Fordított a Diósgyőr, és legyőzte hazai pályán a Paksot

2024.03.16. 15:19
A DVTK örülhetett hazai pályán (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában az edzőváltás után jól szereplő DVTK a bajnoki címért versengő Paksot fogadta, és 2–1-es győzelmet aratott ellene.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–Paksi FC 2–1 (Jurek 20., Klimovics 72., ill. Könyves 2.)
Miskolc, DVTK Aréna, 5587 néző. Vezette: Erdős

A mérkőzés élő közvetítését ide kattintva lehet elolvasni.

Új helyzet állt elő! Amikor tavaly december 10-én a Paksi FC 3–2-re legyőzte a Ferencvárost, biztossá vált, hogy az őszt a tabella élén zárja. Bognár György csapata mindezek ellenére az első három 2024-es bajnokijának kivétel nélkül a második helyről vágott neki – a címvédő mindig előbb játszotta meccseit –, ám győzelmeinek köszönhetően rendre visszakerült az élre. Aztán a Paks a 21. fordulóban botlott, hazai pályán 4–3-as vereséget szenvedett a ZTE-től, míg a Fradi DVTK elleni találkozóját későbbre halasztották, így a paksi együttes maradt az első helyen. A következő két körben egyik klub sem hibázott, mind a hat pontot megszerezte, az elmúlt héten viszont a Paks 1–1-re végzett a DVSC-vel, a Ferencváros ellenben 2–0-ra megverte a Fehérvárt, így egy meccsel kevesebbet játszva is átvette a vezetést. Az üldözöttből így hosszú idő után üldöző lett, amelynek helyzetét nem könnyítette meg, hogy a Vladimir Radenkovics irányításával remek formába lendülő (három bajnokin hét pont, valamint a Magyar Kupában továbbjutás a ZTE ellen) DVTK otthonában lépett pályára szombat délután.

A szóban forgó két csapat legutóbbi hat bajnokijából a Paks ötöt megnyert, egy pedig döntetlent hozott, azonban mindkét oldalon tisztában lehettek vele: a pontokat nem az alapján lehet megszerezni, hogy az ősszel vagy még régebben miként végződött egy párharc. A hazaiak vezetőedzője egyébként egy helyen változtatta meg az előző három bajnoki kezdő tizenegyét, Bright Edomwonyi helyett Szabó Levente került be, a másik oldalon ugyanakkor kezdett Mezei Szabolcs és Könyves Norbert is, valamint orrtörése után először volt a pályán a kezdő sípszótól Vas Gábor. Repülőrajtot vett a Paks, két perce sem tartott a mérkőzés, máris vezetett. A gólt Könyves Norbert szerezte remek megindulás végén, érdekesség, a topolyai születésű csatár az előző két idényt Diósgyőrben töltötte, mi több, ősszel az 1–1-es és a 4–1-re megnyert egymás elleni összecsapáson is betalált. A DVTK-t nem fogta meg a kapott gól, Rudi Pozeg Vancas már a kilencedik percben válaszolhatott volna. A házigazda rövid passzos futballal építkezett, ugyanakkor súlypontáthelyezéssel negyven-ötven méteres keresztlabdákkal is nagyon hamar odaért a vendégkapu elé, egyenlíteni azonban Jurek Gábor jól eltalált lövésével tudott. Nem sokkal a játékrész közepe után létszámfölényes támadást vezetett a Diósgyőr, és ha Bitok Stephen pontosan passzol, ziccerbe kerülhetett volna csapata. Ezt követően Jurek éles szögből leadott lövését Simon Barnabás lábbal védte, a lelátón ülve az lehetett a szurkolók érzése, soha rosszabb első negyvenöt percet.

A folytatásra Bognár György kettőt is cserélt, érkezett Balogh Balázs és Haraszti Zsolt, ami többek között azt is eredményezte, hogy Vas Gábor lett a jobb oldali belső védő. A DVTK próbálta továbbra is nyomás alá helyezni riválisát, ám nagy helyzetet nem tudott kialakítani. Osváth Attila sérülése miatt a paksi vezetőedzőnek kényszerből kellett változtatnia, és Silye Eriket küldte pályára, aki novemberi vállsérülése után először kapott lehetőséget. A kapuk ebben az időszakban keveset forogtak veszélyben, azonban elég volt egyetlen jó beadás (Pernambuco részéről), és Vlagyiszlav Klimovics gyönyörű fejessel megszerezte a vezetést. Hátrányban volt a Paks, a korábbinál nagyobb kockázatot vállalt, olykor fellazult a védelme, de támadásaiban benne volt az egyenlítés lehetősége is. A hosszabbításban még Böde Dániel lövésénél kaptak a szívükhöz a hazai szurkolók, az eredmény azonban már nem változott: a DVTK újabb bravúrt elkönyvelve a Ferencváros, a DVSC, a Fehérvár és a ZTE után ötödik csapatként tudta legyőzni a Paksot. 2–1