NB III: autóbalesete után hét hónappal újra pályán a védő

2015.05.18. 08:53
Hét hónappal a halálos áldozattal is járó autóbalesetet követően pályára lépett Huszty Dániel, az NB III-ban szereplő Újbuda labdarúgója. A korábban a Ferencvárosban is futsalozó védő elsőként a tartalékcsapatban, a BLSZ II-ben (budapesti másodosztályban) kapott szerepet.

Októberben számoltunk be róla, hogy Huszty Dániel tragikus baleset résztvevője volt. Pécs közelében, a 6-os főút 208-as kilométerénél egy személygépjármű előzési manőverbe kezdett, amely során a szemből érkező gépkocsi vezetője az ütközés elkerülése végett elrántotta a kormányt és fának ütközött.Huszty Dániel tragikus baleset résztvevője volt. Pécs közelében, a 6-os főút 208-as kilométerénél egy személygépjármű előzési manőverbe kezdett, amely során a szemből érkező gépkocsi vezetője az ütközés elkerülése végett elrántotta a kormányt és fának ütközött.

A balesetben egy ember életét vesztette, Husztyt pedig újra kellett éleszteni, majd kórházba szállították, ahol több életmentő műtétet végrehajtottak rajta. Az Újbuda védője ezt követően a gyógyulás útjára lépett, célja az volt, hogy minél előbb visszatérhessen a pályára. Hét hónappal később pedig el is jött ez a nap.

„Nagyon vártam már a visszatérést, volt is egy kis drukk bennem – nyilatkozta Huszty Dániel a Nemzeti Sport Online-nak. – Bár védő vagyok, most a középpálya közepén kaptam lehetőséget, hogy minél többet játékban lehessek. Szigorúan oda kellett figyelnem, hogy osztom be az erőmet, milyen ütközésekbe megyek bele.”

„Szerettem volna minél több, kis passzos játékban részt venni, hogy fejben is gyorsuljak. Ehhez természetesen nem egy meccsre van szükségem, de kezdésnek jó volt. Hét hónap kihagyás az mégis csak hét hónap kihagyás…”

Huszty Dániel szeretne minél előbb visszatérni az NB III-as csapathoz, lehetőleg még ebben a szezonban, de egyelőre azért is hálás, hogy újra a pályán lehetett.

Legfrissebb hírek

Lisztes Krisztián többmeccses eltiltást kapott

Labdarúgó NB I
6 órája

Simán nyert az FTC II a pécsi egyetemisták ellen, de Lisztes ütésért piros lapot kapott

Labdarúgó NB II
2026.03.22. 19:06

NB III: edzőváltás a Pénzügyőrnél, a Ferencváros korábbi játékosa mentheti meg a csapatot

Labdarúgó NB II
2026.03.22. 09:23

NB III: két mesternégyes egy csoportban; Lisztes duplázott, gól és gólpassz Komantól

Labdarúgó NB II
2026.03.14. 18:24

A Kaposvár kétgólos győzelemmel növelte előnyét az élen az NB III Délnyugati csoportjában

Labdarúgó NB II
2026.03.13. 20:13

NB III: Tischler négy gólt szerzett, a Bicske kilencet

Labdarúgó NB II
2026.03.08. 20:10

Közel 100 millió forintos támogatásban részesül a Haladás

Labdarúgó NB II
2026.03.07. 19:28

NS-képeslap: Nemes cél ösztönözte az építést

Egyéb egyéni
2026.03.03. 08:46
Ezek is érdekelhetik