NB I: Többet is rúghattunk volna - Kondás az 5-1 után

2014.05.04. 21:29
A labdarúgó NB I-ben listavezető DVSC-Teva idegenben 5–1-re legyőzte a Lombard Pápát a 27. forduló zárómérkőzésén. Kondás Elemér, a debreceniek vezetőedzője szerint több gólt is szerezhetett volna csapata.



„Az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink, lőttünk is egy gólt. Aztán egy szögletnél Sidibét elzárással kivették, így Griffiths tisztán fejelhetett. Egyenlő állásnál fordultunk tehát, majd a második félidőben többször is betaláltunk, de szerintem még több gólt is lőhettünk volna, ráadásul a kapusunknak lényegében semmi dolga nem volt. Évek óta eredménykényszerben kell teljesítenünk, ehhez már hozzászokhattak a játékosaink. Nagyon örülök, hogy most is nagyon higgadtak voltak, és teljesítették azokat a feladatokat, amiket kértünk tőlük. Tudtuk, ha vezetést szerzünk, még jobban ki kell nyílnia a Pápának, így L'Imam Seydi szerepeltetése kézenfekvő volt. Gyors, robbanékony játékos, aki a második gólja előtt kiválóan csinálta meg a helyzetet saját magának, de előtte is jól ment fel fejelni. Ezen kívül ott volt még Sidibe és Kulcsár lehetősége, kapussal szemben álltunk, de az volt a baj, hogy nem emeltük fel eléggé a labdát, Szűcs Lajos pedig kiválóan véd a földön. Nagyon sokszor eltaláltuk a kimozduló kapust” – értékelt Kondás Elemér, a DVSC vezetőedzője a Sport Tv kameráinak.

„Az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink, lőttünk is egy gólt. Aztán egy szögletnél Sidibét elzárással kivették, így Griffiths tisztán fejelhetett. Egyenlő állásnál fordultunk tehát, majd a második félidőben többször is betaláltunk, de szerintem még több gólt is lőhettünk volna, ráadásul a kapusunknak lényegében semmi dolga nem volt. Évek óta eredménykényszerben kell teljesítenünk, ehhez már hozzászokhattak a játékosaink. Nagyon örülök, hogy most is nagyon higgadtak voltak, és teljesítették azokat a feladatokat, amiket kértünk tőlük. Tudtuk, ha vezetést szerzünk, még jobban ki kell nyílnia a Pápának, így L'Imam Seydi szerepeltetése kézenfekvő volt. Gyors, robbanékony játékos, aki a második gólja előtt kiválóan csinálta meg a helyzetet saját magának, de előtte is jól ment fel fejelni. Ezen kívül ott volt még Sidibe és Kulcsár lehetősége, kapussal szemben álltunk, de az volt a baj, hogy nem emeltük fel eléggé a labdát, Szűcs Lajos pedig kiválóan véd a földön. Nagyon sokszor eltaláltuk a kimozduló kapust” – értékelt Kondás Elemér, a DVSC vezetőedzője a Sport Tv kameráinak.

 

Legfrissebb hírek

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
15 órája

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

NB I: a Honvéd, az MTK, az Újpest és a Vasas is igazolt – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.18. 11:19

Kl: a DVSC-nek szerencséje volt, a Paksnak nem, FTC–Ajax és KÍ–ETO is jöhetne

Európa-konferencialiga
2026.06.17. 14:41

Szűcs Tamás a portugál élvonalban folytatja – hivatalos

Légiósok
2026.06.16. 18:01

A Paks és a DVSC szerdán kap ellenfelet a Konferencialigában

Európa-konferencialiga
2026.06.16. 09:38

NB II: távozó Karcagon, csatárral erősített a Kazincbarcika

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 08:45
Ezek is érdekelhetik