DVTK: a Puskás Akadémiától érkezett támadó

B. D. K.B. D. K.
Vágólapra másolva!
2021.01.28. 15:25
null
Vanecek korábban már eredményes volt új csapata stadionjában (Fotó: Micheller Szilvia)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Diósgyőri VTK a Puskás Akadémia játékosával, David Vanecekkel erősítette meg a keretét – számolt be a klub.

Beigazolódtak a tegnapi sajtóhírek, és ma hivatalossá vált: a 29 éves, 193 centiméter magas cseh David Vanecek a Diósgyőri VTK-ban folytatja a pályafutását.

„David Vanecek remek fizikai adottságokkal rendelkező céljátékos, aki korábbi csapataiban bizonyította, hogy mennyire gólerős – mutatta be új futballistájukat Benczés Miklós sportigazgató. – Ilyen típusú labdarúgónk eddig nem volt a keretben, most ezt a hiányt pótoltuk. David legutóbbi ősze Felcsúton azért nem sikerült olyan jól, mint az azt megelőző év, mert kétszer is elkapta a koronavírust. Időközben megoldották a pótlását, nekünk viszont nagy szükségünk van rá, ezért szereztük meg a játékjogát.”

„Örülök, hogy a DVTK játékosa lettem, alig várom már, hogy pályára lépjek a piros-fehér szerelésben. Alaposan kivizsgáltak a DVTK Medical Centerben, és miután mindent rendben találtak, alá is írtam a szerződésem – mondta David Vanecek. – Jól ismerem a DVTK-t, korábban többször játszottam új csapatom ellen. Szép emlékeim vannak a szurkolók által teremtett hangulatról, és arra is emlékszem, hogy nyáron győztes gólt szereztem a DVTK Stadionban. Két dologban vagyok biztos: a következő időszakban többször találok be a Diósgyőr meccsein, és annak jobban örülnek majd a DVTK drukkerei.”

TÉLIJÁTÉKOSMOZGÁS A DIÓSGYŐRI VTK-NÁL
Érkezők: Goran Milovic (horvát, Olimpija Ljubljana – Szlovénia), Artur Pikk (észt, KuPS – Finnország),Asmir Suljic(bosnyák-magyar, Maccabi Petah Tikva – Izrael), Diego Zivulic (horvát, Slask Wroclaw – Lengyelország), David Vanecek (cseh, Puskás Akadémia)
Kölcsönbe érkezők: Alen Grgic (horvát, NK Osijek – Horvátország), Marko Malenica (horvát, NK Osijek – Horvátország, legutóbb kölcsönben Lech Poznan – Lengyelország), Luka Marin (horvát, NK Osijek – Horvátország, legutóbb kölcsönben Olimpija Ljubljana – Szlovénia), Vinko Soldo (horvát, Dinamo Zagreb – Horvátország)
Kölcsönből visszatérők:
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: Bánhegyi Bogdán, Jurek Gábor
Kiszemeltek: Vida Kristopher (Piast Gliwice – Lengyelország)
Távozók:
Kölcsönbe távozók: Korbély Kristóf (Kazincbarcika)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:

TÉLIJÁTÉKOSMOZGÁS A PUSKÁS AKADÉMIA FC-NÉL
Érkezők:Kártik Bálint (Nyíregyháza Spartacus)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:
Távozók: David Vanecek (cseh, DVTK)
Kölcsönbe távozó: Kártik Bálint (Csákvár), Radics Márton (Gyirmót FC Győr), Tamás Nándor (Sepsi OSK – romániai)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:

Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:

Legfrissebb hírek

Egy bajnoki mérkőzésre tiltotta el Markgráf Ákost az MLSZ

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:22

NS-infó: Bódog Tamás Nyíregyházán tárgyal

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:15

Kezdett, gólt lőtt, és 8-ast kapott Cibla Flórián

Labdarúgó NB I
Tegnap, 11:56

Csertői Aurél visszatér a Hungária körútra: Persze hogy nyerni akarunk!

Labdarúgó NB I
Tegnap, 9:30

Sajbán Máté duplájával a DVTK az első nyolcaddöntős a Magyar Kupában

Labdarúgó NB I
2025.10.28. 21:50

Augusztus végén még hosszabbítottak vele, most kikerült az Újpest keretéből André Duarte

Labdarúgó NB I
2025.10.28. 20:05

Szabó István távozik Nyíregyházáról – hivatalos

Labdarúgó NB I
2025.10.28. 18:39

Edzőt vált a Nyíregyháza Spartacus – NS-infó

Labdarúgó NB I
2025.10.28. 15:52
Ezek is érdekelhetik