Felkészülés: az öt gólig jutó Gyirmótban a magyar U-válogatott védő is játszott

2017.01.30. 17:51
A labdarúgó NB I-ben sereghajtó Gyirmót a horvátországi Istria Winter Cup elnevezésű felkészülési tornán az első csoportmeccsén 5–0-ra legyőzte a bosnyák másodosztályú GOSK Gabela együttesét.

A Gyirmót az első félidőben Vass Patrik és a Ciprusról szerződtetett Bebeto góljaival kétgólos előnybe került, ám a játékrész hajrájában Bori Gábor kiállítása miatt tíz főre fogyatkozott.a Ciprusról szerződtetett Bebeto góljaival kétgólos előnybe került, ám a játékrész hajrájában Bori Gábor kiállítása miatt tíz főre fogyatkozott.

ROMÁNIÁBÓL VETTEK KÖLCSÖN KÖZÉPPÁLYÁST

A Gyirmót FC két és fél éves kölcsönszerződést kötött Veres Szilárddal.

A kolozsvári CFR román U21-es válogatott játékosa gyakorlatilag születésnapi ajándékként kapta meg ezt a lehetőséget, hiszen január 27-én töltötte be 21 életévét.

Veres 14 első osztályú meccsen szerepelt a román élvonalban a kolozsváriaknál.

Az emberhátrány ellenére a magyar csapat a szünet után is eredményesen futballozott, hiszen további három góllal terhelte meg a bosnyák másodosztályban negyedik helyen álló ellenfél kapuját.

A Gyirmótba az 57. percben beállt a Spezia magyar utánpótlás-válogatott védője, az Olaszországban kevés játéklehetőséghez jutó Tamás Krisztián, akinek átigazolási ügyében a Nemzeti Sport Online információi szerint folynak az egyeztetések.

Az egykor a Milan keretébe tartozó Tamás kölcsönben az olasz Varesében és a cseh Slavia Prahában légióskodott a Spezia előtt.

A Gyirmót FC Győr szerdán 15 órától játssza a következő csoportmeccsét az Istria Winter Cupon, ellenfele a horvát másodosztályban szereplő NK Novigrad lesz.

ISTRIA WINTER CUP, FELKÉSZÜLÉSI TORNA
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Gyirmót FC Győr–GOSK Gabela (bosnyák, II.) 5–0 (2–0)
Novigrad.
GYIRMÓT:
Sebők – Kolcák (Veres, 57.), Bojovics, Radlejic – Achim (Présinger, a szünetben), Kiss M. (Tamás K., 57.), Bori, Vass P. – Tancsik (Csiki, 57.), Bebeto (Novák Cs., a szünetben), Simon A. (Paku, a szünetben)
G: Novák Cs. (2 – az elsőt 11-esből), Vass P., Bebeto, Csiki
Kiállítva: Bori (45.)
Forrás: gyirmotfc.hu

A GYIRMÓT FC GYŐR TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 5.
Edzőtábor: január 28. – február 5., Novigrad (Horvátország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 14., Tokod: Dorog–Gyirmót 3–3 (Máté J., Veress, Szegi)
Január 18.: Gyirmót–Mosonmagyaróvári TE 2–0 (Kiss M., Novák Cs.)
Január 21–22.: Alcufer-kupa (Győr), teremtorna – 2. hely (5 győzelem, 2 döntetlen)
Január 27.: Kaposvári Rákóczi–Gyirmót 1–2 (Simon András, Máté J.)
Január 30., Novigrad, Istria Winter Cup: GOSK Gabela (bosnyák II.)–Gyirmót 0–5(Novák Cs. 2, Vass P., Bebeto, Csiki)
Február 1., Novigrad, Istria Winter Cup, 15.00: NK Novigrad (horvát II.)–Gyirmót
Február 3., Novigrad: NK Radomlje (szlovén)–Gyirmót
Február 4. vagy 5., Novigrad/Rovinj, Istria Winter Cup: helyosztó

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A GYIRMÓT FC GYŐRNÉL
Érkezők: Bebeto (szenegáli, Doxa – Ciprus), Kristián Kolcák (szlovák, MFK Ruzomberok – Szlovákia), Nagy Sándor (ukrajnai, Bp. Honvéd, szabadon igazolhatóként), Anto Radeljic (bosnyák, Zrinjski Mostar – Bosznia-Hercegovina), Volodimir Tancsik (ukrán, Olimpik Doneck – Ukrajna)
Kölcsönbe érkezők: Veres Szilárd (romániai, CFR Cluj – Románia)
Kölcsönből visszatérők: Máté János
(Balmazújváros)
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:
Tamás Krisztián (Spezia – Olaszország),
Távozók: Balogh Béla (Mezőkövesd, szabadon igazolhatóként), Filkor Attila (szabadon igazolható, felbontották a szerződését, érdeklődnek iránta: Vancouver Whitecaps – Kanada), Horváth Adrián (Kisvárda, szabadon igazolhatóként), Nagy Sándor (szabadon igazolható, felbontották a szerződését), Nagy Olivér (Soroksár, szabadon igazolhatóként), Simon Attila (Dorogi FC, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatértek klubjukhoz: Jancsó András (Haladás), Sallói Dániel (Sporting Kansas City – Egyesült Államok)
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk: Gyurján Bence