NB I: Sosem sértődtem meg, inkább előre tekintettem – Simon Krisztián

CS. A.CS. A.
2023.11.14. 07:31
A Puskás Akadémiánál dolgozó Balajcza Szabolcs (balra) is azt érezhette, Simon Krisztián az Újpest érdekében a kapuba is beállna (Fotó: Török Attila)
Simon Krisztián, az Újpest FC futballistája beszélt a kevés játéklehetőségről, a kapufáról és a mérföldkő is szóba került.

Remek játékkal tért vissza az Újpest FC kezdőcsapatába Simon Krisztián. A lila-fehérek futballistája legutóbb még májusban kezdett, azóta lepergett tizenegy bajnoki, amikor csak csereként számított rá a szakmai stáb, azonban szombat este a Puskás Akadémia ellen (1–2) változott a helyzet.

„Nebojsa Vignjevics vezetőedző már napokkal a meccs előtt jelezte, hogy kezdek – mondta lapunknak Simon Krisztián, az újpestiek 32 éves futballistája. Nem a megszokott posztomon, szélsőként, hanem szárnyvédőként kaptam lehetőséget, mivel Tamás Krisztián sérült, valamint Lirim R. Kastrati a koszovói válogatottban szerepelt, így igencsak megfogyatkoztunk hátul. Támadásban a három-négy-hármas hadrendben futballoztunk, védekezésben vissza kellett zárom. Nincs ezzel semmi gond, a csapatérdek az első, most ezt kellett megoldanom. Így voltam ezzel akkor is, amikor rendre a kispadról beszállva játszottam: ugyanúgy edzettem mindig, sosem sértődtem meg, inkább előre tekintettem. Persze, mindenki játszani akar, így én is, de úgy voltam vele, akkor kell bizonyítanom, amikor lehetőséget kapok: bízom benne, hogy szombaton sikerült. Az első félidőben a jobb, míg a másodikban a bal oldalon játszottam, a szünetben szólt a vezetőedző, hogy váltsunk. Jól is sült el, hamar helyzetbe kerültem, a negyvennyolcadik perc amolyan fordulópont lehetett volna: sajnos a bal oldali kapufát találtam telibe, ha kicsit pontosabb a lövés, akkor újra vezetéshez jutottunk volna. Végigjátszottam a meccset, jól éreztem magam a pályán, de ez csak másodlagos, hiszen a hajrában kapott góllal kikaptunk – egymás után második bajnokinkon szenvedtünk vereséget úgy, hogy mi vezettünk. Remélem, megtanultuk, hogy nem szabad elherdálnunk az előnyünket.”

Az Újpest sorozatban harmadszor maradt pont nélkül az NB I-ben (a fehérváriak és a felcsútiak előtt a Ferencváros bizonyult jobbnak: 0–3), s bár jelenleg a 7. helyen áll a tabellán, a bajnokság kiegyensúlyozottságát jelzi, hogy a pestieken kívül még három (!) csapat is 20 pontos.

„Kétségtelen, az utóbbi három meccs nem úgy sült el, ahogyan szerettük volna, érdemesebb is az összképet nézni. A dobogós hely is csak hárompontos távolságra van, vagyis tényleg nagyon szoros a versenyfutás. Fontos, hogy a játékunk összességében rendben van, a felcsútiak ellen is több helyzetet kidolgoztunk, olykor beszorítottuk ellenfelünket a kapuja elé, de továbbra is sok gólt kapunk szabad- és szögletrúgásból, ezen a téren mindenképpen javulnunk kell.”

A négyszeres válogatott futballista 236 NB I-es mérkőzésnél tart az Újpest mezében, s kifejezetten motiválja, hogy minél hamarabb elérje a kétszázötvenes határt.

„Figyelem, tudom, még tizennégy élvonalbeli meccs kell hozzá. Csodás lenne, ha elérném ezt a szép számot, mégiscsak a patinás Újpestben játszhattam le valamennyi bajnokimat.”