90+4'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek, fordított a DVTK, és megnyerte a találkozót. 2–1

90+3'

Böde bűvölte a labdát a hazai tizenhatoson belül, nem túl erősen azért el tudta lőni, de egy védőről szögletre pattant a labda.

89'

Silye lőtt 6 méterről, Odincov nagyot védett, de Silye lesről indult.

86'

Most a Diósgyőr szorult be, nyom a Paks.

82'
CSERE

Megerősíti a védelmét a Diósgyőr, Vallejo helyére Csorbadzsijszki állt.

81'

Azzal, hogy a Paks nagy erőkkel támad, izgalmas lett a meccs.

76'
CSERE

Kell a gól a Paksnak, ezért Mezei helyett Hahn János érkezett.

74'

Az előző 2 hazai bajnokiján nem kapott ki a Diósgyőr (1 siker, 1 döntetlen), viszont a legutóbbi 5 otthoni meccséből csak a Fehérvár ellenit tudta megnyerni – igaz, azt fölényesen, 4–0-ra.

72'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET A DIÓSGYŐR! Pernambuco a jobb oldalon kevergetett, majd felnézett, középre adott, ahol teljesen egyedül állt középen Klimovics, és 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 2–1

69'
CSERE

Bényei helyett Klimovics a pályán.

69'
CSERE

Jurek helyett Pernambuco.

68'
CSERE

Böde Dániel is a pályán, Könyvest cserélte le.

67'

A szabadrúgást 19 méterről Acolatse végezte el, és a sorfalat találta telibe.

66'
Sárga lap

Vas találta el a labda helyett Edomwonyi lábát, sárga lapot kapott érte.

64'

Az utóbbi percekben küszködés látszik a pályán, nem tudnak kialakulni helyzetek.

62'
CSERE

Pozeg Vancas helyett Acolatse folytatja.

62'
CSERE

Szabó Levente helyett Edomwonyi a pályán.

59'
CSERE

Igen, Osváth Attila helyére Silye Erik érkezik.

58'

Osváth maradt a földön, és a combját fájlalta. Úgy tűnik, cserélni kell.

54'
Sárga lap

Papp Kristóf kapott sárga lapot, mert nyújtott lábbal támadta Bényeit.

50'

Simon húzta le Pozeg Vancas beadását. Kellett is, mert veszélyesnek tűnt a helyzet.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő. Kettőt cserélt a Paks.

46'
CSERE

Lenzsér Bence sem jött ki a második félidőre, Balogh Balázs játszik tovább.

46'
CSERE

Tóth Barna helyett Haraszti Zsolt jött a Paksban.

45+3'
Szünet

Vége az első félidőnek, az állás döntetlen. 1–1

45+2'

Bal oldali diósgyőri szöglet csavarodott veszélyesen a paksi kapu felé, de sikerült a védőknek felszabadítani.

45+1'

Gera fejét rúgták meg véletlenül, de úgy tűnik, gyorsan rendbejött a hazaiak játékosa.

41'

Beszorult a Paks, Lund fejelt el egy bal oldalra érkező beadást, 7 méterről azonban méterekkel ment mellé a labda.

37'

Jót tett az edzőváltás a DVTK-nak, hiszen a szerb Vladimir Radenkoviccsal 2–1-re behúzta a borsodi rangadót Mezőkövesden, és 3 bajnoki után még veretlen (2 diadal, 1 iksz), ráadásul közben a Magyar Kupában is továbbjutott a ZTE ellen.

34'

Jurek kapott nagyon szabadon labdát a fellazuló vendégvédelem asszisztálásával, majd nagyjából 14 méterre a kaputól, kissé jobba kisodródva lőtt, Simon lábbal hárított.

29'

Hosszú idő után eljutott a Paks a hazai kapu elé, a szöglet azonban nagyon gyenge volt.

25'

Létszámfölényben kontrázhatott a Diósgyőr, de minden hiába, mert Stephen elrontotta az utolsó passzt.

22'

A DVTK pályaválasztása mellett kiegyenlített a mérleg, mindkét gárda 7-szer győzött, 5 meccsük pedig ikszre végződött. 2018 májusa és 2020 februárja között a Paks négy diósgyőri fellépésén még gólt sem szerzett (1–0, 0–0, 1–0, 2–0), a következő két találkozót viszont a zöld-fehér gárda nyerte meg, míg legutóbb úgy játszottak 1–1-et, hogy a tolnaiak a 86. percben tíz főre fogyatkoztak.

20'
GÓL

GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A DVTK! A szabadrúgást nem Pozeg Vancas lőtte el, hanem balra legurította Jureknek, aki remekül lőtte ki a jobb alsót. 1–1

19'
Sárga lap

És sárga lap Lenzsérnek.

17'

Gera futott volna be a paksi tizenhatoson belülre, Lenzsér azonban feltartotta 18 méterre a kaputól. Szabadrúgás.

14'

Támad a Diósgyőr, Pozeg Vancas bal oldali begurítására ketten is érkezetek, Szabó János azonban szögletre mentett előlük.

12'

A máig utolsó DVTK-siker ebben a párharcban több mint 4 éve, 2020 februárjában, a piros-fehérek stadionjában jött össze (2–0). Azóta a 6 bajnoki találkozójukból 5 a paksiak győzelmével – a legutóbbi 4–1-gyel – zárult, az augusztusi miskolci csatájuk pedig döntetlen lett.

11'

Jurek indult meg egy jó kontrával a jobb oldalon, átívelt a túloldalra Vallejónak, aki nem lőtt, inkább passzolt, Szabó Levente lövését viszont Papp remek bevetődéssel hatástalanította.

9'

Pozeg Vancas kapott jó labdát a bal oldalon, óriási üres térbe futhatott be, de kicsit kisodródott, a cselét nem ette meg Simon kapus, így el tudta ütni a labdát.

4'

Vallejo érezte úgy, hogy ellőhetné tisztes távolból is, a labda viszont jócskán fölészállt.

2'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET A PAKS! Könyves ugrott ki a tétovázó védők között, megindult a hazai kapu felé, visszahúzni sem lehetett, Lund még picit elpöckölte a labdát, de Könyves így is elérte, és 12 méterről a hálóba lőtt. 0–1

1'

Eddig 36-szot kerültek szembe egymással a legfelső osztályban, az örökmérleg a tolnaiak fölényét mutatja: 11 diósgyőri siker, 9 iksz, 16 paksi győzelem.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a DVTK tiszta pirosban, a Paks tiszta fehérben játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Miskolcon a DVTK–Paks mérkőzés a labdarúgó NB I 25. fordulójából. Tartsanak velünk!