Hej Viktor ellöki Ferenczit, sárga lap. Egy fél perc dulakodás után.

Ferenczi János megrúgja a kapus kezét, sárga lap.

94'

Dreskovics jobbal a jobb alsó mellé lő tízről, kicsit jobbról, gyengén. Demjén vetődve biztosított.

93'

Demjén kikapja a jobb alsó elől nagy vetődéssel Bárány kissé balról, 15-ről jövő, jobblábas lövését.

Kocsist kell ápolni, Báránnyal ütközött.

92'

NINCS BENT! Tuboly harcol a jobb oldalon a labdáért, Dzsudzsák jobbról ballal középre ad, Bárány ötről a kapusba fejeli a labdát!

91'

És lőn.

90'

Meg fog gyógyulni.

90'

Demjént kell ápolni.

89

Nyolc perc a ráadás!

88'
CSERE

Szécsi Márk meg Ojedirant.

88'
CSERE

Tuboly Máté váltja Baranyait.

86
Sárga lap

Dzsudzsák Balázsnak is sárga lap a lökdösésért, Varju két kézzel lökte őt el előtte.

85'
Sárga lap

EZ SEM SEMMI! Varju Benedek a földre viszi Dzsudzsákot, miközben a labda tőlük 3 méterre van. Megússzák sárga lappal.

84'
Sárga lap

... és Meldin Dreskovics kap egy-egy sárga lapot, miután mókásan egyik tolta a másik fejét a saját fejével... Nem mindennapi jelenet volt ez a kakaskodás.

84'
Sárga lap

Marin Jurina...

82
CSERE

Varju Benedek be, Bognár le. Karmester helyett középpályás mindenes.

78'

Az MTK pontjai egyharmadát zsebelte be látogatóként, 36-ból 12-t. A házon kívüli mérlege 3–3–6, amivel a vendégtabella alsó harmadában tanyázik. 2024-ben házon kívül még nyeretlen: a legutóbbi, egerszegi 2–2-es döntetlenje előtt két nagy verésbe szaladt bele: 1–5 az FTC, majd 1–6 a Puskás Akadémia otthonában.

77'

A Loki az idénybeli egyetlen hazai döntetlenjét a tavaszi nyitányon a DVTK ellen játszotta (2–2). Ezen kívül 8-szor győzött, 4-szer pedig vesztett a Nagyerdőben. Az előző 4 otthoni találkozóján felváltva nyert, illetve alulmaradt. Ha ez a tendencia folytatódik, most egy vereségnek kellene következnie.

77'

Folytatja.

75'

Hej és Dreskovics összefejel, ápolás. És elered az eső is. Hej feje fáj egyébként.

74'

Az előző 3 fordulóban nem kapott ki az MTK (1 győzelem, 2 iksz), miközben mindig 2 gólt szerzett. Az utóbbi sorozat a keddi kisvárdai Magyar Kupa-mérkőzésén is folytatódott, ám ennyi találat ezúttal kevésnek bizonyult a továbbjutásához (2–3).

74'

Az előző két fordulóban csak a DVSC tudta mind a 6 pontot begyűjteni a magyar élvonalban, ráadásul a két diadala 8–2-es gólkülönbséggel párosult (5–1 a ZTE ellen, majd 0–1-ről 3–1-es siker Kisvárdán).

73
CSERE

Végh Bence be, Horváth le. Szűrőcsere.

67'

Majd rosszul esik, fáj a dereka. Ápolás.

67'

Dzsudzsák passzol Baranyaihoz, a beadása a védőké. Ojediran beadásánál Nagy Demjénre vár, ő Nagyra, a kapus végül nagyot vetődve elüti az ék fejéről a bal alsó előterében.

65'

Nagy orra vérzik, ápolás.

65'

LÉC! Bódi bal oldali, jobblábas szögletét kapura fejeli kissé balról, három méterről Lagator... a lécre. Szuhodovszky jobbal tízről kapura teszi a lecsorgót, de közbelép az ötösön Kosznovszky!

63'

Ferenczi beadását elfejelik Bárány elől, Ojediran a jobb sarok mellé emel 13-ról. Az ötösön felugró Kocsist kell ápolni közben.

63'

Már Németh leballagásával megkezdte az MTK az időhúzást. Demjén sem kapkodja el a kirúgást.

62'

Helyzet, Jurina passzol középről kiválóan a balon felfutó Horváthnak, aki ballal 14-ről lő, közbevetődik azonban Dreskovics, a labda a bal felső fölé pattan.

61'
CSERE

Marin Jurina be, Németh lesétál a pályáról.

59'

Dreskovics szerel, passzol, Dzsudzsák meg ballal jócskán a jobb felső mellé lő 22-ről.

57'
GÓL

SZÉPÍT A LOKI, BÁRÁNY DONÁT kissé jobbról, 13-ról jobbal a kapus lába között a kapu közepébe lő, Ojediran mesteri kiugratása és Kádár lefutása után. 1–2!

56'
CSERE

Szuhodovszki Soma be, Manrique le.

55'
CSERE

Bódi Ádám váltja Dominguest. Szélsőcsere.

55'
CSERE

Sztefan Loncsar be, Vajda le, szélső helyett középső középpályás.

49'
GÓL

HORVÁTH ARTÚR labdát szerez a 16-os bal sarka előtt, Bognár egy lövőcsel után visszapasszol hozzá, Horváth kissé balról, 14-ről jobbal a kapu bal alsó sarkába lő. Hiába vetődött Megyeri: 0–2!

47'

Dzsudzsák balról ballal az ötös túlsó csücskére emeli a labdát, Bárány a bal, azaz a rövid sarok mellé bólintja azt.

46'
Második félidő

FOLYTATJUK!

46

A DVSC egy győzelemmel jó eséllyel pályázhatna a bronzéremre. Az MTK számára is fontos lenne a siker, hiszen három ponttal még odaérhetne a dobogó alsó fokára. Így aztán nyílt sisakos játékot, legalább négy gólt várok. Hogy milyen eloszlásban? Erre nincs válasz…
BERECZKY Attila a mérkőzés előtt.

45'

Csere nincs.

45'

Debrecenben a jubileumi, 50. bajnoki összecsapásuk jön, ott enyhén a hajdúságiak felé billen a mutató, 20-szor nyert a Loki, 12 iksz és 17 MTK-siker mellett. A gólkülönbség viszont a vendégek számára pozitív (85–74). Augusztusban hátrányból felállva 3–1-re győzött a fővárosi együttes, bajnokin először sikerült ez neki a 2014-ben átadott új Nagyerdei Stadionban.

45'

A kék-fehérek 2016 augusztusától közel 6 éven át bajnoki mérkőzésen nem tudták legyűrni a Lokit, azóta viszont 3-as győzelmi sorozatban vannak ellene. 2022 májusában a záró fordulóban – már akkor is Horváth Dáviddal a kispadon – 3–0-ra verték a már nem igazán motivált DVSC-t, majd ebben a kiírásban mindkétszer nyerni tudtak, decemberben a fővárosban 2–1-re.

45'

56 százalékban volt a hazaiknál a labda ma, 6-szor lőttek kapura, 1-szer annak felületére. A vendégeknél ez az arány 10/2.

45'

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45'

A közönségnek nem tetszik.

45'

Egy perc a ráadás.

44

Antonov visszatér.

44'

Dzsudzsák beadása Kádáré, Domingues 22 méteres, jobblábas lövése meg a nézőké.

44'

Antonov lebiceg a pályáról, és nem kap sárga lapot.

43

Antonov felrúgja a jobb szélen meginduló Vajdát, és ápolást két. Ápolás a pályán.

40

Németh csele jó, Bognár jobbal 22-ről, középről a bal alsó mellé lő. Blokkolt ismét egy védő.

39

Németh két csel után jobbal 14-ről, picit jobbról kapura lő, Megyeri verve, de jobb lábbal eléri a labdát az ötösön Lagator, a hazaiak legjobbja.

34'

Jobbal 22-ről a léc alá lőne Kata, de véd Megyeri szép robinzonáddal.

32'

Bognár a jobb alsó mellé lő 23-ról, kicsit balról, Lagator is beleért még.

30'

Németh passzát az ötös jobb sarkáról jobbal félmagasan az oldalhálóba rúgja Hej.

30'

Az előző 12 bajnokiján 10 kanadai pontot jegyez. Az előző kettőn egyet sem.

29'

Antonov: 27 meccs az idényben, 13 kanadai ponttal.

29'

Bognár passzát Antonov a 16-os elől jobbal a léc fölé vágja. Fejjel beleért Ojediran, nagy mentés, mert éppen csak a léc fölé csapódott a labda. Megyeri hatalmas vetődéssel biztosított. Kirúgás...

27'

A debreceniek szeszélyesen szerepelnek otthon, különösen a Mezőkövesd elleni vereségük volt meglepő, de legutóbb nyertek, még pedig 5-1-re a ZTE ellen. Az MTK idegenben három mérkőzésen 13 gólt kapott eddig a bajnokságban, 2024-ben (mlsz.hu).

27'

Hasonló formában van a két csapat, függetlenül attól, hogy az MTK-nak rosszul sikerült a MOL Magyar Kupában a negyeddöntős mérkőzése. Az OTP Bank Ligában mind a két csapat veretlen maradt a legutóbbi három találkozóján, a DVSC hét, az MTK öt pontot gyűjtött.

25'

Ferenczi emelését kissé jobbról, tízről a kapus elé fejeli Lagator.

24'
Sárga lap

Kocsis Gergő kap sárga lapot Manrique felrúgásáért. Elkésett belépő.

22'

Mezőnyharc.

20'

Németh előtt behátrálnak a védők, jobbal 15-ről kapura lő végül... blokkol a letérdelő Lagator.

20'

Ez a 2. gólja az MTK-ban.

19'

Kosznovszky: 19 meccs az idényben, 1 kanadai ponttal.

19'

Bognár balról jobbal az ötös jobb sarka elé passzol, Németh azonnal visszateszi a labdát a középen érkező KOSZNOVSZKY MÁRKNAK, aki jobbal 11 méterről a jobb alsóba lő. 1–0!

17'
GÓL

VEZET AZ MTK!

17'

Mellé, Hej jobbról jobbal nagyon okosan, lágyan az ötös másik sarka elé emeli a labdát, Bognár jobbal a bal alsó mellé lő hétről. Nem sokkal!

9'

Ferenczi balról ballal remekül ad középre, Bárány hétről jócskán a jobb sarok mellé fejel... azért is, mert hátulról nagyot lökött rajta Nagy. Kádár rosszul helyezkedett.

8'

Kata megindul a jobb szélen, kicselezi Ferenczit, majd saját magát is, az alapvonalon túlra.

7'

Dzsudzsák passza után Domingues lő kapura az ötös bal sarkáról, de hétről éppen a kapust találja telibe, ballal.

6'

MELLÉ! Vajda jobb oldali szögletét ballal 11-ről a jobb felső mellé rúgja Ferenczi!

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta pirosban, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg! Ez lesz a 95. NB I-es meccsük. Az eddigiekből 31 hozott debreceni sikert, 44-et az MTK nyert meg, 19-szer pedig döntetlenre végeztek.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Joao Olibeira, Kusnyír, Úlfarsson (mindkettő térdműtét után), Pellumbi (térdszalaghúzódás) sérült, a vendégektől Ennin, Molnár és Thiam, valamit Bobál D. (Achilles-ín-műtét után) maródi.

„Egyértelműen vissza akarunk vágni – mondta Megyeri Balázs, a DVSC kapusa. – Nem jó érzés, hogy kétszer legyőzött minket az MTK, de jó, hogy van harmadik esélyünk a győzelemre. Ha a helyzetkihasználásunk rendben lesz, jó eséllyel győztesként hagyjuk el a pályát. Korábban sem volt probléma a játékkal, sok esetben mi irányítottunk, ám kimaradtak a helyzetek. Most ez megfordult, a jó futball gólokkal és eredménnyel párosul. Kapusként szeretném, ha hátul még stabilabbak lennénk, és minél több meccset fejeznénk be kapott gól nélkül. Hogy a dobogó a célunk? Minél jobban szeretnénk szerepelni. Sok pontot elhullajtottunk, előrébb is állhatnánk a tabellán, de nem vagyunk rossz helyzetben. A hátralévő hét fordulóban négyszer is otthon játszunk, fontos lesz, hogy ezt kihasználjuk, ha úgy tetszik, a saját kezünkbe vehetjük a sorsunkat.”

A DVSC viszont mindenképpen visszavágna az MTK-nak, amire minden esélye megvan, ugyanis kiváló formát fut. A legutóbbi három bajnokiján hét pontot gyűjtött, ezalatt kilenc gólt szerzett, és nagy erőkkel üldözi a harmadik helyezett Fehérvár FC-t.

A két csapat között három pont a különbség a tabellán, így vendéggyőzelem esetén beérné a Lokit az MTK, és reális célja lehetne a dobogó.

„Fáj a kupakiesés, hiszen olyan együttes ellen estünk ki, amely hátul van a tabellán, ám az is igaz, hogy az elmúlt meccseket nézve nem győzni járunk Kisvárdára. Kétgólos hátrányból visszajöttünk, majd az utolsó pillanatban kaptunk gólt, ami mentálisan nehézséget okozhat. Bízom benne, hogy a napokban rendezni tudtuk a sorokat, el kell fogadnunk, hogy kiestünk, és a bajnokságra kell koncentrálnunk. Meg akarjuk mutatni, mire vagyunk képesek valójában. A kupakiesést feledtetni akarjuk, amire a Debrecen elleni győzelem jó orvosság lehet. Nem mondom, hogy siker esetén minden rendben lesz, ám valamelyest begyógyítaná a sebeket.”

Az MTK hét közben kiesett a Magyar Kupából, mert 3–2-re kikapott Kisvárdán – vajon megfogta a vereség a csapatot?

„Bízom benne, hogy meglesz a harmadik győzelem, ami nagy tett lenne, ugyanis a Debrecen remek csapat – mondta Demjén Patrik, az MTK kapusa. – Az utóbbi meccseken sok lehetőséget tudtunk kidolgozni, ám a helyzetkihasználás nem volt mindig rendben. Remélem, ezúttal is lesznek helyzeteink, és most értékesíteni is tudjuk őket. Továbbá bízom benne, hogy hátul is javul a teljesítményünk – itt megemlíteném magamat is, mert egy ideje keresgélem a jó formám, bízom benne, mielőbb megtalálom. Az biztos, hogy jó mérkőzést látnak majd a szurkolók. Nehéz dolgunk lesz, hiszen a Lokit saját pályáján nem egyszerű legyőzni, de pozitívan állunk a mérkőzéshez.”

Harmadszor is legyőzné az MTK a Debrecent. A két csapat az OTP Bank Liga 2023–2024-es kiírásában kétszer már találkozott egymással, mindkét alkalommal a fővárosiak győztek (3–1, 2–1), most ismét a három pont a céljuk.