A hosszabbításban mentett pontot az MTK

2013.11.02. 17:55
Hatalmas csata volt a mérkőzésen (Fotó: Fuszek Gábor)
A labdarúgó NB I 13. fordulójában a tizennegyedik Puskás Akadémia a tizenharmadik MTK-t fogadta. A gól nélküli első félidőt követően a nyáron éppen az MTK-tól igazolt Tischler Patrik szerzett vezetést a hazaiaknak az 50. percben, a vendégek azonban a hosszabbításban a csereként beállt Varga Szabolcs találatával egyenlíteni tudtak.

Igazi presztízscsatára volt kilátás Székesfehérváron, hiszen a hazaiak alakulatában jó néhány olyan játékost találhatunk, aki a közelmúltban még a kék-fehéreket erősítette: elég csak Szekeres Adrián, Lencse László, Tischler Patrik vagy Czvitkovics Péter nevét megemlíteni.

A meccset azonban a vendégek kezdték aktívabban: előbb Kanta József lőtt mellé, majd Csiki Norbert fejesét és Bese Barnabás lövését kellett védenie Lubos Hajdúch kapusnak, míg Eppel Márton ollózása és Kanta újabb lövése a kapu fölé ment. A túloldalon ezalatt Tischler fejesével volt dolga Hegedüs Lajosnak, de a hárítás könnyedén ment.

Aztán szépen lassan a hazaiak vették át a játék irányítását, és Haraszti Zsolt kétszer is lőtt távolról, ám egyszer sem találta el a kaput. Ahogyan Tischler távoli szabadrúgása is fölé ment. A szünet előtt aztán megint Hajdúchnak kellett nagyot védenie, amikor Kálnoki Kis Dávid távoli bombáját tolta szögletre. Gól azonban nem született az első játékrészben.

A másodikban viszont gyorsan összejött: még öt perc sem telt el, amikor Lencse László passzolt a 16-os előterében Tischlerhez, aki még tolt kettőt a labdán, majd 18 méterről, jobbal a kapu bal alsó sarkába bombázott (1–0).

A bekapott gól mintha a vendégek kedvét szegte volna, már nem ment nekik jól. Ettől kezdve egyértelműen a hazaiak irányítottak, s bár nagy helyzetek előttük sem adódtak, többnyire az MTK térfelén pattogott a labda. Mindenesetre a 69. percben Francisco Gallardo lőtt centikkel a jobb kapufa mellé, két perccel később pedig egy kötény kiosztása után ugyanő bombázott az ötös csücskétől, a kísérletet Hegedüs védte bravúrral.

Garami József cserékkel próbált meg frissíteni a csapatán, s ez kis híján be is jött, mert a 75. percben a három perce pályán lévő Varga Szabolcs került ajtó ablak helyzetbe, de az ötösről a kapu mellé lőtt. Csakúgy, mint Eppel, aki 18-ról trafált a bal alsó mellé. Már a hosszabbításban jártunk, amikor Kanta ívelte előre a labdát, és Vaszicsku Gergő olyan szerencsétlenül ért hozzá, hogy az Varga elé került, a cserejátékos pedig a kilépő Hajdúch fölött a kapu közepébe fejelt, megmentve egy pontot az MTK-nak (1–1).