Döntetlen a csúcsrangadón, fej fej mellett a PMFC és a Gyirmót

2009.04.04. 21:51
Döntetlent hozott a Nyugati csoport szombati rangadója a labdarúgó NB II 20. fordulójában: az éllovas Pécs 1-1-et játszott a második helyen álló vendég Gyirmóttal, s továbbra is őrzi vezető helyét a tabellán. A Gyirmót egy meccsel többet játszott riválisánál.
Patthelyzet: nem bírt egymással a Pécs és a Gyirmót a rangadón

Folytatódik a versenyfutás az NB II Nyugati csoportjában, nem bírt egymással ugyanis az éllovas Pécs és a második Gyirmót.

Az első játékrészben a küzdelemre nem lehetett panasz, a váratlan húzások viszont hiányoztak a támadásokból, így aztán egyik csapatnak sem sikerült feltörnie a rivális hátsó alakzatát. A PMFC legnagyobb helyzetét a veterán Szabados József hagyta ki, míg a másik oldalon Laki Balázs hibázott ziccerben.

Fordulás után Kulcsár Árpád csúsztatásával szerezte meg a vezetést a házigazda, de nem sokáig örülhetett: Tóth Norbert egy jól eltalált 22 méteres lövéssel vette be Herbert Roland kapuját – 513 perc után, ezzel megszakadt a pécsi kapus hosszú góltalansági szériája.

A Pécs mindent megpróbált a hátralévő időben, hogy megszerezze a második gólt is, de nem jött össze neki, így bár a PMFC továbbra is riválisa előtt áll (ráadásul egy meccsel kevesebbet játszott), nem tudott ellépni a Gyirmóttól.

LABDARÚGÓ NB II

NYUGATI CSOPORT
20. FORDULÓ
PÉCSI MFC-GYIRMÓT SE 1–1 (0–0)
Pécs, 2500 néző. V: Solymosi (Lémon, Takács G.)
PMFC: Herbert – Nagy J., Lantos, Szabados, Présinger– Nagy O. (Berdó, 72. p.) Schrancz, Sipos J. , Kulcsár (Szalai, 84.) – Wittrédi, Horváth Zs. (Lovrencsics, 72. p.)
Vezetőedző: Róth Antal
GYIRMÓT: Boros – Pirka, Kozmér, Pék (Kiss Zs., 72. p.), Szabó Cs. 5 – Nagy L., Horváth R., Baumgartner, Szekér (Németh L., 77. p.) – Tóth N., Laki B. (Polyák, 87.)
Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Kulcsár (1–0) 58., Tóth N. (1–1) 67. percben

LOMBARD LOMBARD PÁPA TERMÁL FC–INTEGRÁL-DAC 3–1 (2–0)
Pápa, 900 néző. Vezette: Kassai (Erős, Vámos)
PÁPA: Szűcs L. – Nagy S., Tóth G., Farkas A. (Dlusztus, 33.), Rajnay – Varga G., Gyömbér, Heffler (Sarus, 71.) – Bárányos – Alex (Rebryk, 80.), Bali
Vezetőedző: Véber György
INTEGRÁL: Somogyi – Meggyes, Wilson, Hegedűs N., Geri – Harris (Müller, 55.) – Homonyik, O’Connor (Ludánszki, 55.), Czár (Csikós, 71.) – Bedenikovics, Simpson
Vezetőedző: Marko Maschke
Gólszerző: Bali (1–0) a 9., Alex (2–0) a 29., Gyömbér (3–0) az 52., Simpson (3–1) az 56. percben
Véber György: – Nyílt sisakos támadófutballt játszott mindkét csapat, amihez gratulálok. Szűcs Lajos végre megmutathatta, mire képes.
Marko Maschke: – Közönségszórakoztató mérkőzésen a korai gól lehűtött bennünket, mi pedig több ziccert is elhibáztunk. 2–0 után nagyon nehéz lett a helyzetünk.

SZÁZHALOMBATTAI LK–BAJAI LSE 0–1 (0–0)
Százhalombatta, 300 néző. Vezette: Gaál Gyöngyi (Deutsch Szilárd, Kepe Arnold)
SZÁZHALOMBATTA: Nagy E. – Fejős (Szép I., 67.), Móra K., Vass (Janovics, 61.), Gyurkovics – Pásztor, Lajer, Bozsik J., Lannert – Bakó, Patkó
Vezetőedző: Gálvölgyi István
BAJA: Baranyai I. – Suba, Zsók, Lovrics, Rozsi – Szabó T., Rátkai G., Trucz, Frőlich (Mitasz, 77.) – Kohány (Veszelinov, 62.), Nagy E. (Facskó, 90.)
Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző: Nagy E. (11-esből, 0–1) a 49. percben
Gálvölgyi István: – Ez a mérkőzés mindkét csapat szempontjából sorsdöntő volt, és talán a játékvezetőket is ennek szellemében kellene kijelölni.
Nagy Tamás: – Elkezdtük taposni azt az ösvényt, amelyen járnunk kell. Nagyon fontos győzelmet arattunk.

FELCSÚT SE–KOZÁRMISLENY SE 1–3 (1–1)
Felcsút, 400 néző. Vezette: Farkas Á. (Kelemen A., Demeter J.)
FELCSÚT: Németh V. – Gálos, Trampler, Pető, Fejes – Lattenstein, Domján, Kovács T. (Surányi, 71.) – Bakos, Sándor I. (Kőbányai, 59.) – Bokics (Palkó, 54.)
Vezetőedző: Mózner János
KOZÁRMISLENY: Antal – Medgyesi, Finta, Dienes, Éles – Bartha (Tasselmájer, 75.), Kresz (Mester, 22.), Horváth A., Tóth Z. – Lauer (Laki, 62.), Kutyáncsányin
Vezetőedző: ifj. Mihalecz István
Gólszerző: Domján (11-esből, 1–0) a 22., Finta (1–1) a 45., Tóth Z. (11-esből, 1–2) a 65., Horváth A. (1–3) a 73. percben
Kiállítva: Antal (a 16-oson belül buktatta Bakost) a 21. percben
Mózner János: – Úgy látszik, a kiállítás minket zavart meg, nem tudtuk irányítani a játékot, okosabban játszott a Kozármisleny, és ezzel tudták a maguk javára fordítani a mérkőzést.
ifj. Mihalecz István: – A hangom nem, de a csapat önbecsülése és tartása végig kitartott.

KELETI CSOPORT
20. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA 1912-FRÜHWALD ELŐRE SE–ERZSÉBETI SMTK 0–3 (0–1)
Békéscsaba, 300 néző. Vezette: Németh Á. (Márton, Agócs)
BÉKÉSCSABA: Máthé – Szenti, Futaki, Dócza, Horváth T. – Simon (Cseke), Brlázs (Bakró), Pozsár, Kovács D. – Balázs (Ursz 78.), Bernáth
Vezetőedző: Kiss János
ESMTK: Bonica – Czakó, Facskó, Marosfalvi, Tvaruska – Agócs (Nagy D. 76.), Péter (Varga Á. 72.), Füzi, Vörös (Soóky 86.) – Nikolics, Béres
Vezetőedző. Menczeles Iván
Gólszerző: Péter (0–1) a 11., Vörös (0–2) a 74., Vörös (0–3) a 77. percben
Kiss János: – Kritikán aluli teljesítményt nyújtott a csapat, teljesen megérdemelten nyertek a vendégek.
Menczeles Iván: – Folytatjuk a jó sorozatot, zsinórban a harmadik győzelmet arattuk. Jó úton járunk ahhoz, hogy sikerüljön céljainkat megvalósítani.

TÖKÖL VSC–MTK BUDAPEST II 1–2 (0–1)
Tököl, 200 néző. Vezette: Fajkusz G. (Kormányos G., Viczián M.)
TÖKÖL: Beke – Vejmola, Fekete A., Filippó, Bodea – Imbuzan, Varga L. (Gasparik, 55.), Micskó (Edwan, 26.), Burucz, Palásthy (Szabó N., 79.) – Diaz
Vezetőedző: Balogh Gábor
MTK II: Pokorni – Vági, Ladiszlai, Kornis, Kenderes – Kákonyi (Nagy T., 70.), Gál A., Mikházi (Kiss R., 76.), Busai (Szeleczki 88.) – Szabó L., Eppel M.
Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Szabó L. (0–1, 11-esből) a 21., Gasparik (1–1) a 67., Szabó L. (1–2) a 92. percben
Balogh Gábor: – Az akarattal és a küzdelemmel elégedett vagyok, egyenrangú ellenfele voltunk az MTK-nak, a helyzetkihasználáson sokat kell javítanunk.
Simon Antal: – Nyílt mérkőzésen két, győzelemre játszó csapat közül a helyzeteit jobban kihasználó nyert.

VECSÉS FC–KAZINCBARCIKAI SC 0–1 (0–1)
Vecsés, 300 néző. Vezette: Szilasi Sz. (Makkosné, Schuszter)
VECSÉS: Gyenes – Máj, Molnár I., Kiskapusi, Horváth Á. (Hamar I. , 75.) – Ködöböcz (Kósa, a szünetben), Molnár V. – Folmer, Lukács B. (Králik, a szünetben), Kulcsár D. – Faragó I.
Szakmai igazgató: Détári lajos
KAZINCBARCIKA: Botló – Hanász, Bányai, Kovács R., Sebők T. – Kerékgyártó, Kerekes I., Olasz D. , Zimányi – Stevica, Kovács P.
Vezetőedző: Koleszár György
Gólszerző: Kovács R. (0–1) a 39. percben
Kiállítva: Molnár I. (gólhelyzetben kilépő játékos lerántásáért) az 53., Olasz D. (Králik megütéséért) a 74. percben
Détári Lajos: – Csak magunkat okolhatjuk a vereségért, pedig bíztam benne, hogy meg tudjuk nyerni. Úgy is indult a mérkőzés, de nem azt nyújtottuk, ami várható volt.
Koleszár György: Egy motivált Vecsést sikerült legyőznünk, azt hiszem, nem is érdemtelenül.