Puskás Akadémia: Le akarjuk győzni a Fradit! – Szolnoki Roland

Judi ÁdámJudi Ádám
2023.11.21. 10:21
Szolnoki Roland, a Puskás Akadémia rutinos hátvédje elszántan készül a hétvégi bajnoki rangadóra, hiszen már tudja, hogyan lehet legyőzni a Ferencvárost (Fotó: Balogh László)
Szolnoki Roland felépült a Ferencváros elleni kupameccsen elszenvedett sérüléséből, így jó esély van rá, hogy pályára lép a bajnok elleni vasárnapi NB I-es rangadón.

Fradi után Fradi. Szolnoki Roland legutóbb november 1-jén a Ferencváros elleni Mol Magyar Kupa-meccsen (3–4) lépett pályára, ám a Groupama Arénában megsérült, a Puskás Akadémia legutóbbi két meccsét kihagyta. Mostanra felépült, s vélhetően játszik az FTC elleni vasárnapi NB I-es rangadón.

„Miután beálltam a kupameccsen, az első sprintnél megsérültem – mondta lapunknak a felcsútiak 31 éves védője.  – A vizsgálatok kimutatták, tíz centiméteres húzódás van a hajlítómban, a Diósgyőr elleni meccset kihagytam, majd az Újpesten már leültem a kispadra. Nem akartunk kockáztatni, hogy még jobban rásérüljek, a válogatott szünet jól jött, végigedzettem, így kijelenthetem: készen állok a Fradi elleni meccsre. Az elmúlt időszakban a bajnokságban sikeresek voltunk a Ferencváros otthonában, sajnálom, hogy a kupában a hosszabbítás végén kapott tizenegyesgóllal estünk ki. Gondolatainkban talán ott van, hogy a Ferencváros Magyarország legjobb csapata, ilyenkor pluszmotiváció dolgozik a játékosokban. Remélem, jól sikerülnek az év hátralévő meccsei, négy erős ellenféllel játszunk, minél több pontot akarunk szerezni.”

A felcsútiak a két csapat legutóbbi két bajnokiját egyaránt 2–1-re nyerték meg. A PAFC jó formában van, már hat bajnoki óta veretlen, ebben az időszakban három-három győzelmet és döntetlent számlál, Szolnoki Rolandban azonban van hiányérzet.

„Örömteli, hogy ezen a hat meccsen nem kaptunk ki, ez önbizalmat ad, de sok döntetlenünk van, amivel nem vagyunk megelégedve. Többször előfordult, hogy szinte megnyert meccset engedtünk ki a kezünkből, s bár a dobogón állunk, sok pontot elhullajtottunk. Az a legfontosabb, hogy folytassuk a veretlenségi sorozatunkat, úgyhogy le akarjuk győzni a Fradit.”

A múlt héten a válogatott szünetet kihasználva edzőtáborba vonult a csapat Hévízre, az összetartás kiválóan sikerült.

„Mindenkire jó hatással volt a hévízi edzőtábor, nálunk kiemelkedően jó az öltözői hangulat, s ezek az összetartások még inkább összehozzák a csapatot. Az edzőtáborban a hangsúly a futáson volt, de a technikai részek is előtérbe kerültek. Alsópáhokon és Keszthelyen edzettünk, valamint a hévízi fürdő melletti szép kis ösvényen futottunk. Voltak csapatépítő programok, például agyaggalamb-lövészet, ez kifejezetten jól ment nekem. Jonathan Levi és Posztobányi Patrik is jól lőtt, de mindenki eltalálta legalább egyszer a korongot. Hétfőtől ismét a szokott módon és helyen folytatódik a munka, kemény időszak áll előttünk.”