Három kapufa után pécsi gól, a Vidi pontokat bukott

2014.03.01. 17:59
Pénz kevés van, de a csapat ahhoz képest jól szerepel: a Pécs a Videotontól is pontot rabolt (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a hetedik Pécsi MFC a második Videotont fogadta. A vendégek a 23 percben Gyurcsó Ádám szabadrúgásával szereztek vezetést, amelyet a hazaiak Kővári Róbert találatával a 60. percben egalizáltak három kapufa után (1–1).

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA ÉRHETI EL!

Nem sok minden történt a találkozó elején, negyedórát kellett várni az első valamirevaló helyzetre, amikor a pécsi Wittrédi Dávid lőtt a 16-osról, de saját csapattársát találta el. Válaszképpen két perc múlva Nikolics Nemanja lőtt fordulásból a kapu fölé, majd a 23. percben megérkezett a vendégek vezető gólja is: Gyurcsó Ádám végzett el szabadrúgást a 16-os bal oldali csücskétől, és gyönyörű mozdulattal a kapu jobb felső sarkába csavart (0–1).

Addig sem volt túl magas a színvonal, de a gól után végképp leült a mérkőzés, majd' húsz percig legfeljebb a hazaiak sárga lapjai érdemeltek említést, de szerencsére a félidő utolsó perceiben azért megemberelték magukat a csapatok. Márkvárt Dávid kétszer is nagy helyzetben vétette el a kaput, míg a túloldalon Juhász Roland fejesét kellett Gőcze Gergő kapusnak védenie.

A második félidő szerencsére ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, sokkal nagyobb volt az iram. Vítor Gomes előtt adódott lövési lehetőség, blokkoltak a védők, majd Wittrédi lőtt a kapu fölé. Márkvárt lövését Juan Calatayud csak szögletre tudta menteni, ezután pedig egy perc alatt három kapufája is volt a hazaiaknak, a végén egy góllal.

Az 59. percben, a szöglet után előbb Fodor Ferenc fejelt a bal oldali kapufára, majd a kipattanót Márkvárt bombázta a lécre. Néhány másodpercre ugyan felszabadult a fehérvári kapu, majd Kővári Róbert balról betört a 16-oson belülre, Szatmári Lórándhoz passzolt, aki középre adott Márkvártnak. Ő estében a jobb kapufát találta el, de a kipattanóra Kővári érkezett, és két méterről a bal alsó sarokba kotorta a labdát (1–1).

Az utolsó fél órában is hajtottak a csapatok, mindkét gárda nyíltan, gólra törően futballozott, de újabb gól már nem született, annak ellenére, hogy benne volt a meccsben a mindent eldöntő gól esélye. Jó iramú, élvezetes találkozót láthattunk, a döntetlen reális.

A hazaiak remekül helytálltak, közülük két fiatalt, a gólszerző Kővári Róbertet és Márkvárt Dávidot lehet kiemelni. Utóbbi végig nagy kedvvel, lendületesen futballozott, a pálya minden pontján feltűnt. A héten szivárgott ki a hír, hogy több, élbolyban szereplő klub is érdeklődik iránta, köztük a Videoton. Ezen a meccsen jó benyomást tett a szakemberekre, az biztos.