobos érkezett.

68. perc: Lustyik helyére Albert Á. érkezett.

63. perc:Szatmári helyére Farkas A., míg Haruna helyére Bíró B. érkezett.

60. perc:Barna G. helyére Paudits és Szerencsi helyére Rácz F. érkezett.

54. perc: Barna Gergő közeli lövését védte bravúrral a jobb alsó sarok előtt Molnár-Farkas Tamás.

48. perc: GÓÓÓÓL! Szegedi szöglet után Beronja robbant be a kapu elé, és hét méterről belsőzött a kapuba, 2–0

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45. perc: véget ért az első félidő.

Szegedi gólöröm Beronja találata után (Fotó: Karnok Csaba/Délmag

42. perc: GÓÓÓÓL! Beronja Zoran balról befelé cselezve két védő között elvitte a labdát, majd jobbal kilőtte a bal alsó sarkot, 1–0.

41. perc:Lakatos kapott sárga lapot.

A hazaiak ékje, Haruna (balról) sűrűn okozott gondot a dorogi védőknek (Fotó: Karnok Csaba/Délmag

37. perc: Barna Gergő lépett ki a szegedi védők között, ám ügyetlenül mellé emelt.

35. perc: Gajdost buktatták 22 méterre a kaputól, a szabadrúgásból Simon Ádám a sorfal mellett Borsos Vilmos kezébe lőtte a labdát.

29. perc: Könczey Márk jobb oldali félmagas beadására a hosszún Gajdos Zsolt érkezett, aki az ötös sarkáról mellélőtte a labdát.

18. perc: jobb oldali dorogi támadás után Sztojka 10 méterről fejelte a labdát kapu felé, de ez inkább keresztpassz volt.

8. perc: mezőnyben telt ez eddig az idő.

1. perc:elkezdődött a találkozó, fehérben a Dorog, kék-feketében a Szeged.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy első hazai meccsén a Szeged az előző fordulóban első győzelmét megszerző Dorog ellen.

A Szeged-Csanád GA együttese négy fordulón keresztül idegenben játszott a pálya felújítása miatt, ez a szezonbeli első hazai találkozója.