Babati a 90. percben büntetőt rontott, gól nélküli döntetlen született Soroksáron

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2022.08.21. 17:20
Nem bírt egymással a szakadó esőben a Soroksár és a Győr (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 5. fordulójában a játéknap előtt 5. helyezett Soroksár a 9. ETO FC-t látta vendégül. A vendégek többször is eldönthették volna a mérkőzést, Babati ráadásul büntetőt lőhetett a 90. percben. Holczer viszont hárítani tudott és otthon tartott egy pontot a Soroksárnak.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

SOROKSÁR–ETO FC GYŐR 0–0
Budapest,
Szamosi Mihály Sporttelep, 500 néző. Vezette: Molnár Attila (Horváth Róbert, Vörös Dániel)
SOROKSÁR: Holczer Á. – Nagy O., Kékesi, Ikonomou, Vági – Haris, Hudák – Ternován (Lisztes K., a szünetben), Lőrinczy, Hajdú R. (Korozmán, 67.) – Lovrencsics B.Vezetőedző: Lipcsei Péter
ETO:Fadgyas– Papp M., Csinger, Csonka B. – Kiss Balázs, Toma, Tuboly, Bencze M. (Kiss Máté, 80.), Benczenleitner – Óvári (Babati, a szünetben), Kiss Bence (Vitális, 67.).Vezetőedző: Tímár Krisztián

Lipcsei Péter:
– Egyik oldalon sem láttam nagy ziccert, ikszes mérkőzés volt, de a végén el is veszthettük volna.
Tímár Krisztián:
– Jó mérkőzés volt. Mindkét csapat győzelemre játszott, és ez szerintem nagyon fontos. A végén mi álltunk közelebb a győzelemhez. Értékes ez az egy pont, de sajnálom, hogy nem lett meg mind a három.

Nem született gól a Soroksár–ETO FC Győr találkozón, mindkét csapat egy-egy ponttal távozott a Haraszti útról. Az első félidőben egyik csapat sem tudott nagyobb helyzetet kialakítani, a szakadó esőben inkább a felívelések domináltak.

A második játékrész egy fokkal már eseménydúsabb volt, a hajrában a vendégek több nagy helyzetet is kialakítottak. Először Vitális Milán dönthette volna el a mérkőzést, amikor egy az egyben vihette a labdát a kapusra, de nem tudott túljárni Holczer Ádám eszén, a kapuvédő bravúrral hárított. A rendes játékidő végén büntetőt ítélt a győrieknek a játékvezető, amihez a csereként beállt Babatin Benjamin állt oda. A csatár a jobb alsót választotta, ezt Holczer nagyon jól érezte és megfogta a tizenegyest – maradt a gól nélküli döntetlen.

Augusztus 22.
17.45: Pécsi MFC–Diósgyőri VTK (Tv: M4 Sport)

20. Budafoki MTE5234–11 –7 2

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés! Köszönjük megtisztelő figyelmüket és, hogy velünk tartottak!

90+1. perc: Csinger is besárgul.

90+1. perc: Holczer megfogja!! A hazaiak kapusa remekül érezte, hogy Babati a jobb alsó sarkot fogja választani és leért a sarokba tartó labdára.

90. perc: Három perc lesz a ráadás.

90. perc:Haris kapta a sárgát.

90. perc: Tizenegyest kapnak a vendégek!

89. perc: Kiss Máté is besárgul.

88. perc: Itt volt a meccslabda? Vitális lépett ki teljesen üresen, a ziccerét azonban Holczer bravúrral hárítani tudta.

Mindkét csapatnak voltak helyzetei (Fotó: Dömötör Csaba)

87. perc: Lőrinczy veszélyeztetett szabadrúgásból, a labda a kapu jobb oldala mellett gurult el.

A nézők talán nem örültek ma még annyira semminek, mint a reflektorok felkapcsolásának.

80. perc: Cserélnek a vendégek, Benczét váltja Kiss Máté.

75. perc: Lovrencsics tette ki a labdát Nagy elé, aki megiramodott a jobb oldalon, majd élesen lőtte középre. Pontos érkező nem volt, így a labda elgurult a kapu előtt.

A hét sárgából az egyiket Toma kapta (Fotó: Dömötör Csaba)

73. perc: Vitális próbálkozott, a lövése azonban lelassult a védők sűrűjében.

67. perc: Kettő csere, mindkét oldal változtat, a Soroksárnál lement Hajdú, a helyén Korozmán. A győrieknél elhagyta a pályát Kiss Bence, Vitális kapja meg a lehetőséget.

66. perc: Ismét sárga, ezúttal Ikonomou kapja.

61. perc: Hajdú kapta a labdát a bal oldalon, a tizenhatoson belül megcsinált egy cselt, majd visszatette Lőrinczynek. A hazaiak középpályása egy visszahúzás után lőtt 18 méterről, de beleálltak a próbálkozásába.

57. perc: Vági húzta vissza ellenfelét, a játékvezető felmutatja neki a sárga lapot.

Az esőben egyik csapat sem mert sokpasszos játékot játszani (Fotó: Dömötör Csaba)

52. perc: Egy lekészített labdát követően Bencze tüzelt 18 méterről, de a lövését blokkolták.

51. perc: Toma kapott sárgát.

50. perc: Kiss Bence adta be a labdát, ami lövésnek is elmehetett volna, mindenesetre a kapu mellett ment el a labda

46. perc: Elkezdődött a második játékrész!

A szünetben: Csere mindkét oldalon, a hazaiaknál lement Ternován, a helyén Lisztes Krisztián, a vendégeknél Óvári helyére érkezett Babati.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Hajdú kapott egy labdát a bal oldalon, befelé cselezve már a tizenhatos vonalán járt, amikor lőtt, de a labda a kapu felett szállt el.

Nagy Olivér (25) akár gólpasszt is adhatott volna (Fotó: Dömötör Csaba)

45+1. perc: Haris lőtt fölé egy szabadrúgást több mint 30 méterről.

45. perc: Egy perc lesz a hosszabbítás.

37. perc: Kiss Bencének mutatja fel a játékvezető a mérkőzés első sárga lapját. A vendégek játékosa Harist buktatta hátulról.

Kezd alábbhagyni az eső, ez remélhetőleg a játék képére is pozitív hatással lesz.

33. perc: Hajdú puskázza el a mérkőzés eddigi legnagyobb helyzetét. A Soroksár jól támadott le, majd szerzett labdát, amit Nagy passzolt a szélső elé, aki egy csel után külsővel próbálkozott a tizenhatoson belülről.

Lovrencsics (fehérben) nagy helyzet nélkül fejezte be a meccset (Fotó: Dömötör Csaba)

33. perc: Szögletet végeznek el a hazaiak, Lőrinczy veszélyesen tekeri középre a labdát, ami mindenki felett elszáll.

31. perc: Lőrinczy mutatott be egy cselsorozatot, azonban mielőtt lőhetett volna a védők szögletre szabadítottak.

Kemény párharcok jellemezték a találkozót (Fotó: Dömötör Csaba)

30. perc: Harist buktatták a jobb oldalon, szöglettel felérő szabadrúgással jöhetnek a hazaiak.

23. perc: Egy beadás után a lepattantó Kiss Bence elé került, aki a tizenhatos vonaláról lőtt, de nagyon alányúlt, így a labda magasan elszállt a kapu felett.

A mezőnyben zajlik a játék, a csapatok próbálnak fogást találni a másikon.

Kékesi (balra) magabiztosan irányította a hazaiak védelmét (Fotó: Dömötör Csaba)

15. perc:Tuboly célozta meg a kaput 20 méterről, lövése azonban nem volt pontos.

12. perc: Kiss Balázs fejelt össze Vágival, a hazaiak játékosa elterült a földön, de hosszú ápolás után már újra a pályán.

9. perc: Benczenleitner ugratta Óvárit, azonban a vendégek csatára lesen tartózkodott.

5. perc: Hudák léphetett volna ki a jobb oldalon, azonban rosszul vette át a labdát, ami elpattant tőle.

1. perc: Vendég szabadrúgás olyan 30 méterről, Bencze lőtte fölé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Soroksár fehérben, a vendég ETO zöldben lép pályára.

Szakad az eső Soroksáron, az előrejelzés szerint akár az egész mérkőzésen kaphatják a játékosok az „égi áldást”.

ELŐZMÉNYEK.

A hazaiak jól kezdték az idényt, a Kozármisleny után legyőzték idegenben a DVTK-t is. Utána jött egy döntetlen a Csákvár ellen, majd vereséget szenvedtek az új edzőt avató Nyíregyházától. Lipcsei Péter együttese jelenleg ötödik az NB II tabelláján és egy ponttal többet gyűjtött, mint mai ellenfele.

Az ETO FC is győzelemmel rajtolt, az akkor még Feczkó Tamással a kispadon ülő Nyíregyháza ellen, majd kétszer is 2–1-es vereséget szenvedett, előbb a Szegedtől, majd a Haladás otthonában. Tímár Krisztián fiai a hétközi fordulóban kiütötték a Siófokot, így győzelemmel hangoltak a mai meccsre.