MK: nem voltak meg - a 65 éves elnök védett a selejtezőben

Vágólapra másolva!
2015.02.23. 12:17
null
Solymosi Csaba több védést is bemutatott, így csapata megúszta a nagyobb vereséget (Fotók: pestifoci.hu)
Mivel nem volt elég játékosuk, a 65 éves Solymosi Csaba védte a Zuglói Kinizsi kapuját a Magyar Kupa selejtezőjében, a Budapest-kupában a Voyage ellen. A veterán kapus a Nemzeti Sport Online-nak beszélt az 5–0-s Kinizsi-vereséggel végződő találkozóról.

 

Nem csak az NB I-ben vannak érdekes, létszámproblémás történetek. A Budapest-kupa már a 3. fordulójában tart, a 16 közé jutásért a BLSZ harmadosztályában szereplő Zuglói Kinizsi a BLSZ I-es Voyage-t fogadta. A hazai csapat azonban igencsak szűkös kerettel érkezett meg a találkozóra, így kapuját a 65 éves elnök-vezetőedző Solymosi Csaba védte.

„Halló, Zuglói Elmegyógyintézet, miben segíthetek? – fogadta viccelődve a Nemzeti Sport Online hívását Solymosi Csaba, akiből aztán ömlött a szó a vasárnapi mérkőzés kapcsán. – A meccs előtti órákban sorra kaptam az SMS-eket: »Csabi bácsi, bejött a fusi, nem tudok menni!«, írta egyikőjük, ezt megértettem, mégiscsak pénzből élünk. Amikor azt olvastam, hogy »Elvágtam a kezem, nem tudok játszani…«, akkor már egy kicsit nevettem, most jutott eszébe? Ez csak nem ma derült ki…”

A BLSZ III 3. csoportjában szereplő zuglóiak kispadján a biztonság kedvéért rendszeresen ott ült Solymosi Csaba, ebben a szezonban azonban még nem kellett pályára lépnie.

„Végül is ki tudtunk állni, ezért van kész az igazolásom, ha ilyen helyzet jön, akkor legalább ne legyünk bajban. Azt sajnálom csak kicsit, hogy nem tudtam előre, hogy játszanom kell, akkor a hét közben én is edzek, jobban készültem volna…”

Solymosi Csaba a 65. születésnapján
Solymosi Csaba a 65. születésnapján

„Nem is kezdtünk rosszul, még kapufát is lőttünk, kíváncsi is lettem volna, mi történik, ha mi szerezzük meg a vezető gólt. A szünetig kihúztuk egy kapott góllal, szerencsére sikerült többször is védenem, de miután az ellenfél a cserékkel frissített, irreális volt, hogy bármit elérjünk. Csak azt szerettem volna, hogy ne tömjenek ki minket.”

Az 5–0-s vereséggel végződő mérkőzésen a fia is pályára lépett, ősszel pedig még az unokája is a csapat tagja volt.

„Annak nagyon örülök, hogy játszhatom még velük. Az unokám épp most igazolt el, ő is kint volt a mérkőzésen, nagy segítség lett volna. Mezőnybe már nem, kapuba azért még simán elférek, nem olyan nagy történet ez… A meccs végén gratuláltunk az ellenfélnek, mert nagyon sportszerűek voltak, a játékvezető pedig kiválóan vezette a találkozót.”

Solymosi Csaba és a zuglóiak így tovább készülhetnek a BLSZ III tavaszi rajtjára, amelyben a Kinizsi újoncként az ötödik helyen áll, hét pontra a listavezető Hidegkúttól.

Legfrissebb hírek

Magyar Kupa: a címvédő a DVTK-val találkozik a nyolcaddöntőben, az FTC NB II-es csapatot kapott

Labdarúgó NB I
2025.10.30. 23:09

Meglepetés a Nagyerdei Stadionban: a Honvéd hosszabbítás után kiejtette a Debrecent a Magyar Kupából

Labdarúgó NB I
2025.10.30. 22:42

Akárcsak két éve a döntőben, a ZTE ismét két góllal győzte le NB II-es ellenfelét a Magyar Kupában

Labdarúgó NB I
2025.10.30. 19:56

Emberelőnyben jutott tovább a Soroksár a Magyar Kupában

Labdarúgó NB I
2025.10.30. 14:32

Sajbán Máté mérlege középcsatárként: két gól és továbbjutás

Labdarúgó NB I
2025.10.30. 11:28

Gundel-Takács Bence pontosan tudja, milyen nehéz ellenfél lehet a Budafok

Labdarúgó NB I
2025.10.30. 07:00

Komáromi György meg akarja ragadni a kínálkozó lehetőséget

Labdarúgó NB I
2025.10.30. 06:35

Az ETO kilenc, az MTK öt, az FTC és a Paks négy-négy, a Barcika egy gólt szerezve lépett tovább – ez történt a Mol Magyar Kupában

Labdarúgó NB I
2025.10.29. 22:30
Ezek is érdekelhetik