NB II: az év végére készülhet el a stadion rekonstrukciója

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.03.01. 12:41
Március első napjaira teljesen eltűnik a labdarúgó NB II-ben szereplő Békéscsaba stadionjának ütött-kopott, régi fapados lelátója, a munkagépek kíméletlenül ledózerolják a több évtizedes betonfalakat. A szurkolók közül többen is elérzékenyülve nézték a bontást, a klub elöljárói ezért úgy döntöttek, az új székházban néhány téglát kiállítanak, hogy az utókor is emlékezhessen a régi idők fociját időző lelátórészre.

„Az első ütemben a fedett, ülőhelyes lelátót bontják le, a munka ezen részével mostanra nagyjából végeztek is – mondta Igricz Mihály, a lila-fehérek klubigazgatója a Nemzeti Sportnak. – Július végére készen kell lennie az új lelátórésznek, amelyben az első csapat is otthonra talál. Az öltözőket, a bemelegítőhelyiséget, az úgynevezett sky-boxokat, a játékvezetői szobát itt alakítjuk ki, hasonló lesz a létesítmény ezen része, mint a gyirmóti vagy a mezőkövesdi stadionban. A második ütemben a szemben lévő nagyobbik lelátórész újul meg, a két szélét elbontatjuk, ott új mellékhelyiségek, büfék kapnak helyet. Azért lesz rövidebb a lelátó, hogy szimmetrikus legyen a szemben lévő tribünnel.”Igricz Mihály, a lila-fehérek klubigazgatója a Nemzeti Sportnak. – Július végére készen kell lennie az új lelátórésznek, amelyben az első csapat is otthonra talál. Az öltözőket, a bemelegítőhelyiséget, az úgynevezett sky-boxokat, a játékvezetői szobát itt alakítjuk ki, hasonló lesz a létesítmény ezen része, mint a gyirmóti vagy a mezőkövesdi stadionban. A második ütemben a szemben lévő nagyobbik lelátórész újul meg, a két szélét elbontatjuk, ott új mellékhelyiségek, büfék kapnak helyet. Azért lesz rövidebb a lelátó, hogy szimmetrikus legyen a szemben lévő tribünnel.”

És hogy mikorra fejeződik be a rekonstrukció? Ha minden jól alakul, az esztendő végére már az új Kórház utcai stadionban szurkolhatnak a csabai drukkerek.

Legfrissebb hírek

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Nagy Attila: Sosem eredményekben, hanem játékosnevelésben gondolkodom

Utánpótlássport
2026.06.05. 17:38

Röplabda: ismét a Békéscsaba nyerte az U20-as női bajnokságot

Utánpótlássport
2026.05.25. 09:02

Röplabda: kecskeméti és békéscsabai siker az U15-ös országos döntőkben

Utánpótlássport
2026.05.18. 13:40

Hazai győzelemmel lett bajnok a Vasas, négyet kapott a BVSC-től a szintén feljutó Honvéd – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.05.17. 19:00

Győzelemmel váltott az NB II-ről az NB III-ra a Békéscsaba

Labdarúgó NB II
2026.05.17. 17:52

Röplabda: Vasas- és BRSE-dominancia a leány utánpótlás-bajnokságokban

Utánpótlássport
2026.05.11. 14:02
Ezek is érdekelhetik