A Debrecen harmadszor is kikapott az MTK-tól

Fotó: Kovács Péter
A labdarúgó NB I 27. fordulójának szombati játéknapján a DVSC 2–1-re kikapott odahaza az MTK-tól.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ
Debreceni VSC–MTK Budapest 1–2 (Bárány 57., ill. Kosznovszky 16., Horváth Artúr 49.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 5221 néző. Vezette: Erdős

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Úgy várták a mérkőzést a csapatok, hogy a Debrecen ebben az évadban még nem szerzett pontot az MTK ellen. Augusztusban a Nagyerdei Stadionban 3–1-re, decemberben a fővárosban 2–1-re nyertek a kék-fehérek. Mikor törne meg a DVSC szempontjából a rossz sorozat, ha nem most? Elvégre a hajdúságiak jó formában várták a szombati csatát, ráadásul a budapestiek hét közben kiestek a Magyar Kupából, érthetően csalódottan érkeztek Debrecenbe.

Mindkét csapat a jól megszokott hadrendben kezdte a találkozót, s az már a kezdés után látszott, hogy a vendégek a biztonságos védekezésből milyen könnyen mennek át támadásba. Ezzel együtt a hazaiak előtt adódtak lehetőségek, a tizedik perc végén Brandon Domingues került helyzetbe, Demjén Patrik azonban hárította a francia légiós lövését. Az eset után Kádár Tamás leteremtette le Viktort, amiért nem ügyelt kellő odafigyeléssel Dominguesre. Nem sokkal később Hei visszavághatott volna rutinos csapattársának, aki mellől Bárány Donát fejelhetett kapura, a szélső azonban bölcsen hallgatott.

A két hazai helyzet után a fővárosiak uralták a meccset, s Hei beadása után Bognár István meg is szerezhette volna a vezetést, ám kapu mellé lőtt. Nem sokkal később újabb formás MTK-akció után viszont már nem volt kegyelem: Bognár István és Németh Krisztián volt az előkészítő, Kosznovszky Márk pedig nem hibázott. A vezetés birtokában pedig abszolút a kék-fehérek kedve szerint zajlott a mérkőzés. Volt területük a vendégeknek kontrázni, a Bognár, Németh duó minden megmozdulása veszélyt jelentett. A debreceniek örülhettek, hogy csak egygólos hátrányban zárták az első játékrészt.

A csalódást keltő negyvenöt perc ellenére Szrdjan Blagojevics vezetőedző nem cserélt a szünetben, a meccs pedig ott folytatódott, ahol a negyedórás pihenő előtt véget ért, s az MTK kisvártatva megduplázta előnyét, Horváth Artúr lőtt gólt Bognár István passzából. Ezt már a debreceniek szerb mestere sem nézte tétlenül, érkezett Sztefan Loncsar, Bódi Ádám és Szuhodovszki Soma. A hármas csere után nem sokat kellett várni az eredmény változására, Hamzat Ojediran ugratta ki remekül Bárány Donátot, aki lefutotta Kádárt, és szépített.

A Loki-gól azonnal megváltoztatta a pálya és a lelátó hangulatát. A már-már apatikus hangulatba kerülő hazai szurkolók űzték-hajtották a piros-fehéreket, a DVSC pedig beszorította az MTK-t. Dzsudzsák Balázs szöglete után Dusan Lagator állt közel az egyenlítéshez, de a kapufa megmentette az MTK-t. A vendégek próbálták ölni a játékot, minden ütközés után – sőt időnként a nélkül is – hosszasan feküdtek a gyepen.

Paprikás lett a hangulat a pályán, többször dulakodtak a játékosok, Erdős József játékvezető pedig csattanós választ adott a kék-fehérek időhúzására, nyolc perc hosszabbítást jelzett. Hiába azonban a hosszú ráadás, az MTK megőrizte előnyét, s az idényben harmadszor is legyőzte a Debrecent. 1–2