Női NB I: előnyben a Fradi a bajnoki döntőben

MTI MTIMTI MTI
2019.05.27. 17:21
null
Allegra Poljakot (balra) ünnepli Szabó Viktória (Fotók: Török Attila)
A Ferencváros nyerte meg a női labdarúgó NB I döntőjének első felvonását: a zöld-fehérek hétfőn hazai környezetben hátrányból fordítva 2–1-re győzték le a címvédő MTK Budapestet.

 

Az FTC 20 győzelem mellett egyetlen vereséggel zárta az alapszakaszt – igaz, éppen az MTK volt az egyetlen, amely nyerni tudott a kilencedik kerületiek ellen –, így favoritként várta a finálét, amely az egyik fél második sikeréig tart.

A várakozásoknak megfelelőn a Ferencváros nagy fölényben futballozott a Bihari úti Kocsis Sándor Sportközpontban, több nagy helyzetet is kialakított, viszont a kék-fehérek az első nagy lehetőségüket gólra váltották Magyarics Zoé révén. A vendéglátók lendülete ennek ellenére nem tört meg, így a 31. percben a csapatkapitány Mosdóczi Evelin által kiharcolt és értékesített büntetővel egyenlítettek.

Szerencsét hozott a puszi: Mosdóczi Evelin magabiztosan értékesítette a tizenegyesét
Szerencsét hozott a puszi: Mosdóczi Evelin magabiztosan értékesítette a tizenegyesét

A fordulást követően is az FTC fölénye jellemezte a találkozót, s a 70. percben Allegra Poljak találatával megszerezte a győzelmet.

A párharc második mérkőzését vasárnap 14 órakor rendezik, míg az esetleges harmadik, mindent eldöntő összecsapásra jövő szerdán kerülne sor.

NŐI NB I
DÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Ferencváros–MTK 2–1
(Mosdóczi 31. – 11-esből, Poljak 70., ill. Magyarics 23.)
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 1–0 a Ferencváros javára

2. MÉRKŐZÉS
Június 2. (vasárnap)
14.00:
MTK–Ferencváros (Tv: M4 Sport)

3. MÉRKŐZÉS
Június 5. (szerda)
20.00:
Ferencváros–MTK (Tv: M4 Sport) – ha szükséges

Legfrissebb hírek

Borbély Balázs: Meleg volt a vége, de behúztuk!

Európa-liga
5 órája

Ezek az együttesek várnak a magyar csapatokra a nemzetközi porondon – minden egy helyen a folytatásról

Európa-liga
6 órája

A hajrában ráijesztett a Twente az emberhátrányban játszó FTC-re, de megvan a bravúrtovábbjutás!

Európa-liga
7 órája

Videó: az FTC és a Paks is négygólos döntetlent játszott, de utóbbinak ez nem ért továbbjutást

Európa-liga
8 órája

Nagy Ádám már a Vasas ellen pályára léphet a Ferencvárosban – NS-infó

Labdarúgó NB I
8 órája

A Sport TV adja a Ferencváros Real Madrid elleni felkészülési mérkőzését

Labdarúgó NB I
12 órája

Szoboszlai a sportolóknál, az FTC és az MLSZ a sportszervezeteknél vezet a közösségi oldalakon

Magyar válogatott
15 órája

„A paksi vereség megmutatta, hol kezdődik igazán Borbély Balázs munkája”

Labdarúgó NB I
15 órája