Nyert a Soroksár, tovább retteghet a Csákvár

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.05.15. 16:50
Valencsik Dávid óriási csatát vívott Takács Tamással a hazai kapu előterében (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a Soroksár egy korai góllal megszerezte a vezetést, s bár ezt követően folyamatosan támadott a Csákvár, egyenlítenie nem sikerült. A hajrában aztán az egyre jobban kitámadó vendégeket remekül kontrázták meg a hazaiak, s végül akár fölényessé is tehették volna győzelmüket.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–0 (1–0)
Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Máyer Gábor)
SOROKSÁR:Major B. – Nagy O. (Ternován, 73.), Gyömbér, Valencsik, Csontos – Katona M., Hudák M. (Harris, 73.) – Redzic (Ladányi, 90+1.), Lőrinczy, Szerető (Magyari, 62.) – Lovrencsics B.Vezetőedző: Lipcsei Péter
CSÁKVÁR:Auerbach – Dulló, Vaskó, Karacs D., László N. – Derekas, Ominger – Torvund (Tamás N., 70.), Kártik (Magyar Zs., 65.), Baracskai (Mim, 56.) – Takács T. (Molnár R., 65.). Vezetőedző:Tóth Balázs
Gólszerző: Lovrencsics B. (1–0) a 10., Redzic (2–0) a 82. percben
Kiállítva: Derekas (második sárga lap után) a 87. percben
Lipcsei Péter:
– Megérdemelten győztünk. Nagy köszönettel tartozom Gyömbér Gábornak, hiszen ez volt pályafutása utolsó hazai mérkőzése, ahogyan a Ferencvárosnál, itt, Soroksáron is rengeteg energiát tett bele a közös munkába. Sokaknak példaértékű lehet a pályafutása.
Tóth Balázs: – Nem voltunk ma olyan élesek, az első félidőben nem is volt sok lehetőségünk. A másodikban ugyan bátrabban játszottunk, helyzetecskékig is eljutottunk, de a befejezésekkel mindig baj volt. A fellazult védelmünk mellett már a hazaiak előtt is sok nagy helyzet adódott, a második gól pedig végleg eldöntötte a mérkőzést.

A váratlanul beköszöntött kánikulai meleg ellenére jó iramú első félidőt produkáltak a csapatok. Az első perctől kezdve mindkét együttes bátran felvállalta a támadásokat, így nem unatkoztak a nézők. Az első lehetőség a vendégek előtt adódott, ám Torvund Alexander kihagyta az ajtó-ablak helyzetet. A másik oldalon Lovrencsics Balázs nem tette meg ugyanezt a szívességet és az első lehetőségét azonnal gólra váltotta. A kiesés rémétől fenyegetett Csákvár ezt követően átvette az irányítását, Baracskai és Torvund menetrendszerű beadásai után folyamatos légiveszélyt jelentett Takács Tamás, de Gyömbér Gábor és Valencsik Dávid igyekezett még a levegőt is elszívni a hórihorgas támadó elől. A félidő hajrájára kiegyenlített lett a találkozó, újabb gól viszont nem született.

A második felvonás azonnal vendég helyzetekkel kezdődött, de Major Barnabás mindent védett. A kimaradt lehetőségek után egyre hitehagyottabb lett a kiesés rémétől fenyegetett vendég csapat, és egy gyorsan végig vitt kontra végén Redzic Damir is bevette Auerbach Martin hálóját. A hátra lévő időben a Soroksár akár fölényessé is tehette volna győzelmét.

20. Budaörs378131639–60–2137

90+3, perc: Vége a találkozónak, a hazai együttes a hajrában akár kiütéssel is nyerhetett volna a második gólig jól futballozó Csákvár ellen.

91. perc: Mim szabadrúgását Major biztosan fogta.

90+1. perc: Hazai csere: Redzic helyére Ladányi érkezik.

90. perc: Haris kapott sárgát lerántásért.

88. perc:Karacs kapott sárgát, mert fellökte Lovrencsicset.

87. perc:Derekas megkapta második sárgáját és így villant a piros is.

86. perc: A kitámadó Csákvár mellett sorozatban dolgozza ki a helyzetetek a Soroksár, ezúttal Magyari 10 méteres lövésébe vetődött bele önfeláldozóan Karacs.

82. perc: GÓÓÓL!!! A Csákvár még a kimaradt helyzet miatt bosszankodott, mikor a hazai kontra végén Redzic higgadtan helyezett a kapu közepébe, 2–0.

81. perc: Molnár bal oldali beadását a hosszú Tamás levette, 8 méterről lőtt, de Csontos bevetődve szögletre mentett.

75. perc: Tamás Nándor gyanús körülmények között el a tizenhatoson belül Ternován mellett, a játékvezető tovább engedte a játékot.

7

3. perc: Kettős hazai csere: Hudák helyére Harris, Nagy Olivér helyére Ternován érkezik.

71. perc: Lőrinczy 22 méteres szabadrúgását Auerbach óriási bravúrral védte.

70. perc: A megsérült Torvund helyére Tamás Nándor érkezik a vendégeknél.

70. perc:Derekas kapott sárga lapot miután fellökte Katonát.

68. perc: Ominger lábak között elsüvített lövését védte vetődve Major.

65. perc: Frissít a Csákvár: Takács helyére Molnár Rajmund, Kártik helyére Magyar Zsolt érkezett.

64. perc:Hudák buktatta Omingert, sárga.

62. perc: Hazai csere, Szeretőt az ex-csákvári Magyari váltja.

59. perc: Ziccer, de kimaradt. Nagy Olivér jobb oldali beadása után középen Lovrencsics lekészítette Szeretőnek a labdát, aki tolt még rajta egyet, így Karacs becsúszva menteni tudott.

56. perc: Cserél a Csákvár, Baracskai helyére Mim érkezik.

56. perc: László és Redzic fejelt össze a felezővonalnál, mindkét játékost ápolni kellett, de folytatni tudják a játékot.

51. perc: Kártik nagy cselsorozat végén Torvund elé gurított, aki 18 méterről úgy lőtt a kapu fölé, hogy a labda a háló tetején landolt.

47. perc: Kártik a tizenegyes pontról, jobbal eltekerte a labdát a bal kapufához, Major óriási bravúrral szögletre mentett.

46. perc: Csere nélkül folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek.

Nem unatkotak a nézők a fehér mezes fővárosiak és kék szerelésben játszót Fejér megyeiek talákkozóján  (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

38. perc:
Dulló felett átszállt a labda a tizenhatos jobb sarkánál, fejjel nem tudta hazafejelni, mögötte érkezett Szerető, de 14 méterről nem találta el a kaput.

32. perc: Ezt már bent látták ... Baracskai jobb oldali beadását Vaskó a hosszú sarokról a jobb felsőre fejelte a labdát, Major óriási bravúrral védett.

30. perc: Karacs 50 méteres indításával Baracskai száguldott el a bal szélen, a szögletzászlótól középre lőtte a labdát, Gyömbér az ötös sarkán Takács elől mentett.

19. perc: László Noel kapott sárga lapot, miután lerántotta Redzicet.

17. perc: Baracskai jobb oldali szabadrúgását Karacs fejelte kapura, Major csak szemmel verte a bal sarok mellett elpattogó labdát.

15. perc: Egyenlítési lehetőség: Torvund a jobb oldali alapvonalnál megverte védőjét, remekül tekert középre, érkezett Baracskai, aki Nagyot megelőzve, nagy helyzetben, 8 méterről a léc fölé fejelt.

Lovrencsics Balázs góljával gyorsan megszerezte a vezetést a Sori (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

10. perc: GÓÓÓL!!! Nagy Olivér harcosan elvette a labdát Baracskaitól a felezővonal közelében, azonnal meredeken indította a leshatárról kilépőt Lovrencsics Balázst, aki 10 méterről, higgadtan a bal sarokba helyezett, 10.

6. perc.Baracskai bal oldali beadását Takács ügyesen lekészítette lövésre Omingernek, akinek 10 méteres lövésébe belelépett Gyömbér. A labda éppen Torvund elé pattant, aki azonban lövés helyett előbb átvette az ötösön, így odaértek a védők.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta fehérben, a vendégek kékben léptek pályára.

A hazai klub elbúcsúzott eddig ügyvezető igazgatójától, a ZTE-hez távozó Dragóner Attilától és visszavonuló csapatkapitányától, Gyömbér Gábortól is (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

0. perc: Ünnepélyes búcsúztatóval kezdődött a mérkőzés, a soroksáriak csapatkapitánya, Gyömbér Gábor utolsó hazai mérkőzésen lép pályára, a nyáron szögre akasztja focicsukáját. Mellette a Sori ügyvezető igazgatója, Dragóner Attila is búcsút int a sárga-feketéktől, nyártól a ZTE sportigazgatójaként dolgozik tovább.

Mindkét együttes kezdőjébe bekerült egy-egy olyan játékos, akire nem számítottak a szurkolók. A hazaiaknál Redzic Demir tegnap még a Fradi színeiben lépett pályára a gyirmóti bajnoki második félidejében, mára azonban visszatért Soroksárra. A vendégeknél az őszi gólkirály Takács Tamás sérülés miatt az egész tavaszt kihagyta, most először kap helyet a csákvári kezdőben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négyes győzelmi sorozata után a legutóbbi két bajnokiját elvesztő Soroksár az öt forduló óta veretlen, de a bennmaradását még mindig nem biztosító Aqvital FC Csákvár ellen,