Ha a Gyirmót nem, akkor a Pécs vagy a Pápa indul az élvonalban

2009.05.27. 09:07
Tovább harcol igazáért a Gyirmót, a másodosztály Nyugati csoportjának listavezetőjénél állítják, igenis méltók az NB I-es licencre. Ha mégsem kapják meg, akkor a Pécs vagy a Pápa indulhat az élvonalban – az NB I-ből most kieső Siófok és REAC nem.
A Gyirmótnak nemcsak a pályán, hanem azon kívül is meg kell harcolnia a feljutásért
Fotó: Laufer Péter
A Gyirmótnak nemcsak a pályán, hanem azon kívül is meg kell harcolnia a feljutásért
A Gyirmótnak nemcsak a pályán, hanem azon kívül is meg kell harcolnia a feljutásért
Fotó: Laufer Péter
A Gyirmótnak nemcsak a pályán, hanem azon kívül is meg kell harcolnia a feljutásért

A REAC és a Siófok már kiesett az élvonalból, a Ferencváros pedig feljutott a Keleti csoportból. Arra ugyanakkor csak tippelni lehet, hogy a Nyugati csoportban miként zárul az aranyéremért zajló versengés a Gyirmót SE, a PMFC és a Lombard Pápa Termál FC között, ráadásul bonyolítja a helyzetet, hogy a pillanatnyilag éllovas Gyirmót licenckérelmét az elsőfokú licencadó testület elutasította, majd miután a sportszervezet fellebbezett, a fellebbviteli licencadó testület május 25-én jogerősen helybenhagyta az eredeti döntést.

„Egyelőre nem kaptuk meg a hivatalos indoklást a fellebbviteli licencadó testület határozatáról, ha ez megtörténik, jogorvoslattal fordulunk az MLSZ elnökségéhez” – mondta a gyirmóti klub tulajdonosa, Horváth Ernő.

„A testületet arra kérjük, helyezze hatályon kívül a döntést, és kötelezze a licencadó bizottságot új, gyorsított eljárásra, mivel a Gyirmót önhibáján kívül került a jelenlegi helyzetbe az elutasított licenckérelem nyomán. Úgy gondolom, a késve benyújtott APEH- és VPOP-igazolásokat, amelyek természetesen igazolták, hogy nincs tartozásunk, nem lett volna szabad figyelmen kívül hagyni, mert a kérelmező önhibáján kívül kerültek késve a bizottsághoz. Öt éve szerepelünk az NB II-ben, de nemhogy az APEH-nek és a VPOP-nek, másnak sem tartoztunk” – tette hozzá a sportvezető.

Az MLSZ elnöksége 2006-ban egyöntetűen határozott úgy: kiesett csapattal nem lehet a mezőnyt feltölteni. Vagyis az elnökség érvényben lévő álláspontja szerint a REAC és a Siófok mindenképpen a második vonalban szerepel, függetlenül attól, hogyan zárul a Gyirmót ügye – erről Róka Géza, az MLSZ versenybizottságának elnöke tájékoztatta a Nemzeti Sportot.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA

1. Gyirmót SE 27 18 6 3 51–24 +27 60
2. PMFC 27 18 5 4 56–19 +37 59
3. Lombard Pápa FC 27 17 6 4 55–18 +37 57
4. FC Tatabánya 27 14 6 7 46–27 +19 48
5. Kaposvölgye VSC 27 13 5 9 42–39 +3 44
6. FC Ajka 27 10 10 7 35–27 +8 40
7. Budaörs 27 11 6 10 44–45 –1 39
8. Kozármisleny SE 27 10 9 8 38–34 +4 39
9. ZTE FC II 27 10 7 10 40–37 +3 37
10. Felcsút FC 27 8 8 11 31–36 –5 32
11. Győri ETO FC II 27 8 5 14 42–50 –8 29
12. Integrál-DAC 27 7 7 13 31–37 –6 28
13. Bajai LSE 27 6 8 13 28–38 –10 26
14. Barcsi SC 27 6 6 15 26–51 –25 24
15. Százhalombatta 27 5 7 15 22–49 –27 22
16. Dunaújváros FC 27 4 1 22 16–72 –56 13
Legfrissebb hírek

NB II: rutinos érkező Kecskeméten; hatan távoztak Gyirmótról, az egyikük Bobál Gergely

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:34

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Bátor és hatékony játékkal igyekszik célba érni a Gyirmót az NB III-as osztályozón

Labdarúgó NB II
2026.06.07. 08:48

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18
Ezek is érdekelhetik