DVSC: Herczeg Andrást kitüntették a Magyar Arany Érdemkereszttel

2019.08.20. 19:59
null
Herczeg Andrást kitüntették a Magyar Arany Érdemkereszttel
Szent István napja alkalmából ünnepelt az ország, s az állami vezetők nem feledkeznek meg azokról, akik az élet minden területén – így a sportban is – sokat tesznek, tettek a közösségért. Ebből az alkalomból az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Pesti Vigadóban tartott rendezvényt, amelyen Rétvári Bence államtitkár Herczeg Andrásnak, a Debreceni VSC vezetőedzőjének Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést adott át.

 

A 63 esztendős Herczeg András nem érdemtelenül kapta a jelentős kitüntetést, hiszen két-két bajnokságot, Magyar Kupát és Szuperkupát, valamint egy Ligakupát nyert a DVSC vezetőedzőjeként, és ő irányította a Lokit, amely 2009-ben a Bajnokok Ligája, egy évvel később pedig az Európa-liga csoportkörében szerepelt. Ugyancsak Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Zarándi László olimpiai bronzérmes, Európa-bajnok atléta, a Testnevelési Főiskola volt tanszékvezetője, mesteredző.

Az augusztus 20-i ünnepség alkalmából további elismeréseket is kiosztottak: Magyar Érdemrend Tisztikereszt kitüntetésben részesült Berzi Sándor, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) alelnöke, nemzetközi és szervezeti igazgatója. Magyar Érdemrend Lovagkereszt kitüntetést kapott Kenéz György olimpiai bajnok vízilabdázó, az Angyalföldi Sportiskola és Diáksport Egyesület vízilabdaedzője, a Vasas SC örökös bajnoka. Magyar Bronz Érdemkereszt kitüntetést kapott Tubel Zoltán Gyula sárkányhajós versenyző és edző, a Dragon Aqua Sárkányhajós Sport Egyesület alapítója, illetve tiszteletbeli elnöke, a Tutusport SE alapítója, valamint szakmai vezetője.

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
17 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01
Ezek is érdekelhetik