Női NB I: öttel győzött az MTK a Soroksár otthonában

2021.11.07. 17:12
A női labdarúgó NB I 10. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a dobogós helyekért küzdő MTK 5–0-ra győzött a ligautolsó Soroksár otthonában úgy, hogy az első gól csak az első félidő végén esett, s a fordulás után a kék-fehérek négyszer is eredményesek voltak.

A sereghajtó soroksáriak meglepetésre jól tartották magukat a kék-fehéreket fogadva, hiszen nem sokon múlott, hogy gól nélkül lehozzák az első félidőt: Nagy Virág gyakorlatilag a játékrész utolsó mozzanataként szerezte meg a vezetést a vendégeknek.

A második játékrészben aztán gyorsan megduplázta előnyét az MTK: Legendás Lora Blanka volt eredményes. Alig negyedóra múlva Rose Boyle növelte a vendégek vezetését, majd tíz perccel a vége előtt Legendás második góljával már 4–0 állt az eredményjelzőn. A végeredményt néhány perc múlva Vachter Fanni állította be.

NŐI NB I
10. FORDULÓ
Soroksár–MTK 0–5
(Nagy Virág 45., Legendás 47., 79., Boyle 61., Vachter 83.)

KORÁBBAN
ETO FC Győr–DVTK 3–1 (Vida 17., Cameron 58., Kovács Laura 77., ill. Krisztin 30.)
Puskás Akadémia–Ferencváros 0–1 (Papp Luca 54.)
Haladás Viktória–Astra HFC 2–1 (Vladulescu 10., Urbán V. 86., ill. Árvay 20.)