Edzősors: Albert Flórián vágyik a magyar futball körforgásába

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.12.27. 08:53
null
Albert Flóriánnak tetszik az irodai munka, de hiányzott neki a pálya és az öltöző hangulata (Fotó: NS-archív)
Fél plusz egy évre szóló szerződést írt alá Albert Flórián az NB III Nyugati csoportjának hatodik helyén álló Budaörs labdarúgócsapatával, és a vezetőedző szerint nem elképzelhetetlen, hogy hosszabb távon is marad a másodosztályt megcélzó együttes élén. A legendás magyar aranylabdás fia azonban nem szakadt el nevelőegyesületétől: a játékosmegfigyelő-rendszer vezetőjeként segíti a Ferencvárost.

 

„Élvezem azt a munkát is, ám az irodai teendők során hiányzik az embernek a pálya, a fű illata, az öltözői hangulat – mondta Albert Flórián. – Már nagyon vágytam erre, szeretném, ha sikerülne bekerülnöm a magyar futball körforgásába is, de mindenekelőtt dolgozni szeretnék. Mivel korábban utánpótlásedző voltam, nagyon fontosnak tartom, hogy sok fiatal játékost építsek a csapatba, hogy fejlődhessenek. Sajnos Magyarországon egy-egy edzői kinevezés nem három-négy évre szól, vannak klubok, ahol az eredménykényszer mindent felülír, nincs idő kísérletezésre. Én azonban több első osztályú labdarúgót is kineveltem már, nagyon jó érzés azt látni, hogy egy ifjú tehetség idővel kész játékossá válik.”

A szakember múltja és érzelmi kötődése miatt megkerülhetetlen kérdés: mit szól a Ferencvárosnál történt trénercseréhez, milyennek látja a jelenkori csapatot?

„Új stadion épül, és ennek nagyon örülök, mert arra van szükség, hogy folyamatosan fejlődjünk. Az edzőváltás pedig... Ricardo Monizzal elkezdődött valami, de sajnos a folyamat megrekedt, az elmúlt hónapokban valami megtört, így a klub vezetősége kénytelen volt váltani. Engem nem lepett meg Thomas Doll kinevezése, remélem, hogy a német szakemberrel jobb és eredményesebb lehet a csapat.”

Legfrissebb hírek

Szoboszlai a legfiatalabb 60-szoros válogatottunk – Albertet és Kocsist is megelőzve

Magyar válogatott
4 órája

A Celtic után az ír válogatott is szemet vethet Robbie Keane-re – sajtóhír

Labdarúgó NB I
2025.11.11. 09:17

Három góllal három pontot szerzett a Kazincbarcika ellen a Ferencváros

Labdarúgó NB I
2025.11.09. 17:05

Sikeres műtéten esett át Botka Endre – kép

Labdarúgó NB I
2025.11.09. 09:03

Három hónap után nyerne újra hazai bajnokit az Újpest, de még csak a másodikat Krznarral

Labdarúgó NB I
2025.11.08. 08:24

Ha így folytatja a Ferencváros az Európa-ligában, bőven tízmillió euró fölé kerülhet a pénzdíja

Európa-liga
2025.11.08. 07:11

„Gyerekes hibákból gólokat kapni...” – nem kímélték a Ludogorecet a bolgár lapok

Európa-liga
2025.11.07. 08:30

Robbie Keane: Nem foglalkozom a pletykákkal, jól érzem magam a Ferencvárosnál

Európa-liga
2025.11.06. 23:50
Ezek is érdekelhetik